DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 21  >   TEMAT NUMERU: WĘGRY - DECYDUJĄCE STARCIE

Rozmowa z Miklósem Soltészem

W spadającym samolocie nie ma ateistów


Laszlo Rajk, jeden z założycieli i były parlamentarzysta współrządzącego przez szereg lat z socjalistami Związku Wolnych Demokratów, w debacie zorganizowanej przez „Gazetę Wyborczą”, mówiąc o możliwych sposobach przeciwstawienia się zmianom na Węgrzech, stwierdził…

Bardzo przepraszam, ale Laszlo Rajk i jego lewicowo-liberalna formacja polityczna przez tyle lat współrządząc Węgrami, mieli okazję urzeczywistnić swe rzekomo szczytne cele. Nie udało im się to, a ich partia zniknęła z politycznej sceny. Nie należy brać na poważnie wszystkiego, co mówi Laszlo Rajk. Poprzedni rządzący dokonali takiego zniszczenia pod względem moralnym i gospodarczym, że nie przystoi im wypowiadać się na żadne tematy polityczne na Węgrzech. W ciągu ośmiu lat rządów doprowadzili do wzrostu zadłużenia kraju z 52 do 86 procent w stosunku do PKB. Coraz więcej zwolenników i aktywistów Węgierskiej Partii Komunistycznej trafia do więzień z powodu różnych afer korupcyjnych. Powtórzę to, co mówię w węgierskim parlamencie: jeżeli ludzie powiązani z poprzednią ekipą rządzącą chcą się wypowiadać na jakiekolwiek tematy polityczne, to niech najpierw oddadzą krajowi wszystko, co ukradli, i wynagrodzą wszystkie dokonane przez siebie zniszczenia.

 

Porozmawiajmy zatem o obecnych włodarzach Węgier. Co, zdaniem Pana, stanowi największy dotychczasowy sukces rządu Victora Orbána?

Wspieranie rodzin wielodzietnych, które najbardziej uwidoczniło się w rozwiązaniach podatkowych. Jednoznaczne oddziaływanie na politykę prorodzinną i socjalną szybko przyniosło efekty, gdyż już w pierwszym kwartale tego roku odnotowaliśmy wzrost liczby zawieranych małżeństw. Jednym z największych osiągnięć było to, że gospodarka Węgier nie zbankrutowała w tym czasie.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 

 

Funkcjonariusze Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Kazachstanu zatrzymali w obwodzie turkiestańskim cztery osoby podejrzewane o działalność terrorystyczną i rozbudzanie konfliktów religijnych.

 
 

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez niemiecką gazetę „Die Welt”, do Niemiec wraca co trzeci nielegalny imigrant wydalony z tego kraju. „Bezpośrednio po wydaleniu wsiada się w autobus powrotny do Niemiec. To niedopuszczalne” - mówi Armin Schuster z CDU.

 

Senat stanu Kentucky przegłosował ustawę zabraniającą przeprowadzenia aborcji po wykryciu bicia serca nienarodzonego dziecka. Dokument trafi następnie do stanowej Izby Reprezentantów, gdzie Republikanie stanowią większość. Głos bijącego serca jest słyszalny dla lekarza już około szóstego tygodnia życia dziecka. 

 

Polski premier podsumowując konferencję bliskowschodnią ocenił, że Polska znalazła się w centrum wydarzeń i procesów, które ukształtują nowy światowy porządek. Jego zdaniem, dziś mówi się o „procesie warszawskim” jako nowej drodze do wzmacniania pokoju na świecie.

 

Celem działań polskiego Kościoła jest „zero przypadków pedofilii” - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik. Chodzi także o walkę z pedofilią nie tylko na łonie Kościoła – przekonuje.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.