DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Walka o trzeźwość rozpoczęta! Kolejne samorządy chcą zakazać nocnej sprzedaży alkoholu

Walka o trzeźwość rozpoczęta! Kolejne samorządy chcą zakazać nocnej sprzedaży alkoholu
Fot. nkzs /sxc.hu

W cieniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę weszło w życie prawo pozwalające samorządom na zakazanie sprzedaży mocnych trunków po godzinie 22:00. Pierwsze gminy już nad tym pracują – podaje „Rzeczpospolita”.

 

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi weszła w życie w piątek 9 marca bieżącego roku. Od tego dnia do Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych napływają informacje od kolejnych samorządów, które w najbliższym czasie wprowadzą na swoim terytorium nowe przepisy ograniczające sprzedaż alkoholu.

 

Zgodnie z nowym prawem samorządy mogą wprowadzać zakazu handlu alkoholem od godziny 22:00 do 6:00 rano, który obejmie niemal wszystkie punkty handlowe. Z zakazu wyłączono obiekty, w których „trunek jest spożywany na miejscu”. Nowelizacja zakazuje ponadto spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

 

Nowe przepisy niepokoją handlowców z mniejszych i średniej wielkości miejscowości. – To złe prawo i powtarzaliśmy to wielokrotnie podczas prac nad nowelizacją ustawy. Bardzo nas ciekawi, jak gminy podejdą np. do sprzedaży alkoholu na stacjach paliw - skomentował w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

TK


DATA: 2018-03-14 08:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Janusz - bimber jest nadal pędzony przez chore podatki, które przekładają się na cenę alkoholu. Zwyczajnie to zjawisko się tylko zwiększy. Jak zwykle socjalizm bohatersko będzie walczył z problemami, które sam stworzy. Ta ustawa to totalny bubel. Jeśli ktoś uważa, że alkoholik będzie mniej pił przez takie prawo, to należy mu się order naiwności. Jak zwykle po tyłku dostaną normalni ludzie, którzy chcą kupić alkohol i potrafią pić z umiarem. Ten kraj robi się coraz bardziej zdegenerowany.
3 miesiące temu / Akwin
 
Ta ustawa nic nie wnosi,jeśli chodzi o małe miejscowości.Ukróci ona jedynie handel w budkach typu 24h.Nie zmniejszy to spożycia.Kościół ma tu wielkie pole do działania ,jeśli chodzi o edukację zagrożeń.Szkoda właśnie tego wyłączenia w których trunek spożywany jest na miejscu.Może w końcu Kraków zmieniłby swoje nocne oblicze na nieco mniej wulgarne.
3 miesiące temu / kasiakasia
 
Mówi się "historia nauczycielką życia", a to nie prawda. Ludzie robią się coraz głupsi. W USA swego czasu wprowadzono prohibicję. Jakie były skutki wiedzą wszyscy. Ale po co uczyć się na cudzych błędach, gdy tak przyjemnie popełniać własne. Nie popada w nałogi ten, kto ma dobrze poukładane w głowie. Jak mówi inna "złota myśl", którą powinniśmy się kierować w życiu: "O mądrych się nie martwię, a głupich nie upilnujesz. Oni są już straceni."
3 miesiące temu / Piotr
 
"...trunek jest spożywany na miejscu..." w knajpach. I czego więcej potrzeba? Ci, co spożywają w domy, po prostu zakupią procenty zawczasu.
3 miesiące temu / margeritta
 
Powróci zwyczaj pędzenia bimbru.
3 miesiące temu / Janusz
 
I powstaną meliny...
3 miesiące temu / Mmj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.