DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

W Święto Niepodległości zostaną odprawione Msze za Ojczyznę w tradycyjnym rycie rzymskim

W Święto Niepodległości zostaną odprawione Msze za Ojczyznę w tradycyjnym rycie rzymskim
PCh24TV

W Warszawie w Święto Niepodległości, 11 listopada, oprócz wielu Mszy Świętych w intencji Ojczyzny na czele z centralną liturgią sprawowaną przez metropolitę warszawskiego kard. Kazimierza Nycza w Świątyni Opatrzności o 9:00, jak co roku celebrowane będą również uroczyste liturgie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

 

W dniu 101. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości, pragniemy podziękować Bogu za wszelkie dobro, które każdego dnia staje się naszym udziałem, pragnąc oddać mu chwałę i cześć przez celebrację tradycyjnej Mszy Świętej, która przez wieki była źródłem łaski i uświęcenia dla wielu naszych przodków. W modlitwie błagalnej, prosząc o przebaczenie naszych grzechów i zaniedbań, stając pod Krzyżem naszego Pana, chcemy wpatrywać się w Jego przebity bok, w którym jest nasze uzdrowienie – powiedział ks. Wojciech Pobudkowski IBP, duszpasterz środowiska związanego z dawną liturgią przy kościele duszpasterstwa środowisk twórczych.

 

W kościele kościele św. Andrzeja Apostoła i św. Alberta Chmielowskiego, zwanym środowisk twórczych, już od kilku lat dzięki życzliwości rektora świątyni ks. Grzegorza Michalczyka i z błogosławieństwem kard. Kazimierza Nycza codziennie celebrowane są Eucharystie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

 

Schola wykona łacińskie proprium Mszy o św. Marcinie oraz części stałe: Mszę XII „Pater Cuncta”. Zabrzmią także polskie pieśni kościelne, między innymi wyjątkowa pieśń wspólna o świętych – “Dziś radość na Syjonie”, a także dobrze wszystkim znane „Bądźże pozdrowiona Hostyjo żywa” oraz „Boże, coś Polskę”. Po Mszy Świętej zaśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” jako dziękczynienie za 101 lat niepodległości – mówi Piotr Ulrich, kantor duszpasterstwa.

 

Po odśpiewanym Te Deum odmówione zostaną modlitwy za Ojczyznę i prezydenta Rzeczpospolitej według Rituale Romanum dla diecezji polskich. Msza celebrowana będzie o godzinie 11:00 w kościele św. Andrzeja Apostoła i św. Alberta Chmielowskiego przy Placu Teatralnym.

 

Oprócz niej, Msza w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego za Ojczyznę sprawowana będzie także o godzinie 10:00 w kościele św. Klemensa Hofbauera przy ul. Karolkowej 49, gdzie mieści się duszpasterstwo wiernych tradycji łacińskiej w archidiecezji warszawskiej.

 

KAI

TK


DATA: 2019-11-09 18:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Znamienne jest, że św.P.Pio z Pietrelcina do końca swego życia odprawiał w rycie trydenckim. Optyka - z Ofiary na Kalwarii - przeniosła się na Ucztę Paschalną w N.Ordo... tylko czy rodzi ona tylu świętych co Msza Wszechczasow, czy więcej zawodzicieli i heretyków... Jeden Bóg wie. Podstawa kapłana wobec Najświętszej Ofiary jest wyraźnym znakiem jego wiary i miłości do Pana. A tylko święty kapłan pociąga dusze ku Niemu. Jeden Proboszcz z Ars więcej jest wart niż tysiące wyrobnikow w sutannach którzy profanują Ofiarę Zbawiciela. Trzeba wziąć różaniec w garść i batalią błagać Niebo o świętych prezbiterów.
9 miesięcy temu / Prophet
 
