DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Po pierwsze: różne odłamy islamu to nie jest katolicyzm i protestantyzm... tylko (jeśli już!) różne odłamy islamu i różne odłamy protestantyzmu. Katolicyzm jest jeden... no, chyba że pan/pani nie zna CREDO. Proszę bzdur nie pomnażać. Po drugie nikt nie twierdzi, że islam nie jest rozbity na mniejsze odłamy i odłamki. Selafici, Szyici, Sunnici itd. To nie unieważnia jednak wyjaśnień dra Georga Yacouba. Chyba nie czytał pan/pani ze zrozumieniem.
ponad 3 lata temu / @Mg
 
W Kairze dzialaja Dominikanie, maja najbogatsza biblioteke dotyczaca Islamu. Nikt ich tam nie gnebi a wrecz odwrotnie z ich biblioteki korzysta duza czesc muzulmanow. Prosze zasiegnac opini u nich na ten temat. Opieranie sie na jakis ekstremistycznych zachowaniach nie daje pelnego obrazu. Istnieja rozne odlamy Islamu tak w Chrzescijanstwie nie mozna np porownywac Katolikow i Protestantow itp.
ponad 3 lata temu / Mg
 
Dokładnie tak... ta bestia przeobraża się i przepoczwarza... stając się coraz bardziej obłą i niebezpieczną sektą.
ponad 3 lata temu / @do ortik
 
do: ???. Szkół rozumienia koranu jest całe mnóstwo i nie ma jednej, jedynej, wspólnej dla wszystkich interpretacji. W tym właśnie cały problem - Islam to jeden wielki dogmatyczny bałagan, albo - jak zauważył dr Yacoub, religia przybierająca różne formy, w zależności od aktualnych potrzeb wiernych. Bardzo niebezpieczna i przebiegła bestia...
ponad 3 lata temu / ortik
 
Nie tylko oni. Również lewacy tak często robią, jeśli chodzi o Biblię. Nie wolno ich oceniać, bo rzekomo Jezus zabronił. Zobaczmy. " Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą" No i lewacy się cieszą, jak to znokautowali Chrześcijan. Ale tego co dalej już nie przytoczą. "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata? No i widzimy, że chodzi o hipokryzję w sądzeniu, a nie samo ocenianie. (J 7:24):?Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy?. Tutaj - Pan Jezus NAKAZUJE nam sądzić. Są i inne wersety, które nakazują pouczanie i osądzanie. Dziś to jest modne- próby dopasowania Biblii do siebie, a powinno być przecie
ponad 3 lata temu / Oburzony
 
Musimy miłować się, nawracać wszystkie Narody i bądźmy święci bo Bóg jest święty.
ponad 3 lata temu / Katolik
 
Jest zasada, że późniejsze wersety anulują wcześniejsze gdy są sprzeczne. Tak więc pokojowe wersety mekkańskie zostały anulowane przez późniejsze agresywne sury. Druga zasada, że muzułmanin może kłamać jeśli uzna że tak będzie lepiej dla niego i islamu.
ponad 3 lata temu / ???
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.