DZIŚ JEST:   17   SIERPNIA   2019 r.

Św. Jacka Odrowąża
Św. Klary od Krzyża
 
 
 
 

W Syrii zamordowano sędziwego jezuitę

W Syrii zamordowano sędziwego jezuitę
fot. svilen001 / sxc.hu

Muzułmański fanatyk zamordował jezuitę w syryjskim mieście Homs. Zabójstwo zwiększa obawy chrześcijan żyjących na terenach opanowanych przez rebeliantów. W tej sprawie wypowiedział się rzecznik Watykanu, a także przedstawiciel holenderskich jezuitów. Zdaniem tego ostatniego zakonnik poległ w obronie… dialogu międzyreligijnego.


Rzecznik Watykanu Federico Lombardi powiedział, że zamordowany Van Der Lugt był „człowiekiem pokoju, który z wielką odwagą chciał pozostać wierny Syryjczykom w bardzo ryzykownej i trudnej sytuacji i poświęcił im swoje życie i duchową służbę”.


Zakonnik przebywał w Syrii od lat 60-tych XX wieku i miał dobre relacje z lokalną społecznością. Jak zauważają zagraniczni korespondenci, atak islamskich bojowników był od początku wymierzony właśnie w niego. Jezuici są zszokowani morderstwem. Głos w tej sprawie zabrał W tej sprawie wypowiedział się też przedstawiciel holenderskich jezuitów. Jego zdaniem ks. Van Der Lugt jest męczennikiem... dialogu międzyreligijnego.


Jak zauważa Robert Spencer na łamach jihadwatch.org, zabójstwo pokazuje raczej bezowocność prowadzenia takiego dialogu z islamistami. „Dialog ten w rozumieniu zachodnim polega na niekończącej się liczbie spotkań i konferencji, które nie mają nic wspólnego z zatrzymaniem islamskich dżihadystów, którzy brutalnie traktują chrześcijan w oparciu o nakazy Koranu i Sunny” – podkreślił.


Według ostatnich danych „Open Doors” Syria znajduje się na 3. miejscu wśród krajów, w których chrześcijanie cierpią największe prześladowania. Organizacja twierdzi, że połowa syryjskich rebeliantów to dżihadyści. „Wraz ze wzrostem znaczenia elementu religijnego w wojnie domowej można się spodziewać, że chrześcijanie coraz częściej będą doświadczać prześladowania z powodów związanych z wiarą. Jeśli w wyniku konfliktu władzę przejmą islamscy ekstremiści, sytuacja chrześcijan i innych mniejszości będzie jeszcze gorsza”, czytamy.Źródła: ap.org / jihadwatch.org

Mjend


DATA: 2014-04-09 12:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co za bełkot tego przedstawiciela holenderskich jezuitów. Kiedyś meczennicy umierali za wiarę w Jezusa Chrystusa, a dzisiaj za dialog. Poprawność polityczna nie zna granic. Ciekawe jak tam z ilością powołan do holenderskich jezuitów?
ponad 5 lat temu / Neptun
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.