DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Walka Vincenta Lamberta. W piątek sąd ogłosi czy mężczyzna może dalej żyć

Walka Vincenta Lamberta. W piątek sąd ogłosi czy mężczyzna może dalej żyć

W czasie gdy przez Francję przechodzą upały, a telewizje prześcigają się w ostrzeżeniach o konieczności nawadniania organizmu, by nie ryzykować odwodnienia, sąd rozprawia nad tym, czy można pozwolić na śmierć z głodu i pragnienia Vincenta Lamberta.

 

Trwa batalia o życie 42-letniego Vincenta Lamberta. W poniedziałek odbyło się przesłuchanie przed francuskim Sądem Najwyższym. Wyrok zostanie podany do publicznej wiadomości w piątek w godzinach wieczornych. Bój toczy się o to, czy zaprzestać pojenia i karmienia pacjenta i pozwolić mu umrzeć z wyczerpania.

 

W mediach francuskich trwa kampania informacyjna związana z falą upałów. Apeluje się o regularne picie, aby nie ryzykować odwodnienia. Tymczasem Vincent Lambert przebywa w małym szpitalnym pokoju, bez klimatyzacji. Także lista gości mogących go odwiedzać została mocno ograniczona.

 

Podczas poniedziałkowej rozprawy Viviane i Pierre Lambert byli reprezentowani przez Claire Lebret, która utrzymywała, że ​​nie ma „żadnej nagłej potrzeby”, która zmusiłaby lekarzy do działania w celu położenia kresu życiu Vincenta. Sugerowała też, że należy skorzystać z orzeczenia Komitetu ONZ, który zalecał, by „nie wdrażać środka, którego skutki byłyby nieodwracalne”.

 

François Lambert, jeden z członków rodziny Vincenta, który prowadził kampanię na rzecz zamordowania mężczyzny, jest niemal pewny, jakie będzie orzeczenie sądu, i że w piątek szpital będzie musiał zaprzestać karmienia i nawadniania pacjenta.

 

Źródło: gosc.pl

MA


DATA: 2019-06-26 12:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sąd ogłosi wyrok ...Dla zbrodniarzy jest znacznie łaskawszy
4 miesiące temu / Bodnar
 
Od 40 lat opiekuję się chorymi, również terminalnie. Książkę mogłabym napisać na temat ludi uznanych przez lekarzy za umierających czy już umarłych, ludzi którzy żyli jeszcze b.długo i okazywali się komunikatywni. To bardzo wzruszające historie, gdzie porozumiewasz się z człowiekiem, uznanym za roślinkę,porozumiewasz się z nim na poziomie mentalnym.I on ci coś komunikuje.I to się sprawdza.
4 miesiące temu / Maria
 
Przybądź Sędzio Sprawiedliwy i zobacz co z nami czynią! MARANA THA!!!
4 miesiące temu / Noe
 
Sąd nie ogłosi czy ten człowiek może żyć. Prawo do życia gwarantuje Prawo Boże, niezbywalne prawo naturalne. Sąd ogłosi czy on zostanie zabity czy nie. A przyznacie że to znaczącą różnica.
4 miesiące temu / Xyz
 
Pacjenta się nie nawadnia, ale poi !!! Ludzie! piszcie po ludzku a nie agrotechnicznie.
4 miesiące temu / ptyś
 
Skoro je, pije, wydala, oddycha i bije mu serce - to jakie jeszcze dowody można postępakom-lewakom przytoczyć na to że ten człowiek żyje ?
4 miesiące temu / Hanys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.