DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

W tym miejscu chrześcijańska armia zatrzymała pochód islamu na Europę. Dziś powstaje tam meczet

W tym miejscu chrześcijańska armia zatrzymała pochód islamu na Europę. Dziś powstaje tam meczet
YouTube/Parti de la France Calvados

Trwająca od kilku lat we francuskim Poitiers budowa meczetu ma wymiar symboliczny, gdyż w miejscowości chrześcijańskie wojska powstrzymały we wczesnym średniowieczu marsz muzułmanów na Europę. Teraz jednak tworzeniu w Poitiers islamskiego miejsca kultu pomaga nie tylko muzułmańska organizacja z Kataru, ale również socjalistyczny mer miasta.

 

25 października 732 roku arabska armia pod wodzą Abd ar-Rahmana została pokonana przez Franków, którymi dowodził Karol Młot. Bitwę uważa się za punkt zwrotny w powstrzymaniu islamskich wypraw na północ i początek konkwisty – długotrwałego procesu odzyskiwania chrześcijańskich terenów zajętych przez muzułmanów. Proces ten nigdy nie został ukończony, gdyż pomimo odzyskania półwyspu Iberyjskiego, wyznawcy Chrystusa nigdy nie wrócili do Afryki Północnej i Azji Mniejszej.

 

Po wielu wiekach od tej pamiętnej wiktorii, która okryła chwałą rycerstwo świat chrześcijańskiego, w miejscu bitwy, w Poitiers, społeczność muzułmańska zagościła na dobre. W obliczu takiej historii regionu nie dziwi fakt, że budowa w tym francuskim mieście dużego meczetu jest od lat odbierana w sposób symboliczny.

 

W 2012 roku o ważności tej bitwy dla naszej cywilizacji przypomnieli członkowie Pokolenia Tożsamości, którzy na dachu tworzonego meczetu rozwinęli transparent z datą bitwy. Protestowali w ten sposób przeciw budowie. Pięciu z nich zostało skazanych przez sądy.

 

Z kolei miejscowy imam – Boubaker El-Hadj Amor – to ważna postać Unii Organizacji Islamskich we Francji (UOIF). Teraz członkowie Pokolenia Tożsamości odnaleźli film z 2015 roku, w którym ów muzułmański duchowny przedstawiał dla kanału arabskiej telewizji Al Rayyan kilka informacji nieznanych opinii publicznej we Francji. Dzięki ujawnieniu materiału okazało się, że budowa została sfinansowana w dużej części nie przez islamskich wiernych, ale przez Katar. Boubaker El-Hadj Amor ujawnia także prawdziwą nazwę „Wielkiego Meczetu Poitiers”. Ma on nosić nazwę Balat al-Chouhada (pol. Droga męczenników), co jest arabską nazwą… bitwy pod Poitiers z 732 roku! Dziennikarze po zweryfikowaniu doniesień potwierdzili takie tłumaczenie słów imama.

 

Na pytanie dziennikarza dlaczego nazwał meczet Drogą męczenników imam stwierdził, że świątynia znajduje się na linii, na której stały wojska arabskie. Chodzi tu o zbudowaną przez Rzymian utwardzoną drogę.

 

Informacje wskazują na prowokację ze strony muzułmanów, ale też próbę odwrócenia symboliki tego miejsca. Ponadto Boubaker El-Hadj Amor dodał, że chce, by meczet był „miejscem wpływu kulturowego”, a także centrum głoszenia jego religii.

 

Ponadto na filmie imam z Poitiers przyznał, że aby zakończyć budowę meczetu – przerwaną na kilka lat z powodu braku środków – korzystał z pieniędzy katarskich. – To, co zbudowaliśmy, to zasługa Allacha i organizacji charytatywnej z Kataru – wyznał.

 

Finansująca meczet w Poitiers katarska organizacja zajmuje się sponsorowaniem  „nawracania” Afryki na islam, buduje meczety, szkoły koraniczne oraz instytuty islamskie.  Wspomaga także muzułmanów we Francji (ostatnio budowę meczetu w alzackiej Miluzie).

 

Organizacja Katar Charity została jednak oskarżona przez USA, Izrael i kilka państw Zatoki Perskiej o wspieranie terroryzmu. Słynny Osama bin Laden miał używać kanałów tej organizacji do finansowania działalności swojej al-Kaidy w latach 90. XX wieku. Mówi się też o udziale Katarczyków w radykalizacji muzułmanów w Mali.

 

Tymczasem w Poitiers imam Boubaker El-Hadj Amor może liczyć od lat na poparcie miejscowych władz. We wspomnianym wywiadzie stwierdził, że ma poparcie socjalistycznego mera Jacquesa Santrota, który w dodatku jest jego uniwersyteckim kolegą. Kiedy w 2013 roku wygasła 10-letnia licencja na budowę, szybko udało się zezwolenie przedłużyć.

 

Wielki Meczet w Poitiers zajmuje działkę o powierzchni 7000 m2, sala modlitewna może pomieścić 700 wiernych, a minarety mają 22 metry wysokości. Jak dotąd projekt pochłonął 3 miliony euro. Chociaż stojącego meczetu oficjalnie jeszcze nie ukończono, to w organizowanych tam konferencjach już biorą udział imamowie znani z radykalizmu.

 

 

Bogdan Dobosz

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 47. Imigranci - piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana 47. Imigranci piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana 18. Wojny demograficzne

 

Polobia Christiana 18

  


DATA: 2018-07-19 13:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biologizm w dziejach cywilizacji nie istnieje to jest głupota zmyślona przez wyznawców teorii ewolucji i bezmyślnie powtarzana. Cywilizacje nie umierają jakoby miały cykle np. wiek wczesny, średniowieczny czy podeszły. Gdyby tak było to cywilizacja chińska, hinduska, i żydowska powinny były już dawno zniknąć z naszych dziejów a jest dokładnie przeciwnie. Nie tylko dalej istnieją ale wszystkie trzy mają się ku ekspansji a to z tego powodu że cywililizacja nasza łacińska została zdominowana przez głupców rządzonych przez cwaniaków którzy chcą równouprawnić wszysto i wszystkich. Dlatego cywilizacja łacińska została zdeptana nie dlatego że była słaba czy gorsza od innych. Wcale nie, ludzie po prostu przestali chcieć być łacinnikami no i otwiera się tu pole dla ekspansji cywilizacji gorszych. Odkrywca praw o cywilizacjach pisał: "Kiedy cywilizacja wyższa równouprawni cywilizację gorszą wobec siebie, zwycięży cywilizacja gorsza". Tego prawa nie da się złamać.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
@ala wilk: Kobieto, ogarnij się! Państwa które wymieniłaś wchodziły w skład Imperium Romanum, a więc chrześcijaństwo zawitało tam już w czasach apostolskich!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Nie rozumiesz pojęć których używasz, skoro fakty nazywasz bzdurami.
ponad 1 rok temu / do do nfxdc
 
A w Turcji, Egipcie, Tunezji i Maroku są chrześcijańskie kościoły.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
islam jest młodszy od chrześcijaństwa więc piszesz bzdury
ponad 1 rok temu / do nfxdc
 
Krucjaty były li tylko skromną odpowiedzią na wieki ekspansji i podbojów islamu, mądralo.
ponad 1 rok temu / nfxdc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.