DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 21  >   TEMAT NUMERU: WĘGRY - DECYDUJĄCE STARCIE

Rozmowa z Miklósem Soltészem

W spadającym samolocie nie ma ateistów


Laszlo Rajk, jeden z założycieli i były parlamentarzysta współrządzącego przez szereg lat z socjalistami Związku Wolnych Demokratów, w debacie zorganizowanej przez „Gazetę Wyborczą”, mówiąc o możliwych sposobach przeciwstawienia się zmianom na Węgrzech, stwierdził…

Bardzo przepraszam, ale Laszlo Rajk i jego lewicowo-liberalna formacja polityczna przez tyle lat współrządząc Węgrami, mieli okazję urzeczywistnić swe rzekomo szczytne cele. Nie udało im się to, a ich partia zniknęła z politycznej sceny. Nie należy brać na poważnie wszystkiego, co mówi Laszlo Rajk. Poprzedni rządzący dokonali takiego zniszczenia pod względem moralnym i gospodarczym, że nie przystoi im wypowiadać się na żadne tematy polityczne na Węgrzech. W ciągu ośmiu lat rządów doprowadzili do wzrostu zadłużenia kraju z 52 do 86 procent w stosunku do PKB. Coraz więcej zwolenników i aktywistów Węgierskiej Partii Komunistycznej trafia do więzień z powodu różnych afer korupcyjnych. Powtórzę to, co mówię w węgierskim parlamencie: jeżeli ludzie powiązani z poprzednią ekipą rządzącą chcą się wypowiadać na jakiekolwiek tematy polityczne, to niech najpierw oddadzą krajowi wszystko, co ukradli, i wynagrodzą wszystkie dokonane przez siebie zniszczenia.

 

Porozmawiajmy zatem o obecnych włodarzach Węgier. Co, zdaniem Pana, stanowi największy dotychczasowy sukces rządu Victora Orbána?

Wspieranie rodzin wielodzietnych, które najbardziej uwidoczniło się w rozwiązaniach podatkowych. Jednoznaczne oddziaływanie na politykę prorodzinną i socjalną szybko przyniosło efekty, gdyż już w pierwszym kwartale tego roku odnotowaliśmy wzrost liczby zawieranych małżeństw. Jednym z największych osiągnięć było to, że gospodarka Węgier nie zbankrutowała w tym czasie.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 

 

Spalenie dwóch kościołów w stolicy Chile – na tydzień przed kluczowym dla tego kraju referendum konstytucyjnym – jest wyrazem chrystianofobii radykałów „nowej lewicy,” ale także frustracji większości społeczeństwa, które chce odejść od neoliberalnej spuścizny gen. Pinocheta i „zrównoważonego rozwoju” wdrażanego przez rządzącą elitę.

 
 

Rewolucjoniści zawsze uważali, że szerzenie rozpusty jest najlepszym mechanizmem na przygotowanie gruntu pod nową rewolucyjną rzeczywistość, nowy świat i nowego człowieka stworzonego przez rewolucję. Rozpusta jest wielkim resetem niszczącym wszystko, co dotychczas było – powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk podczas konferencji „Utopia tęczowej rewolucji”.

 

Siły Obronne Izraela (IDF) utworzyły w zeszłym roku nową, elitarną jednostkę, która ma zrewolucjonizować pole bitwy. Składa się ona z piechoty, komponentu pancernego i wsparcia powietrznego. Jednostka ma być w stanie operować w dowolnym miejscu na świecie w celu szybkiego lokalizowania i nisczenia wroga.

 

Niektórzy sądzą, że myśl o grzechu zanadto obciąża życie chrześcijańskie. Chcieliby ją usunąć krzepiącą myślą o Odkupieniu przez Chrystusa, o naszym dziecięctwie Bożym. Myśl o grzechu nie powinna być oczywiście głównym czynnikiem w naszym życiu religijnym. W takim razie nie Bóg, ale nasze własne ja byłoby ośrodkiem życia. Ale świadomość grzechu, który tyle razy zakłóca stosunek między Ojcem w niebie a dzieckiem na ziemi, nie powinna zniknąć z naszego życia i naszej modlitwy.

 

1795 – Rosja, Prusy i Austria zawarły konwencję w sprawie III rozbioru Polski. Na jej mocy Prusy otrzymały Mazowsze oraz tereny po Niemen, a także zachodnią część Rzeczypospolitej po Pilicę, Wisłę i Bug (z Warszawą). Austria zajęła Małopolskę z Krakowem i Lublinem oraz część Podlasia i Mazowsza. Rosji przypadła pozostała część Rzeczypospolitej po Bug i Niemen.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.