DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

W USA trwa rewolucja komunistyczna!

W USA trwa rewolucja komunistyczna!
Fotograf: Leslie Spurlock, Archiwum: Zuma Press

Wieloletnia inżynieria społeczna, wieloletnie lansowanie idei Marksa, Engelsa i Lenina, które wbijano od najmłodszych lat na każdym kroku do głów obywateli przynosi właśnie takie rezultaty, jakie obserwujemy w USA i nie tylko w USA – mówi w rozmowie z PCh24.pl Stanisław Michalkiewicz.

 

Co takiego dzieje się w Stanach Zjednoczonych?

W Stanach Zjednoczonych trwa rewolucja komunistyczna z tą różnicą, że nie odbywa się ona w ramach walki klas, tylko pod hasłami sprzeciwu wobec brutalności policji. Jest to jednak tylko pretekst, ponieważ w całej tej operacji chodzi o wyprowadzenie na ulicę tysięcy ludzi, którzy są całkowicie bezkarni.

 

Jeżeli ani policja, ani Gwardia Narodowa nie potrafią upilnować sklepów przed rabunkiem, tylko muszą dbać o to prywatne służby porządkowe, to promotorzy rewolucji komunistycznej osiągnęli jeden ze swoich celów. Mam tutaj na myśli zniszczenie organicznych więzi społecznych i wszelkiego porządku. Taki jest od wieków cel każdej rewolucji, zwłaszcza rewolucji komunistycznej.

 

Proszę pamiętać również, że w USA trwa kampania wyborcza. Lewactwo, które dominuje wśród zadymiarzy na ulicach amerykańskich miast, mówiąc najdelikatniej, nie lubi urzędującego prezydenta Donalda Trumpa, który mimo wywieszania tęczowych flag przed Białym Domem i ciepłych słów na temat ruchów LGBT w wielu punktach swojej polityki prezentuje konserwatywną postawę, a na to, jak wiadomo, nie ma zgody bojówek spod znaku sierpa i młota.

 

Odnoszę wrażenie, że mamy do czynienia z „powtórką z rozrywki”. Podobna sytuacja miała miejsce w roku 1992, kiedy również trwała kampania prezydencka w USA. Wówczas też dochodziło do zamieszek pod podobnym pretekstem i zdaniem ekspertów to one przesądziły o ostatecznej porażce George’a Busha seniora z Billem Clintonem.

Wie Pan, tego typu uliczne rewolucje komunistyczne w Stanach Zjednoczonych od wielu są na porządku dziennym. Pan przywołał rok 1992, a ja przypomnę, że na przełomie lat 60. i 70. w USA trwały masowe protesty przeciwko wojnie w Wietnamie. W tamtym przypadku powód był jednak dużo poważniejszy niż 28 lat temu czy obecnie.

 

„Fenomen” obecnej rewolucji polega na tym, że policja czy Gwardia Narodowa klęka przed demonstrantami, co 50 lat temu było nie do pomyślenia. Kiedy dzisiaj widzę, że szef policji w Nowym Jorku, który ujmuje za rękę demonstrantów, klęka z nimi na ulicy i mówi: jestem jednym z was, a to że przebrali mnie w jakiś kostium, to nic nie znaczy.

 

Jest to co najmniej niepokojące, ponieważ Stany Zjednoczone pretendują do rangi przywódcy świata. Jeśli państwo, które chce pełnić taką rolę nie potrafi sobie poradzić z łobuzerią, a jej przedstawiciele demonstracyjnie dają na nią przyzwolenie, to może nie nadaje się do takiej funkcji?

 

Z czego ten „fenomen” wynika?

Na przełomie lat 60. i 70. rewolucja komunistyczna, zwana dla niepoznaki rewolucją kulturową czy też obyczajową dopiero raczkowała. Proszę wziąć pod uwagę, że przez ostatnich 50 lat w amerykańskich szkołach dominowała edukacja w duchu politycznej poprawności. Musiało to przynieść w końcu negatywne rezultaty i przyniosło.

 

Odpowiednia edukacja obywateli to bowiem jeden z kluczowych elementów rewolucji komunistycznej.

 

Kiedy w latach 70. rozmawiałem we Francji z jednym z tamtejszych komunistów, to powiedział on, że głównym celem rewolucji jest opanowanie szkół podstawowych. Myślałem, że się przesłyszałem. Okazało się, że nie, ponieważ był to plan długofalowego marszu przez instytucje, który został wykonany z nawiązką i nic dziwnego, że przynosi on rezultaty w postaci rewolucji.

 

Od wielu lat podkreśla Pan, że aby rewolucja się udała to oprócz edukacji należy przejąć media, kulturę, sądownictwo i przemysł rozrywkowy. Czy możemy więc powiedzieć, że duch postępu głoszony w wymienionych branżach przynosi skutek i ci, których uważamy za „złych”, to tak naprawdę są ci „dobrzy”?

Oczywiście, że tak! Wieloletnia inżynieria społeczna, wieloletnie lansowanie idei Marksa, Engelsa i Lenina, które wbijano od najmłodszych lat na każdym kroku do głów obywateli przynosi właśnie takie rezultaty, jakie obserwujemy w USA i nie tylko w USA. Współcześnie proletariusze wyszli na ulice miast również w innych państwach.

