DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

W sobotę rozpoczyna się proces Józefa Wesołowskiego. Biuro Prasowe KEP wydało komunikat

W sobotę rozpoczyna się proces Józefa Wesołowskiego. Biuro Prasowe KEP wydało komunikat
fot. leonardobc / sxc.hu

Kościół katolicki w Polsce jest żywo zainteresowany, aby sprawa byłego abp. Józefa Wesołowskiego została rozstrzygnięta zgodnie z zasadami sprawiedliwości i przejrzystości – zapewnia Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Nawiązując do rozpoczynającego się dziś procesu, Biuro wyraża „pełne zaufanie do Trybunału Karnego Państwa Watykańskiego”, który osądzi byłego nuncjusza apostolskiego w Dominikanie.

 

Publikujemy treść oświadczenia przekazanego Katolickiej Agencji Informacyjnej:

 

Odpowiedź Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie procesu byłego abp. Józefa Wesołowskiego

 

W odpowiedzi na pytania dziennikarzy chcemy podkreślić, że Kościół katolicki w Polsce, mimo że nie jest stroną w procesie byłego abp. Józefa Wesołowskiego, jest żywo zainteresowany, aby sprawa została rozstrzygnięta zgodnie z zasadami sprawiedliwości i przejrzystości.

 

Mamy pełne zaufanie do Trybunału Karnego Państwa Watykańskiego, przed którym będzie toczył się proces.

 

Dążenie do wyjaśnienia tej bolesnej sprawy jest kolejnym jasnym sygnałem determinacji Stolicy Apostolskiej w działaniach na rzecz ochrony dzieci i młodzieży. Ufamy, że ta zdecydowana postawa pomoże Kościołowi w leczeniu ran i skutków zgorszenia.

 

Wyrażamy głębokie współczucie wszystkim, których dotknęła ta sytuacja.

 

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

 

KAI

KRaj
DATA: 2015-07-11 08:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeżeli służył masonom, z własnej woli, to jest kanalią. Natomiast jeżeli go do tego zmusili, to znaczy, że mieli na niego haki, którymi są hobby pedofilijne. I też jest kanalią. Nic tu nie ma do wybielania. I do pisania o cierpieniach Kościoła. Nie tym razem. Kościół, niestety jest wprost straszliwie zawszony homosiami, także tymi ze skłonnościami pedofilijnymi i innymi zerami moralnymi i intelektualnymi. Tylko w wielkim oczyszczeniu Kościoła jest szansa na jego przetrwanie
ponad 4 lata temu / Wacek
 
Sprawy wydają się głębsze. Pedofilia? No cóż! Ale gościu brał udział w wygaszaniu tradycyjnych ordynariuszy. No niech się pomylę. Sugerował Biskupowi Lendze odejście z diecezji? No niech mnie ktoś poprawi. A o księżach to już się nie mówi. To takie tam płotki. Pedofilią wszystkiego nie zasłonisz. Wykonał zlecenie miernot zwanych masonerią i musi "odejść". W tym wypadku przez pedofilię. Kiedy, na litość, w Polsce będzie się pisało o cierpieniach Kościoła? Kiedy wiedza zakuka do komunikatorów? Wszystkiego nie da się zwalać na de Mattei, Ferrarę czy "Rorate coeli"...
ponad 4 lata temu / Leo
 
Dla mnie sprawa jest niejasna.Benedykt XVI za swego pontyfikatu usunął 80 biskupów, ukarał zdeprawowanego Marcela z Meksyku, który do tego czasu był nietykalny.,,Przeoczenie,, przez niego problemu arcybiskupa Wesołowskiego wydaje mi się dziwne.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Istotnie, bardzo dziwne sformułowanie. Powinni byli poprosić o bardzo surowe potraktowanie. Coś tak, jakby ktoś się bał, że pedofilowi za dużą karę dadzą. I tu przychodzi na myśl, czy to aby nie głos bardzo szczególnej solidarności pewnej silnej orientacji panoszącej się w Kościele...
ponad 4 lata temu / Miś
 
Dziwne brzmienie komunikatu. Bardzo dziwne.
ponad 4 lata temu / Leo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.