DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 32  >   TEMAT NUMERU: INWAZJA DZIADOSTWA

Piotr Doerre, Sławomir Skiba

W stronę ateizmu i trybalizmu


Zaszczepiony współczesnemu człowiekowi i samonapędzający się mechanizm wytwarzania coraz bardziej zunifikowanych produktów o coraz gorszej jakości stanowi część wielkiego procesu egalitarnej Rewolucji, której jakże istotnym filarem jest wszak czynienie wszystkiego jednakowym, nietrwałym i byle jakim. Mieści się w tej pokrętnej rewolucyjnej logice zarówno promocja konsumpcyjnego trybu życia, jak i pochwała mizerabilizmu oraz stopniowego obniżania stopy życiowej, aż do osiągnięcia prymitywnego stanu totalnej równości.

Wbrew temu, co można by sądzić, obserwując współczesną nam „cywilizację” wytwarzającą miliony podobnych do siebie bubli, konsekwencje owego procesu nie są stricte materialne i nie odnoszą się tylko do wąsko pojętego konsumpcjonizmu. Wytwory kultury (czy raczej pseudokultury) materialnej są z pewnością nie mniej istotnymi, niż te należące do świata idei, czynnikami dokonującej się na naszych oczach głębokiej zmiany mentalności, a nawet samej duszy człowieka Zachodu.

Wymazując obraz Stwórcy...

Przez wiele wieków dzięki światłu Ewangelii zawartemu w nauczaniu Kościoła Świętego i przekazywanemu chrześcijańskim narodom, a za ich pośrednictwem także całej ludzkości, człowiek zmierzał do budowania prawdziwej cywilizacji. Miała ona być oparta na fundamentalnej dla chrześcijaństwa zasadzie...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Na skutek spadku liczby zakażeń koronawirusem premier Australii Daniel Andrews zmniejsza restrykcje dotyczących wspólnych zgromadzeń. Restauracje, biblioteki i puby mogą wznowić swoją działalność w znacznie szerszym zakresie niż kościoły.

 
 

Inicjatywa „Stop Komunii Świętej na rękę!” Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi jest szeroko komentowana nie tylko w Polsce. O akcji informują także zagraniczne media, a konserwatywni internauci wyrażają aprobatę - i nierzadko zazdrość, że w Polsce skarb Eucharystii jest wciąż w tak wielkiej cenie, inaczej niż bywa to często w krajach zachodnich.

 

 

W jednym z kościołów Bawarii dwaj mężczyźni w asyście księdza symulowali ślub. Inny niemiecki kapłan zadeklarował, że jest gotów błogosławić homozwiązki i nie obawia się żadnej sankcji. Nic dziwnego, bo jego biskup miejsca zadeklarował niedawno, że popiera taki krok.

 

 

„Przestańcie chodzić do Kościoła” – taki tytuł można przeczytać na pierwszej stronie poniedziałkowego wydania „Super Expressu”. Gazeta sugeruje, że wzywają do tego… polscy biskupi.

 

Kilkudziesięciu polskich lekarzy zaapelowało do Konferencji Episkopatu Polski o odejścia od Komunii na rękę. Ta promowana dziś praktyka, która ma rzekomo chronić wiernych przed zakażeniem Covid-19, jest w ich ocenie - z medycznego punktu widzenia - bardzo niebezpieczna. Gdy idzie o zdrowie, najlepiej jest przyjmować Komunię świętą do ust – i to na kolanach – przekonują medycy.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.