 

Nawet w Polsce mamy do czynienia z zawodowymi rewolucjonistami z tą różnicą, że tym razem nie kopiują oni wzorców ze Wschodu, tylko z Ameryki. Pewnie boją się, że w przeciwnym wypadku nie mogliby pokazać się na oczy przedstawicielom postępowego świata.

 

Różnica polega tylko na tym, że w Polsce rewolucjoniści boją się póki co rabować sklepów, ponieważ wiedzą, że należą one albo do krajowej nomenklatury, albo do zagranicy, więc jeszcze nie wypada wybijać w nich szyb i kraść wszystkiego co wpadnie w ręce. Zamiast tego w ramach poparcia dla demonstrantów w USA nasi rewolucjoniści wolą kłaść się na ulicach.

 

A może wywołani przez Pana polscy rewolucjoniści naczytali się po prostu mądrości Olgi Tokarczuk i w ten sposób chcą odpokutować za „polski kolonializm” i „polskich właścicieli niewolników”?

Tego nie wiem, ponieważ żaden z protestujących nie zwierzał mi się ze swoich pobudek i kompleksów, co nie zmienia faktu, że mamy do czynienia ze swoistym małpowaniem tego, co dzieje się w USA.

 

Poza tym ruch komunistyczny zawsze miał to do siebie, że występował w różnych krajach. Teraz właśnie widzimy najdobitniej, że w Polsce komuna nie skończyła się 4 czerwca 1989 roku i jakie efekty przyniosło komunizowanie młodego pokolenia.

 

Głównym rozsadnikiem komuny są wydziały humanistyczne uniwersytetów. Przecież na ogromnej większości z nich nie mamy już do czynienia z nauką, tylko ze zwykłym duraczeniem. Czy studia genderowe są nauką? Nie są i nigdy nie będą, a mimo to za ich sprawą i wielu innych kierunków, wykładowców etc. produkuje się w Polsce rzesze "ciemnoty oświeconej".

 

„Ciemnoty oświeconej”?

Tak! Jest ona jeszcze gorsza od zwyczajnej ciemnoty, ponieważ przedstawiciele tej drugie przynajmniej wiedzą, że są ciemnotą, ale nie pretendują do miana nadętych wykształconych i wszechwiedzących ekspertów popijających latte i jedzących sushi.

 

Z kolei „ciemno oświecona” uważa, że dzięki posiadaniu dyplomu wyższej szkoły gotowania na gazie i nikt nie ma prawa jej pouczać, bo wszystko wie i robi najlepiej, a jak nie wie, co ma robić bądź myśleć, to wytłumaczy jej to odpowiedni „autorytet moralny”.

 

Autorytet moralny na przykład wyjaśni jej, że największym złem w historii świata jest jakakolwiek własność prywatna...

To oczywiste! Przecież to jest właśnie istota rewolucji komunistycznej dla której własność prywatną trzeba zniszczyć!

 

Różnica polega na tym, że obecnie własność prywatna nie jest likwidowana tak jak chcieli tego bolszewicy, czyli na zasadzie „gwałtownej zmiany stosunków własnościowych”, tylko stopniowo pozbawia się jej wszelkiego znaczenia. W pewnym momencie okaże się, że urzędnik ma takie samo, albo i większe prawo do posiadania rzeczy zakupionych na własność przez osoby prywatne.

 

Dziękuję za rozmowę.

Tomasz D. Kolanek

 

Czytaj także:
DATA: 2020-06-08 14:22
AUTOR: STANISŁAW MICHALKIEWICZ DLA PCH24.PL
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"? Wieloletnia inżynieria społeczna, wieloletnie lansowanie idei Marksa, Engelsa i Lenina, które wbijano od najmłodszych lat na każdym kroku do głów obywateli przynosi właśnie takie rezultaty, jakie obserwujemy w USA i nie tylko w USA", JAK TO, W AMERYCE, MARKSA, ENGELSA, LENINA. To kto walczył z Imperium Zła.
6 miesięcy temu / Ryś
 
Zostaw nam Świętego w spokoju. Ani ja ani Ty do pięt mu nie dostajemy. Przeczytaj co ten Papież napisał w Katechiźmie. To co powiedział dz nie powiedział przyszło od nas z mediów, a te są zwykle lewackie.
7 miesięcy temu / @Rysiu, Rysiu
 
@t Gdy 13 kwietnia 1986 r. Jan Paweł II przekroczył próg synagogi, był pierwszym papieżem, który to uczynił od czasów? św. Piotra. "Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi". Te słowa papieża wywołały wówczas burzę oklasków.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Żydzi są od 2ooo lat w awangardzie dechrystianizacji świata!
7 miesięcy temu / t
 
właśnie oglądam relację Adama Greena, Jest długa lista pomników w USA , które władze chcą rozebrać. Kilka juz rozebrali. Koszmar
7 miesięcy temu / Pejot
 
Czy przyniesie rewolucja coś dobrego?. Wysokie bezrobocie sprzyja ograniczaniu praw tych którzy pracują. Jak trudno nie łączyć tego wszystkiego z pandemia jeśli tam mają powtórkę polityki naszej totalnej opozycji kilka lat temu.
7 miesięcy temu / pn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.