Kiedy zostanie wprowadzony ryt pachamamy, Bractwo będzie przeżywać oblężenie. Niestety ale wraz z nowym rytmem nastąpi uderzenie w ryt klasyczny. Kapłani będą posłuszni-przestaną. Ilu jest gotowych na białe męczeństwo? 1 na 1000?
9 miesięcy temu / Ryt
 
@man - proszę nie nazywać wiernych kościoła tradycyjnego, nie skażonego modernizmem "lefebrystami", bo to jest w pańskim wydaniu określenie niezwykle pejoratywne. Pan nie widzi kryzysu w modernistycznym Kościele zagrożeń, kryzysu, rozpadu i braku powszechności szczególnie po tym szamańskim, synodzie? Kim pan jest i jakie ma pan prawo do obrony tych, którzy doprowadzili i nadal wielkimi krokami prowadzą nasz Kościół do upadku? Życzyłabym, by w każdym kościele ludzie tak żarliwie modlili się także za papieża i wszystkich, powtarzam wszystkich kapłanów! Pan nawet nie wie, ze Msza Wszechczasów NIGDY, ale to przenigdy nie została zabroniona przez kogokolwiek! Dlaczego więc tak się jej boicie, czy już szatan tak bardzo oplótł wasze serca, umysły i dusze? I jakie zagrożenia Pan widzi w tym, że sa kapłani, którzy odprawiają msze św. z wielkim nabożeństwem, bez skrótów, jako prawdziwa ofiarę składaną Bogu na ołtarzu poświęconym, a nie na stole, tyłem do tabernakulum?
9 miesięcy temu / Maryna
 
Do Men .Co tak Pana przeraża Wiernośc iTradycja Kościołowi Chrystusowemu? A nie lęka się Pan o dewastację Koscioła Katolickiego Nie przeraża herezja i apostazja !Nie przeraża oddawanie pokłonów bałwanom diabelskim i to w samym kościele przez tzw.biskupów i biskupa Rzymu,bo jak może szamanka błogosławic papiezowi Kościoła Katolickiego.To jest jawne wyrzeczenie się Pana Jezusa ,a poddanie się innym bożkom.
9 miesięcy temu / wierna tradycji
 
Do Man, albo jesteś z neokatechumenatu, albo z odnowy posoborowego kościoła, a może jesteś z tzw. koncesjonowanej tradycji?. Na jakiej podstawie twierdzisz, że Bractwo nie jest w jedności z papieżem? Czy na podstawie bezprawnej ekskomuniki, która i tak już została zniesiona, bo była bezprawna? Być może to raczej papież nie chce Bractwa? Jak to jest zatem z tą łącznością, ponieważ gbyby Bractwo nie trwało w łączności z papieżem, to imię papieża nie byłoby wymieniane w Kanonie Mszy św. Tymczasem podczas każdej Mszy św. odprawianej przez księży Bractwa imię papieża jest wymieniane, nawet wtedy, kiedy papież zachowuje się niegodnie. A zatem drogi MAN-ie nie siej zamętu i tak już w potwornych czasach zamętu. To raczej twój wpis stanow pułapkę, na która trzeba UWAŻAĆ. Mówisz o googlowaniu, gdy tymczasem dzisiaj można sobie wygooglować wszystko. To raczej Twój wpis jest ogromnym zagrożeniem, ponieważ nie szukasz u źródeł. Nie siej zatem zamętu. Bardzo Cię o to proszę.
9 miesięcy temu / Tradycjonalista
 
Do Man. Nie siej fermentu.Rzadko obecnie kto jest takim wiernym nasladowca nauk Pana Jezusa Chrystusa jak Bractwo Piusa X.Tam jest czysta, nieskazona modernizmem, tzw wolnością religijną i fałszywym ekumenizmem oraz różnymi herezjami święta wiara katolicka. Tam ostał się i wszystko wskazuje na to, że z pomocą Bożą ostanie się Kościół Chrystusowy. Jakże brak nam niestety tego nawet w samym Rzymie.
9 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.