DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Wałęsa za granicą bez BOR. Jego syn mówi o złej woli, rzecznik służby o przywracaniu prawa

Wałęsa za granicą bez BOR. Jego syn mówi o złej woli, rzecznik służby o przywracaniu prawa
Fot.Adam Chelstowski/FORUM

Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu nie będą towarzyszyli Lechowi Wałęsie w jego zagranicznych wyjazdach. Dotychczas miało się to odbywać na mocy niepisanej umowy, zgodnie z którą koszty wyjazdu pracowników BOR pokrywał były prezydent – stwierdził Jarosław Wałęsa. Jego słowa jako nieprawdziwe oceniła rzecznik Biura Ochrony Rządu.

 

„Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać ile złej woli jest w tych ludziach. Odebrano ochronę BOR mojemu ojcu podczas podróży zagranicznych” – napisał na Twitterze europoseł Jarosław Wałęsa.

 

Syn byłego prezydenta przekonuje, że dotychczasowa ochrona dla jego ojca nie obciążała skarbu państwa, gdyż koszty wyjazdów pokrywać miał Lech Wałęsa. – To kolejny krok w nękaniu moich rodziców – powiedział stacji Polsat News europoseł PO dodając, że ochrony BOR pozbawiono również jego matkę, Danutę. Dotychczas funkcjonariusz miał pomagać jej w codziennych czynnościach w zamian za dostarczenie przez byłą pierwszą damę samochodu.

 

Jak przypomniała rzecznik Biura Ochrony Rządu Natalia Markiewicz, ustawa o BOR oraz o uposażeniu byłych prezydentów gwarantuje im ochronę na terenie Rzeczpospolitej. Ochronę poza granicami Polski wprowadziło poprzednie kierownictwo Biura, generując – w opinii Markiewicz – „ogromne koszty, niewspółmierne do zagrożeń”.

 

Nieprawdziwe są również jej zdaniem rozpowszechniane przez Jarosława Wałęsę informacje, jakoby jego ojciec ponosił koszty wyjazdów pracowników rządowej ochrony. – Większość kosztów ponosił BOR – powiedziała Polsat News Natalia Markiewicz.

 

Wycofanie zagranicznej ochrony dla byłych prezydentów to „przywracanie stanu zgodnego z prawem” – dodała rzecznik zapewniając, że w razie zagrożenia byłe głowy państw otrzymają ochronę także poza Polską.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

MWł
  


DATA: 2016-10-13 08:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

BRAWO BOR!!!!!!!!!!!! a synalek bolka bredzi nie zna ustawy , pewnie taki "wuykształcony: jak tatuś i po jego plecach jest w PE , a nie powinno być tam go być. Zdrajca, jak ojciec, głosuje przeciw POLSCE, a stary kraj nasz opluwa. Powinna być ochrona max na 5 lat po kadencji, a nie dożywotnia. To są nasze pieniadze. Czego się boją????
ponad 3 lata temu / brawobOR
 
Wraca normalność, według prawa jeżeli nie ma prawa do ochrony za granicą to nie ma tematu. Jeżeli Bolek jest taki święty to nie potrzebuje ochrony za granicą i w Polsce też.
ponad 3 lata temu / Emigrant
 
Dajcie spokój , powinno się chronić byłych prezydentów to wyraz szacunku dla funkcji nie dla
ponad 3 lata temu / bocian
 
Nie powinno być ochrony bolka za granicą..Robi kasę niech sobie wynajmie ochroniarzy.
ponad 3 lata temu / Nocna Zmiana
 
Nie rozumiem dlaczego Wałęsa miałby mieć większe przywileje niż przewiduje prawo ? Skoro chce mieć ochronę za granicą to niech sobie najmie prywatną ochronę. Ma dość pieniędzy na sfinansowanie tego. Czy Prezydent Kwaśniewski korzystał też z ochrony za granicą ?
ponad 3 lata temu / analityk
 
A niby dlaczego byłemu urzędnikowi ma się należeć dożywotnia ochrona? Skoro sam pokrywał koszty ochrony, równie dobrze może sam sobie wynająć ochroniarzy spośród byłych borowców.
ponad 3 lata temu / ???
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.