Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
W niedzielę 17 stycznia 2021 odbywają się obchody 24. Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce – w tym roku online. To wyjątkowa okazja do przyjrzenia się dziejom dialogu katolicko-żydowskiego w Polsce. W tym celu warto sięgnąć do przemyśleń czołowej jego postaci – księdza profesora Waldemara Chrostowskiego.
Rosnąca fala nienawiści, niosąca ze sobą także ataki i akty przemocy, stawia nas w zupełnie nowej, nieznanej dotąd w Polsce sytuacji. Jak w tych realiach powinniśmy się zachować jako katolicy? Co do naszego zachowania, odpowiedź wydaje się prosta: musimy dawać świadectwo naszej wierze, bronić naszych świątyń przed wtargnięciami i dewastacją – nawet za cenę doznawania fizycznych obrażeń. Jak zatroszczyć się w tym czasie o naszą duszę? Z pomocą przychodzi nam tu nauka świętego Patriarchy Benedykta.
Gościem programu Łukasza Karpiela "Prawy Prosty" jest korespondentka TVP z Brukseli, Dominika Ćosić, autorka książki "Balkan Ekspress".
Parler miał być alternatywą dla Twittera, który w ramach walki o polityczną poprawność zostawia coraz mniej miejsca na swobodną wymianę myśli i opinie inne niż lewicowe. Serwis zyskujący popularność na początku stycznia roku 2021 napotkał jednak na kłody rzucane mu pod nogi przez gigantów z branży IT – Amazona, Apple i Googla. Następnie szef Parlera otrzymał pogróżki. Teraz John Matze wraz z rodziną muszą się ukrywać.
Planned Parenthood z USA od 15 lat wspierała aktywistów na rzecz legalizacji aborcji w Argentynie – poinformowały władze tej organizacji. Działania te polegały m.in. na finansowaniu pojedynczych osób, instytucji, a także inicjatyw służących wpisaniu do prawa tego południowoamerykańskiego kraju możliwości przerywania ciąży. Tymczasem polityczne władze kraju, wbrew stanowisku większości obywateli, na przełomie roku 2020 i 2021 wprowadziły „aborcję na życzenie”.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI