DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 32  >   TEMAT NUMERU: INWAZJA DZIADOSTWA

Piotr Doerre, Sławomir Skiba

W stronę ateizmu i trybalizmu


Zaszczepiony współczesnemu człowiekowi i samonapędzający się mechanizm wytwarzania coraz bardziej zunifikowanych produktów o coraz gorszej jakości stanowi część wielkiego procesu egalitarnej Rewolucji, której jakże istotnym filarem jest wszak czynienie wszystkiego jednakowym, nietrwałym i byle jakim. Mieści się w tej pokrętnej rewolucyjnej logice zarówno promocja konsumpcyjnego trybu życia, jak i pochwała mizerabilizmu oraz stopniowego obniżania stopy życiowej, aż do osiągnięcia prymitywnego stanu totalnej równości.

Wbrew temu, co można by sądzić, obserwując współczesną nam „cywilizację” wytwarzającą miliony podobnych do siebie bubli, konsekwencje owego procesu nie są stricte materialne i nie odnoszą się tylko do wąsko pojętego konsumpcjonizmu. Wytwory kultury (czy raczej pseudokultury) materialnej są z pewnością nie mniej istotnymi, niż te należące do świata idei, czynnikami dokonującej się na naszych oczach głębokiej zmiany mentalności, a nawet samej duszy człowieka Zachodu.

Wymazując obraz Stwórcy...

Przez wiele wieków dzięki światłu Ewangelii zawartemu w nauczaniu Kościoła Świętego i przekazywanemu chrześcijańskim narodom, a za ich pośrednictwem także całej ludzkości, człowiek zmierzał do budowania prawdziwej cywilizacji. Miała ona być oparta na fundamentalnej dla chrześcijaństwa zasadzie...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1 tys. dol. kary zapłaci mieszkaniec Nowego Jorku, który uśpi kota z powodów innych niż medyczne. Za to zabijanie nienarodzonych jest tam legalne nawet… w ostatnim tygodniu ciąży!

 
 

Jak podaje RMF24.pl, Wiosna Roberta Biedronia może otrzymać wice szefostwo jednej z komisji europarlamentarnych. Na swój „przydział” oczekują też postkomuniści – Bogusław Liberadzki oraz były premier Leszek Miller.

 

Życie i Rodzina to wartości coraz bardziej cenne dla wielu Polaków. Mogliśmy to zobaczyć podczas tegorocznych Marszów dla Życia i Rodziny. Skąd wysoka frekwencja na Marszach? Czy wpływ ma na to miała nasilająca się homopropaganda? O tym w „Między newsami” rozmawiali Jacek Ożóg, Marcin Austyn i Piotr Relich.

 

Prokuratura zbada sprawę śmierci niespełna rocznego Szymona, który zmarł we wtorek. Rodzice dziecka uważają, że lekarze mogli popełnić przestępstwo, ponieważ chcieli odłączyć chłopca od aparatury podtrzymującej życie.

 

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie wręczono noty identyfikacyjne rodzinom 24 ofiar reżimu komunistycznego i zbrodni dokonanych przez UPA, których szczątki zostały odnalezione i zidentyfikowane w ostatnich latach przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN. Wśród zidentyfikowanych jest dwóch braci Marchel (Lucjan i Zygmunt) którzy w latach wojny walczyli z niemieckim okupantem w Narodowych Siłach Zbrojnych, a po jej zakończeniu z komunistycznym zniewoleniem w 3 Wileńskiej Brygadzie NZW kpt. Romualda Rais "Burego".


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.