DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Wałęsa jest za, a nawet przeciw. Debata historyków na temat TW „Bolka” nie dojdzie do skutku

Wałęsa jest za, a nawet przeciw. Debata historyków na temat TW „Bolka” nie dojdzie do skutku
Styczeń 2016 r. Lech Wałęsa w towarzystwie Mieczysława Wachowskiego. Fot. Łukasz Dejnarowicz/Forum
#PRL    #AGENCI    #BOLEK    #CENCKIEWICZ    #BRAUN    #SŁUŻBA BEZPIECZEŃSTWA    #SB    #WAŁĘSA    #IPN    #AGENTURA

Nie dojdzie do skutku debata o agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy. Były prezydent najpierw zainicjował debatę, a później sam ją odwołał. Zapowiedział za to… podanie do sądu Instytutu Pamięci Narodowej.   

 

Dawny przywódca „Solidarności” w charakterystycznym dla siebie stylu poinformował na jednym z serwisów społecznościowych, że nie dojdzie do skutku debata, którą zaproponował na początku stycznia. W liście do dyrektora IPN w Gdańsku, prof. Mirosława Golona, Lech Wałęsa napisał wówczas m. in.: „Mając na względzie prawdę historyczną, powołując się na właściwą rolę IPN, a jednocześnie trwającym nieustannie stalkingiem, proponuję publiczny finał sprawy tzw. Bolka z moim udziałem”.


Instytut przystał na tę ofertę. Debata miała odbyć się 13 marca z udziałem historyków i publicystów zajmujących się w przeszłości agenturalną przeszłością Wałęsy. Pisał o niej wielokrotnie m. in. dr hab. Sławomir Cenckiewicz, obecny szef Centralnego Archiwum Wojskowego. Ponadto odnosił się do niej w swoich filmach i artykułach reżyser Grzegorz Braun.


Kilka dni temu okazało się, że tego samego dnia, którego miała odbyć się dyskusja, biuro Lecha Wałęsy organizuje jego wykład w… Chile. Wczoraj na łamach serwisu wykop.pl eksprezydent napisał m.in.: „Poprosiłem IPN, aby zorganizował spotkanie prowadzące do prawdy, ale z tego co widać nie da się. Zrobimy inaczej”. Zarzucił Instytutowi umożliwienie „nieodpowiedzialnym i niefachowym ludziom” publikowania kłamstw dotyczących byłego przewodniczącego „S”. Wałęsa powtórzył, że dokumenty na jego temat mające świadczyć o agenturalnej współpracy z reżimem PRL są sfabrykowane, zaś on sam w rzeczywistości stanął na czele zwycięstwa nad komunizmem.


„Ja mówiłem, że tak będzie” - skomentował za pośrednictwem facebooka Sławomir Cenckiewicz.


RoM

 


 


DATA: 2016-02-03 14:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ten groteskowy pan od plusów ujemnych i plusów dodatnich oraz wygaszania strajków, nocnej zmiany, wędkarstwa i ubliżania prawdziwym antykomunistom już sie trochę w polskich mediach zużył jako autorytet więc nie warto w ogóle zwracać na niego uwagi... IPN powinien teraz zorganizować debatę bez niego... nie chce w niej uczestniczyć to nie... jego sprawa.. ale dobrze by było w nowej epoce posprzątać ten bałagan który nam tu zostawił... chętnie obejrzałbym debatę o LW bez LW
ponad 4 lata temu / nonpossumus
 
W czym problem? Niech IPN przesunie termin i po kłopocie.
ponad 4 lata temu / Stormer
 
bolek uwierzył we własną legendę ...
ponad 4 lata temu / Tomek
 
Przecież tego judasza i agenta nie da się traktować poważnie - coś powie, zaraz się wycofa, zachowuje się jak "wiejski głupek". W sumie Komorowski i Kwaśniewski niewiele odbiegają, porażka...
ponad 4 lata temu / damian
 
"Kilka dni temu okazało się, że tego samego dnia, którego miała odbyć się dyskusja, biuro Lecha Wałęsy organizuje jego wykład w... Chile". No dobrze już, dobrze. Niechże ten Bolek jedzie do tego Chile (jak Erich Honecker) - i niech tam zostanie. Wszyscy będziemy zdrowsi.
ponad 4 lata temu / wwm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.