DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Ponad 10 tys. głosów w obronie obecności krzyża w Sejmie. Dołącz do akcji!

Ponad 10 tys. głosów w obronie obecności krzyża w Sejmie. Dołącz do akcji!
#PROTESTUJ.PL    #KRZYŻ    #WIARA    #PROTESTUJ    #SEJM    #POLSKA    #PROTEST

Działania posłów Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej, których celem jest usunięcie symbolu Męki Jezusa Chrystusa z sali obrad Sejmu RP, stają się coraz bardziej śmiałe. Możemy być pewni, że wkrótce będziemy świadkami kolejnego ataku. Dlatego katolicy nie mogą stać bezczynnie. Trzeba stanowczo zareagować na antychrześcijańskie sygnały płynące z lewej strony sceny politycznej. Dołącz do protestu, „Brońmy krzyża w Sejmie!”. Twój głos trafi do szefów sejmowych klubów poselskich oraz Marszałka Sejmu. Jest nas już ponad 10 tysięcy!

 

Jak podają organizatorzy akcji, petycja „Brońmy krzyża w Sejmie!” powstała jako odpowiedź na szereg wypowiedzi posłów partii Lewica Razem oraz SLD, a także zasiadającej w Sejmie w klubie Koalicji Obywatelskiej Klaudii Jachiry. Co ciekawe, dotychczas posłowie Platformy Obywatelskiej dystansowali się od jawnych prób usunięcia symboli chrześcijańskich z przestrzeni publicznej. Czy teraz to ulegnie zmianie?

 

Pewne jest, że nie można czekać na rozwój antychrześcijańskich inicjatyw. Potrzebny jest stanowczy protest. Stań w obronie Krzyża! Każda podpisana petycja drogą mejlową trafi do przewodniczących sejmowych frakcji: Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy i Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni, a także do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.


„Pragnę Panu przypomnieć, że krzyż nie jest żadnym symbolem partyjnym, lecz znakiem Jezusa Chrystusa oraz bezcennym skarbem kultury i historii Narodu Polskiego. Narodu, który zrodził się z decyzji księcia Mieszka I o przyjęciu Chrztu świętego. Narodu, który za ten znak i za wiarę chrześcijańską wielokrotnie dawał idące w milionach świadectwo i ofiarę życia” – czytamy w petycji

 

Sygnatariusze protestu zwracają także uwagę, iż obecność Krzyża na sejmowej sali obrad w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z zapisami Konstytucji RP, co znajduje potwierdzenie w opiniach prawnych. Posłowie rozpowszechniający sprzeczne z taką wykładnią poglądy wyraźnie ignorują ekspertyzy, wykazując się skrajnie złą wolą, co skutkuje też zmanipulowaniem opinii publicznej.

 

Podpisując protest domagasz się wycofania przez członków klubu z „wszelkich inicjatyw mających na celu zakwestionowanie obecności krzyża w Sejmie”. List można podpisać i wysłać za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl.

 

Przypomnijmy, iż w październiku 2011 roku z inicjatywą usunięcia Krzyża z sali obrad Sejmu wystąpił ówczesny poseł o skrajnie antychrześcijańskich poglądach Janusz Palikot. W odpowiedzi powstała petycja przeciwko usuwaniu Krzyża, którą podpisało wtedy ponad 60 tysięcy osób. Przez media społecznościowe przelała się fala oburzenia zachowaniem parlamentarzysty. Na podstawie zamówionych ekspertyz prawno-konstytucyjnych, ówczesny Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zdecydowała o pozostawieniu Krzyża na Sali obrad. Nie pozwólmy, by antykatolickie ruchy – ośmielone obecnością swoich przedstawicieli w Sejmie – dyktowały w Polsce narrację. Nie ma w niej bowiem miejsca dla Chrystusa. Dołącz do protestu - „Brońmy krzyża w Sejmie!”.

 

Źródło: protestuj.pl

 

KLIKNIJ W BANER I DOŁĄCZ DO PROTESTU!

 


DATA: 2019-12-20 11:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
32
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Miejsce krzyża jest i w kościele i w państwowych obiektach użyteczności publicznej, jeśli tak sobie katolicy zażyczą. To uprawnienie wynika z Konstytucji, a osoby które są niewierzące nie mają tu nic do gadania.Zresztą, to głupota by domagały się zdjęcia krzyża który dla nich nic nie symbolizuje.
7 miesięcy temu / @lewicowiec
 
Lekcja historii - krzyż Tylko cechujący się atrofią pamięci oraz stroniący od znajomości polskiej kultury mogą nie rozumieć powodów dla których krzyż w Polsce ma znaczenie szczególne. Razem z orłem w koronie oraz flagą biało - czerwoną należy od stuleci do naszych narodowych imponderabiliów . .Tak nas ukształtowały dzieje. Tak zdecydowali nasi przodkowie. Krzyż jest dziedzictwem przeszło czterdziestu pokoleń, które tworzą wspólnotę o nazwie Polska. Towarzyszy nam od kwietnia 966 roku. Krzyż to nie tylko symbol męki i zmartwychwstania Chrystusa , ale też znak wolności narodu polskiego . Towarzyszył On również narodowi w okresie poprzedzającym wybuch Powstania Styczniowego . Był obecny również w Warszawie w trakcie licznych manifestacji patriotycznych . Jedna z nich, zorganizowana w dniu 8 kwietnia 1861 r na placu Zamkowym w Warszawie w związku z pogrzebem sybiraka Ksawerego Stobnickiego, została zaatakowana przez stacjonujące w m
7 miesięcy temu / Marek
 
miejsce krzyża jest w kościele a nie w państwowych obiektach użyteczności publicznej
7 miesięcy temu / lewicowiec
 
Krzyż.Ten symbol religii katolickie, jego wizerunek dopiero jest zauważany gdy niektórzy z miejsc publicznych dążą do usunięcia jako publicznie nieznacząca dekoracja symbolizująca pewną przynależność do religii,którą nie wszyscy przebywający wyznają.Jest jakby przymusem obowiązującym wszystkie osoby znajdujące się w tym miejscu .Dawniej bywał nawet zwyczaj wieszania wizerunku rządzącej głowy państwa.Czy innych prominentów.Może jednak należałoby zaniechać zawieszania krzyża w miejscach o charakterze służebnym publicznie.Gdyż nie poprawia to szacunku dla symboli religijnych.
7 miesięcy temu / ktoś
 
Polska od czasów Mieszka I jest krajem katolickim.Z Krzyżem i Bogiem na ustach nasi przodkowie szli na bój o kraj .Dla nas katolików, a jest nas większość w kraju ,Krzyż i Pismo Święte jest świętością ,były w urzędach ,w Sejmie i Sadach.Przysiegano na Krzyż i Pismo Święte. Dla kogo dziś przeszkadzają symbole wiary, miłości i prawdomówności ? Sejm należy do Polaków i Krzyż tam zostanie .Tak nam dopomóż Bóg!!!
7 miesięcy temu / Grazyna45
 
Bez Boga ani do próga. Tylko Bóg na I miejscu. Gdzie Bóg tam jest szacunek,miłość i zgoda. Wszystko na właściwym miejscu.
7 miesięcy temu / Zofia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.