DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

W szkole bez dyscypliny. Pracownice, które poparły Czarny Protest zostały uniewinnione

W szkole bez dyscypliny. Pracownice, które poparły Czarny Protest zostały uniewinnione
Czarny Protest, zdjęcie ilustracyjne. Fot. Chris Niedenthal/Forum

Sześć pracownic Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu, które w czasie pracy wsparły Czarny Protest zostały uniewinnione. Nad losem pań radziła komisja dyscyplinarną dla nauczycieli przy wojewodzie śląskim.

 

„Rzecznik dyscyplinarny wnosił o ukaranie nauczycielek naganą z ostrzeżeniem. Komisja nie uwzględniła tych wniosków i uniewinniła nauczycielki” – poinformował rmf24.pl. Sprawa dotyczyła Czarnego Protestu z 3 października 2016 roku, kiedy to ubrane na czarno nauczycielki i pracownice szkoły – oficjalnie: podczas przerwy, kiedy nie sprawowały opieki nad dziećmi - zrobiły sobie zdjęcie z plakietkami z napisem „czarny protest”, które następnie umieściły w internecie.

 

Ich działanie wywołało dyskusję, bo protest ukierunkowany był m.in. przeciw zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Warto przypomnieć, że wśród postulatów obrońców życia znalazł się m.in. zapis dotyczący zakończenia zabijania dzieci chorych (to dziś w Polsce główny powód wykonywania aborcji), a zabrzańska placówka właśnie z takimi dziećmi pracuje.

 

Z kolei przedstawiciele rzecznika odpowiedzialności zawodowej argumentowali, że „kobiety manifestowały swoje poglądy w miejscu i w godzinach pracy. Wskazywali, że mogły to uczynić po jej zakończeniu, bo ogólnopolski strajk kobiet 3 października trwał do późnych godzin popołudniowych” – podał rmf24.pl.

 

Komisja uznała jednak, że panie nie przekroczyły wyznaczonych prawem granic i od zarzutu uchybienia godności nauczyciela uwolniła już 9 pracownic zabrzańskiej szkoły. Uznano, że protest „nie nosił znamion agitacji”, a uczniowie szkoły „mieli w tym czasie zapewnioną opiekę innych nauczycieli”.


Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2017-03-23 08:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mieszkam w Zabrzu od 1990 roku i choć nie jestem rodowitą zabrzanką, to jednak wstyd mi za te panie! Odwiedziłam stronę ZSS Nr 39, w którym uczą. I cóż tam znajduję? Serdeczne powitanie i - wierszyk, który jak się domyślam, ma być ich maksymą oraz zachętą aby właśnie im powierzyć swoje dzieci: "Zespół Szkół Specjalnych / Zapytacie - Dlaczego? / Już odpowiadamy Koleżanko, Kolego: / Mamy specjalne wszak wymagania -/ Od wybitnego edukowania / Przez wychowanie mocne jak skała / Po integrację - odpowiedź cała!" Pomijam już grafomaństwo Autora tegoż arcydzieła, raczej skupiłam się na treści. Nie wiem jak jest z tym "wybitnym edukowaniem", ale na pewno brak dobrego wychowania (nie mówiąc o "mocnym jak skała") - i to tym paniom, które przecież wychowywać powinny powierzone im dzieci! I na koniec wisienka na torcie: jak one rozumieją ową "integrację"? Nie wiem. Ja na pewno bałabym się integrować z osobami o takich poglądach :/ Ahaa, chyba że to są te "specjalne wymagania"...
ponad 3 lata temu / Beata J.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.