DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Walka o „klimat” czyli o co? Prof. Mieczysław Ryba o neomarksistowskiej rewolucji kulturowej

Walka o „klimat” czyli o co? Prof. Mieczysław Ryba o neomarksistowskiej rewolucji kulturowej
Fot. Marcin Austyn/PCh24.pl
#EKOLOGIZM    #KLIMAT    #SZKOŁA    #DZIECI    #STRAJK    #EDUKACJA    #EKOTERRORYZM    #PROF. RYBA    #NEOMARKSIZM

Przetaczające się ulicami polskich miast strajki klimatyczne nie wynikają ze szczerej troski o środowisko naturalne. To ruchy odgórnie sterowane i narzędzie w rękach ideologów. Celem z jednej strony jest wywrócenie chrześcijańskiego modelu świata, z drugiej chodzi o wielki biznes.

 

- Z jednej strony są to umyślne działania ideologów rewolucji neomarksistowskiej. Protesty klimatyczne to etap rewolucji kulturowej, gdzie człowiek jest zredukowany do poziomu tylko i wyłącznie zwierzęcia czy świata przyrody, a bogiem jest klimat czy ziemia. Druga rzecz to są oczywiście interesy wielkich państw zachodnich, które szukają różnych kruczków czy rozwiązań prawnych w przestrzeni gospodarczej – takich, które mają obniżyć konkurencyjność wschodzących gospodarek, takich jak Polska – powiedział prof. Mieczysław Ryba w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

 

Naukowiec zgodził się z tezą, że pod płaszykiem ekologii narzucane są nam treści lewicowe i trzeba temu przeciwdziałać. I jak ocenił, nie jesteśmy gotowi – jako państwo, społeczeństwo i Kościół – byli gotowi podjąć trud odkłamywania narzucanej nam rzeczywistości. Dużą rolę do odegrania ma szkoła. Zdaniem prof. Ryby, w programach nauczania – powinny się znaleźć kwestie naukowej ekologii, czyli „prawdziwy szacunek czy poszanowanie dla praw przyrody, a nie wykrzywianie kręgosłupów myślowych młodych ludzi”. - Zarazem – w tym procesie edukacyjnym – powinny być obnażane pseudoekologiczne tezy czy cała ta ideologia – dodał. Tu ruch należy do resortu edukacji, organizacji społecznych, ale też i rodziców.

 

Jak zauważył prof. Ryba, lewicowa narracja będzie nastawiona na depopulację. - I tak na sposób neomarksistowski będzie się mówić, że to człowiek przez swoją nadmierną w sensie ilościowym egzystencję jest obciążeniem m.in. klimatycznym dla ziemi. To jest ideologia niezwykle groźna, jeśli mówimy o poszanowaniu życia ludzkiego, zresztą wiemy, jaki jest stosunek tych środowisk (tzw. ekologicznych) do aborcji itd. – dodał. I jak zauważył, „największym wrogiem ideologii jest wiedza, ale wiedza oparta na badaniach naukowych, a nie lansowana przez przywiązujących się do drzew pseudoekologów czy wręcz ekoterrorystów”.

 

Źródło: naszdziennik.pl

MA


DATA: 2019-12-02 08:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szanowny Panie Profesorze, w pełni się z Panem zgadzam, bo koncerny ogólnoświatowe zapchały już nasze mieszkania smartfonami, plazmami, lodówkami, pralkami, suszarkami i.t.p. i teraz wymyśliły nowy program ogłupiający - p.n. "globalne ocieplenie". Jak grzyby po deszczu powstają tzw. farmy wiatrowe i całe łąki pokryte panelami fotowoltaicznymi. Nikt nie uświadamia populacji lemingowskiej, która nie zna praw fizyki, że nie wspomnę już o podstawach arytmetyki z tabliczką mnożenia włącznie. Były v-prezydent jednego z największych światowych emitentów CO2 , doradca skandalisty rozporkowego szczyci się " o tempora o mores ! " nagrodą Nobla w dziedzinie ekologii. A tymczasem w AUSTRALII - państwie i kontynencie dobrze nasłonecznionym powstają wielohektarowe cmentarzyska zużytych paneli fotowoltaicznych made in China bo nie wiadomo jak je zutylizować "ekologicznie".
8 miesięcy temu / Bernard Gui
 
Co za czasy! Głupi Ziemianie. Za 200 lat koloniści z innych planet będą ze zgrozą czytali o historii XXI wieku, gdy lewica o mały włos nie zahamowała ekspansji w Kosmos pod pretekstem depopulacji i walki o klimat.
8 miesięcy temu / aaa
 
Czy prof.Ryba przestał się zajmować dziedziną,w której jest być może, jest specjalistą,bo zajmuje się ocenami politycznymi ludzi o innych poglądach niż on reprezentuje.
8 miesięcy temu / nn
 
Żeby się tytułować ekologiem, trzeba mieć minimum magistra z ekologii. To, co oglądamy w TV to zgraje awanturników nie mających wykształcenia ekologicznego a więc i nie mających pojęcia o co protestują. Zgadzam się, że muszą być sterowani - ktoś im coś wmówił i oni w to wierzą.
8 miesięcy temu / czloax
 
Realizowana jest strategia demograficznej depopulacji nałożona przez "tajemniczy" Klub Rzymski; "fartuszkowi aktywiści" ustalili,iż np. potencjał ludnościowy Polski winien byc w granicach 15 - 18 mln. Po wejściu do UE bezwzględnie egzekwowano postulat wygaszenia-wyprzedaży atrakcyjnych i dochodowych gałęzi gospodarki,np:rolno-spożywczej,wydobywczej,hutniczej,farmaceutycznej,itd. Nazwano to "pięknie"restrukturyzacją,transformacją a główny cel to depopulacja.
8 miesięcy temu / t
 
Bądźcie płodni i rozmnażajcie się,abyście zaludnili ziemię-tka nakazał Bóg.Skoro jest to nakaz Boży,to Bogu,który wszystko wie,należy wierzyć rozmnażać się bez przeszkód,bo to nie liczba ludzi niszczy czy też zniszczy świat.Zniszczy go grzech,a plagi,w tym upały zostały przecież zapowiedziane w Apokalipsie 19,6.
8 miesięcy temu / marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.