DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 32  >   TEMAT NUMERU: INWAZJA DZIADOSTWA

Piotr Doerre, Sławomir Skiba

W stronę ateizmu i trybalizmu


Zaszczepiony współczesnemu człowiekowi i samonapędzający się mechanizm wytwarzania coraz bardziej zunifikowanych produktów o coraz gorszej jakości stanowi część wielkiego procesu egalitarnej Rewolucji, której jakże istotnym filarem jest wszak czynienie wszystkiego jednakowym, nietrwałym i byle jakim. Mieści się w tej pokrętnej rewolucyjnej logice zarówno promocja konsumpcyjnego trybu życia, jak i pochwała mizerabilizmu oraz stopniowego obniżania stopy życiowej, aż do osiągnięcia prymitywnego stanu totalnej równości.

Wbrew temu, co można by sądzić, obserwując współczesną nam „cywilizację” wytwarzającą miliony podobnych do siebie bubli, konsekwencje owego procesu nie są stricte materialne i nie odnoszą się tylko do wąsko pojętego konsumpcjonizmu. Wytwory kultury (czy raczej pseudokultury) materialnej są z pewnością nie mniej istotnymi, niż te należące do świata idei, czynnikami dokonującej się na naszych oczach głębokiej zmiany mentalności, a nawet samej duszy człowieka Zachodu.

Wymazując obraz Stwórcy...

Przez wiele wieków dzięki światłu Ewangelii zawartemu w nauczaniu Kościoła Świętego i przekazywanemu chrześcijańskim narodom, a za ich pośrednictwem także całej ludzkości, człowiek zmierzał do budowania prawdziwej cywilizacji. Miała ona być oparta na fundamentalnej dla chrześcijaństwa zasadzie...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Według portalu należącego do Radio France, w Europie zarejestrowanych zostało już 71 zgonów osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19.

 
 

Doktor Włodzimierz Bodnar, który za pomocą amantadyny wyleczył już z Covid-19 ponad tysiąc osób, niebawem opublikuje za granicą pracę naukową na temat skuteczności tej terapii. W kraju napotyka na ciągłe utrudnienia ze strony gremiów, które teoretycznie powinny być żywotnie zainteresowane wdrożeniem skutecznego sposobu leczenia chorych.

 

Amerykańscy katolicy uczestniczyć będą pomiędzy 21 a 29 stycznia w nowennie w intencji obrony życia. Odbywać się ona będzie pod hasłem „9 dni dla życia”.

 

Social media i Big Tech zaczęły ograniczać swobodę ludzi w wyrażaniu swoich przekonań. Jeszcze bardziej podniosło to poziom społecznego napięcia. Po wybuchu protestów ruchu Black Lives Matter ludzie zauważyli stosowanie wobec nich podwójnych standardów. Jeszcze szybciej zaczęli tracić zaufanie do instytucji państwowych. Według ponad połowy Amerykanów prezydent Biden nie został legalnie wybrany – opowiadał o sytuacji w USA Gualberto Garcia Jones, publicysta katolickiego portalu z Kanady – Life Site News.

 

O wpływach wielkich korporacji cyfrowych na politykę mówi Cezary Krysztopa, redaktor naczelny portalu Tysol.pl.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.