DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

W Sudanie Południowym doszło do masowego porwania uczniów

W Sudanie Południowym doszło do masowego porwania uczniów
By Steve Evans (Flickr: South Sudan 022) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

15 i 16 lutego w Sudanie Południowym doszło do porwania „setek” uczniów w wieku powyżej 12 lat. Najprawdopodobniej zostali przymusowo wcieleni do lokalnej milicji, współpracującej z Ludową Armią Wyzwolenia Sudanu – podaje UNICEF.

 

Poprzednio co najmniej 89 chłopców zostało uprowadzonych przez uzbrojoną partyzantkę w regionie Górnego Nilu. Teren ten znajduje się pod kontrolą rządu. Uczniowie zostali uprowadzeni z domów i szkolnych sali.

 

Według świadków chłopcy znajdują się w obozach wojskowych, świadkowie donosili urzędnikom UNICEF, że co najmniej trzy razy widziano ich jak maszerują w okolicach miasta – komentuje John Budd. – Boimy się, że ze szkolnych sali trafią na linię frontu – dodaje Jonathan Veitch.

 

Dzieci biorą udział po obu stronach konfliktu toczącego się w Sudanie Południowym. Według Ludowej Armii Wyzwolenia Sudanu, za rekrutację dzieci odpowiadać ma niezależna milicja stworzona przez generała Johnsona Oloni.

 

Źródło: allafrica.com

mat

 

 


DATA: 2015-03-02 08:26
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie tylko islamisci, komuniści niczym nie różnią się w działaniach od nich. Tyle, że mniej o nich mówią, bo Chiny jednak mają dobry knebel. Przecież w krajach komunistycznych też giną tysiące ludzi. Trwa tam zamknieta wojna już od dziesięcioleci. Giną tam tysiące ludzi, o których nikt nie mówi, bo komuchy nie nakręcają filmów ze swoich zbrodni. Aż tacy głupi jak dżihadyści nie są, by dokumentować swoje zbrodnie.
ponad 5 lat temu / blanka
 
co za belkot! islamisci porwali wyznawcow Jezusa!
ponad 5 lat temu / razorrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.