DZIŚ JEST:   21   MARCA   2019 r.

Św. Mikołaja z Flue, pustelnika
Św. Benedykty Cambiagio
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 32  >   TEMAT NUMERU: INWAZJA DZIADOSTWA

Piotr Doerre, Sławomir Skiba

W stronę ateizmu i trybalizmu


Zaszczepiony współczesnemu człowiekowi i samonapędzający się mechanizm wytwarzania coraz bardziej zunifikowanych produktów o coraz gorszej jakości stanowi część wielkiego procesu egalitarnej Rewolucji, której jakże istotnym filarem jest wszak czynienie wszystkiego jednakowym, nietrwałym i byle jakim. Mieści się w tej pokrętnej rewolucyjnej logice zarówno promocja konsumpcyjnego trybu życia, jak i pochwała mizerabilizmu oraz stopniowego obniżania stopy życiowej, aż do osiągnięcia prymitywnego stanu totalnej równości.

Wbrew temu, co można by sądzić, obserwując współczesną nam „cywilizację” wytwarzającą miliony podobnych do siebie bubli, konsekwencje owego procesu nie są stricte materialne i nie odnoszą się tylko do wąsko pojętego konsumpcjonizmu. Wytwory kultury (czy raczej pseudokultury) materialnej są z pewnością nie mniej istotnymi, niż te należące do świata idei, czynnikami dokonującej się na naszych oczach głębokiej zmiany mentalności, a nawet samej duszy człowieka Zachodu.

Wymazując obraz Stwórcy...

Przez wiele wieków dzięki światłu Ewangelii zawartemu w nauczaniu Kościoła Świętego i przekazywanemu chrześcijańskim narodom, a za ich pośrednictwem także całej ludzkości, człowiek zmierzał do budowania prawdziwej cywilizacji. Miała ona być oparta na fundamentalnej dla chrześcijaństwa zasadzie...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

W Hiszpanii w ostatnim roku wzrosła liczba powołań kapłańskich. Najwięcej z nich jest w 15 diecezjach. To prawdopodobnie wiąże się z tradycyjnym charakterem tamtejszej religijności.

 
 

Telewizja BFMTV zaprosiła do studia sześciu liderów francuskich partii politycznych, by debatować nad sposobem wyjścia z kryzysu „żółtych kamizelek”, w jakim od czterech miesięcy znajduje się Francja. Potrzeba szybkiej i skutecznej odpowiedzi jest tym bardziej pilna, bo dochodzi do radykalizacji manifestujących, co było wyraźnie widać w ubiegłą sobotę, kiedy płonęły Pola Elizejskie, a rząd, jak na razie, odpowiada jedynie zaostrzeniem sankcji.

 

Jest potrzebna kontrrewolucja katolicka. Jedynie Kościół potrafi powiedzieć, że trzeba się opamiętać, jeżeli chcemy przekazać dalej najlepsze wartości kultury europejskiej (…) Nie możemy powiedzieć, że nas to nie obchodzi! Konieczna jest mobilizacja mężczyzn, którzy czują się odpowiedzialni za swoje rodziny i dzieci, które mogą stać się ofiarami wielkiej krzywdy – mówił w środę podczas konferencji „Bitwa o odpowiedzialność” metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

 

Zbadanie przez Trybunał Konstytucyjny zgodności genderowej Konwencji stambulskiej z polską Konstytucją i ewentualne orzeczenie niezgodności, to sposób na wyeliminowanie groźnego dokumentu z naszego prawa. Takie rozwiązanie zabezpieczyłoby też kraj na wypadek przejęcia władzy przez lewicę i liberałów – podaje „Nasz Dziennik”.

 

Gubernator Matt Bevin podpisał prawo uniemożliwiające przeprowadzenie aborcji na dziecku ze względu na jego płeć, rasę i niepełnosprawność; w tym syndrom Downa. Organizacje pro-choice momentalnie zaskarżyły nowe prawo.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.