DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

W Sejmie przeciwko aborcji eugenicznej. Platforma podzielona

W Sejmie przeciwko aborcji eugenicznej. Platforma podzielona
fot.sejm.gov.pl
#ABORCJA    #SEJM    #DZIECKO    #PIS    #RP    #PO    #PRO - LIFE

Obywatelski projekt o zakazie aborcji eugenicznej, zgłoszony przez Solidarną Polskę, będzie w tym tygodniu przedmiotem obrad Sejmu. Platforma Obywatelska jest podzielona w sprawie tego projektu, a Ruch Palikota już złożył ustawę zgodnie z którą aborcja ma być zalegalizowana.


Obecny stan prawny w Polsce zakazuje zabijania nienarodzonych dzieci. Od reguły tej czyni jednak trzy wyjątki: gdy zagrożone jest życie matki, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, oraz gdy badania wykazują trwałe upośledzenia płodu. I właśnie tego trzeciego punktu dotyczy projekt obywatelski w który zaangażowane są ruchy pro – life. Rzecz dotyczy walki z aborcją eugeniczną, czyli zabijaniem nienarodzonych dzieci, które są dotknięte chorobą.

 

Zgłoszony przez klub Solidarnej Polski projekt podzielił Platformę Obywatelską. Zdaniem przedstawicieli tzw. frakcji konserwatywnej tej partii propozycja ruchów pro – life zasługuje na poparcie, chroni bowiem życie niepełnosprawnych. Kierownictwo klubu PO nie chce jednak naruszać „kompromisu aborcyjnego”. W związku z tym będzie rekomendowało swoim posłom odrzucenie obywatelskiego projektu. Oznacza to wprowadzenie dyscypliny.

 

Dyscyplina w klubie PO ma obowiązywać również wobec projektu ustawy legalizującej aborcję, którą złożył Ruch Palikota. Również ten projekt ma zostać odrzucony przez posłów partii rządzącej.

 

Wiele więc wskazuje na to, że partia Palikota poniesie porażkę. Ale czy to samo czeka szczytny projekt obywatelski ruchów por – life? Tutaj sprawa wcale nie jest tak oczywista. Ciągle niewiadomą pozostaje bowiem stanowisko konserwatywnej frakcji PO. Nie jest też jasne jakie stanowisko zajmą posłowie PSL. Na sejmowych korytarzach słychać głosy, że część ludowców poprze likwidację przepisu dopuszczającego aborcję eugeniczną. Na pewno projekt obywatelski może liczyć na poparcie posłów Solidarnej Polski i Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

Źródło: rp.pl

ged

 

 


DATA: 2012-09-24 17:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

chadecy tak mają.
ponad 7 lat temu / Pius
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.