DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich po raz pierwszy od lat wyświęcono dwóch księży

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich po raz pierwszy od lat wyświęcono dwóch księży
fot.cinacchi/sxc.hu

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszka i pracuje wiele katolickich rodzin imigranckich. Choć także w nich rodzą się powołania, wyświęcanie kapłanów było dotąd niemożliwe. Teraz może się to zmienić.


Pomimo surowego islamskiego prawa w styczniu doszło w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do wyjątkowego wydarzenia: Dzięki staraniom bp. Paula Hindera, szwajcarskiego kapucyna i wikariusza apostolskiego w Abu Dabi, władze Emiratów pozwoliły na udzielenie święceń dwóm imigrantom pochodzącym z Indii.

 

Oo. Darrick Paul de Souza oraz Aruna Raja Michael do Emiratów przyjechali jeszcze w dzieciństwie. Zamieszkawszy w Abu Dabi wkrótce odkryli powołanie do kapłaństwa. Zasięgnęli pomocy bp. Hindera, który poradził im powrócić na pewien czas do Indii, gdzie mogli wstąpić do zakonu kapucynów i przygotowywać się do święceń. Biskup w tym czasie odbył szereg rozmów z urzędnikami i duchownymi Emiratów, uzyskując ostatecznie zgodę na wyświęcenie obu mężczyzn w samych Emiratach.

 

Mszę święceń celebrowano w samym Abu Dhabi. Niestety, kapucyni musieli wkrótce po niej wyjechać do Indii, gdzie 24. stycznia odprawili swoje Msze prymicyjne. Nie wiadomo jeszcze, czy będą mogli wrócić do Emiratów, by sprawować posługę.

 

Jak mówił bp Hinder w rozmowie z „AsiaNews”, „obaj młodzi kapucyni byli niesamowicie szczęśliwi, że zostali wyświęceni w mieście, w którym spędzili swoje dzieciństwo i młodość i gdzie wzrastało ich duchowe powołanie”.

 

 

 

Źródło: kathpress.co.at, Asia News

Pach


DATA: 2016-01-25 13:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak samo reagują chińscy katolicy gdy otrzymują Biblię tłumaczoną na ich język. Czasem nie doceniamy tego co posiadamy...
ponad 3 lata temu / Alka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.