Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   16   LUTY   2019 r.

Św. Daniela i towarzyszy
św. Faustyna z Brescii
 
 
 
 

Walka o pamięć trwa! Nie bójmy się bronić naszych narodowych symboli


Dlaczego jest tak, że pamięć o naszych bohaterach i chwalebnych momentach z naszej historii musimy kultywować w swoistym, patriotycznym undergroundzie? Dlaczego przez całe dziesięciolecia to, co najważniejsze dla Polski musieliśmy honorować małymi pomniczkami wciskanymi tu i ówdzie? Dlaczego tablice pamięci polskich patriotów znajdujemy zazwyczaj tylko w kościelnych kruchtach?

 

Na te i wiele innych pytań w ostatnim, przedwakacyjnym odcinku programu „Kultura na Tak!” odpowiada Tomasz Antoni Żak.


DATA: 2018-07-09 07:57:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Niestety, również z dowodów osobistych usunięto nam naszą narodowość polską. Pozostało tylko obywatelstwo, a to nie to samo.
7 miesięcy temu / Danuta
 
Co w tej dziedzinie zrobiły rządy i byli żyjący Prezydenci Wałęsa, Kwaśniewski,Komorowski????
7 miesięcy temu / Powinni
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 88 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.