DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Wakacyjne statystyki

Wakacyjne statystyki
fot. Krzysztof Kozłowski / commons.wikimedia.org, licencja cc

Pobyt w regionach w pobliżu Bałtyku przyciąga w wakacje najwięcej turystów, ale także góry nie mogą narzekać na brak odwiedzających – wynika z analiz opartych na danych GUS dotyczących liczby udzielonych noclegów w miejscowościach wakacyjnych w ubiegłe wakacje. Kołobrzeg i Ustronie Morskie nad morzem oraz Ustroń, Wisła, Istebna i Zakopane w górach to, sądząc po liczbie noclegów, z których skorzystali turyści w ubiegłym roku, najbardziej popularne miejscowości wakacyjne w Polsce.

 

Niekwestionowanych liderem był powiat kołobrzeski (woj. zachodniopomorskie), gdzie w 2011 r. wynajęto 3,45 mln miejsc noclegowych. To więcej niż w obu kolejnych powiatach, które zajęły drugie i trzecie miejsce, czyli w cieszyńskim (Śląsk) i tatrzańskim (Małopolska), gdzie skorzystano odpowiednio z 1,68 i 1,61 mln noclegów. Z danych GUS, opracowanych przez analityków firmy doradczej Home Broker wynika, że łącznie na terenie zaledwie tych trzech powiatów udzielono w 2011 r. 6,7 mln noclegów, czyli 11,8 proc. ogółu.

 

W powiecie nowosądeckim (Małopolska) liczbę udzielonych noclegów oszacowano na 1,47 mln, w powiecie jeleniogórskim (Dolny Śląsk) m.in. w Karpaczu i Szklarskiej Porębie – na 1,31 mln; na Zachodnim Pomorzu, w powiatach kamieńskim i gryfickim, odpowiednio na 1,26 mln i 1,07 mln, a w powiecie puckim (Pomorze), czyli m.in. we Władysławowie, Jastarni i Helu – na prawie milion.

 

„Latem w góry turyści zazwyczaj przyjeżdżają tylko na weekendy, a nad morze wybierają się na dłuższe urlopy. Dlatego, że góry wymagają wysiłku, a leżenie na plaży załatwia cały program urlopowy” – powiedział Polskiej Agencji Prasowej prezes Sun&Snow, Marcin Dumania. Dodał, że miejscowości górskie i tak mają tę przewagę nad morskimi, że mają swoje „żniwa” dwa razy do roku, podczas zimowych i letnich wakacji.

 

Piotr Toboła


DATA: 2012-07-09 11:56
AUTOR: PIOTR TOBOŁA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.