DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

W tym roku nie pokonamy Krzyżaków. Rekonstrukcja bitwy pod Grunwaldem odwołana

W tym roku nie pokonamy Krzyżaków. Rekonstrukcja bitwy pod Grunwaldem odwołana
fot.Wojsyl/wikimedia.commons/GNUlicence

„Tegoroczna inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem nie odbędzie się”, poinformowali organizatorzy imprezy: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Narodowe Centrum Kultury, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem Szymon Drej, prezes Fundacji Grunwald Henryk Kacprzyk i organizatorzy części historycznej Dni Grunwaldu - Krzysztof Górecki i Jacek Szymański.

 

W komunikacie podano, że odwołanie tegorocznej imprezy jest podyktowane „troską o bezpieczeństwo publiczne mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz gości odwiedzających region”.

 

Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem przyciągała od lat kilkadziesiąt tysięcy widzów, w szranki na polu bitewnym stawało ponad tysiąc rekonstruktorów z Polski i świata. Wydarzeniu towarzyszył szereg imprez poprzedzających inscenizację bitwy np. turnieje rycerskie, łucznicze, warsztaty dawnych tańców czy wielki średniowieczny jarmark.

 

Impreza na Polach Grunwaldu od lat była kluczową letnią plenerowa imprezą w regionie.

 

Źródło: olsztyn.tvp.pl

TK


DATA: 2020-06-23 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@dawid, szanowny młodzieńcze, pomyliły ci się fora, twój wpis to dla lemingów, a nie dla normalnych ludzi, tak właśnie wygląda pewnie młody człowiek wyedukowany na papce medialnej, włącz myślenie to nic nie kosztuje
2 miesiące temu / 1410
 
@Dawid. Bardziej durnego komentarza dawno nie widziałem. Za to tzw. parady równości są OK i można a nawet trzeba na nie patrzeć bez końca. Z Panem Bogiem.
2 miesiące temu / Stefan
 
To ciągła realizacja postanowienia Kongresu Wiedeńskiego AD 1815, że o Polsce i Polakach nie wolno mówić nic dobrego! A bitwa pod Grunwaldem, to jedna z bitw zmieniających historię i losy ówczesnego świata. Wniosek prosty, Ks. Marka Smeję, który rozpoczął w 2003 roku pielgrzymować do Grunwaldu i podjął inicjatywę budowy Kaplicy Matki Bożej Zwycięskiej, Której Obraz był na Ołtarzu podczas tych trzech Mszy Św. przed bitwą!Obraz ten,który kazała namalować i podarowała go swemu Mężowi, jest po dziś dzień w Brdowie, Sanktuarium za Zwycięstwo Grunwaldzekie.Ks.Marek Smeja zginął w wypadku samochodowym, a uzbierane fundusze zostały zmalwersowane przez ówczesnego Vicewojewodę AD 2006, za co został postawiony pod sąd.Nie mamy ani jednego oryginalnego elementu Insygniów władzy Królewskiej, ani jednego, same atrapy!!! Tylko kłamstwa i Zbrodnie?A ilu z Was wie cokolwiek o tym?!
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Bardzo dobrze, patrzeć już na to nie można było. Ludzie, kiedy był 1410 rok? Czym tu się podniecać? Że mamy gorzej niż jest w dzisiejszych Niemczech i to pod prawie każdym względem - od praw człowieka poczynając, na wysokości zarobków kończąc.
2 miesiące temu / Dawid
 
Przecież można zrobić bitwy w luźnych formacjach, zamkniętych hełmach. A łucznicy to trzymają od siebie taki dystans, że mogliby spokojnie sobie strzelać.
2 miesiące temu / spabijan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.