DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

W rocznicę śmierci Rozalii Celakówny

W rocznicę śmierci Rozalii Celakówny
fot. pam

13 września minie siedemdziesiąt lat od śmierci Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny. Z tej okazji w kościele parafialnym w Bieńkówce, gdzie została ochrzczona, odbędą się uroczystości związane z tą rocznicą.

 

Jak zapowiada ks. Roland Chopciaś, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Bieńkówce, o godz. 10.30 rozpocznie się uroczysta Msza Święta. Po Eucharystii zostanie odsłonięta specjalna tablica pamiątkowa poświęcona Rozalii Celakównie.

 

Rozalia Celakówna  urodziła się w Jachówce (archidiecezja krakowska) 19 września 1901 roku. Jej rodzice byli chłopami małorolnymi i utrzymywali się głównie z pracy na własnej ziemi. Była to bardzo wierząca rodzina, w każdą niedzielę wszyscy wędrowali do oddalonego o pięć kilometrów kościoła parafialnego w Bieńkówce. Rozalia – tak jak pozostałe jej rodzeństwo – została jeszcze przed urodzeniem ofiarowana Najświętszej Maryi Pannie. Kiedy miała siedem lat przystąpiła po raz pierwszy do spowiedzi świętej, a po trzech latach (11 maja 1911 roku) przygotowań przyjęła Komunię świętą. Już wcześniej w mistyczny sposób spotykała się z Panem Jezusem, który coraz bardziej pociągał ją ku Sobie.

 

2 lipca 1917 roku przyjęła z rąk księcia biskupa krakowskiego Stefana Sapiehy sakrament bierzmowania, a w kolejnym roku przed figurą Matki Bożej Niepokalanej w kościele w Bieńkówce złożyła prywatny ślub czystości. Kiedy miała 23 lata wyjechała do Krakowa, gdzie codziennie mogła uczestniczyć we Mszy św. Blisko rok mieszkała u starszej kobiety, której pomagała w zajęciach domowych. Bardzo chciała jednak wstąpić do zakonu klauzurowego. W kwietniu 1925 roku podjęła pracę posługaczki chorych w Szpitalu św. Łazarza na oddziale chirurgii. Dwa miesiące później została przeniesiona na oddział dermatologiczny, gdzie usługiwała osobom chorym wenerycznie.

 

5 grudnia 1927 roku Rozalia wstąpiła do klasztoru Sióstr Klarysek. Zły stan zdrowia nie pozwolił jej jednak na dłuższe przebywanie w klasztorze. Po wyjściu z klasztoru powróciła do Szpitala św. Łazarza. Pracowała tak ofiarnie, że w ciągu 19 lat jej praktyki w szpitalu na jej dyżurze nikt nie odszedł z tego świata bez pojednania się z Panem Bogiem. Sama coraz bardziej podupadała na zdrowiu, 13 września 1944 roku odeszła do Pana.

 

Pan Jezus obdarzył Rozalię Celakówną wieloma cudownymi łaskami. Była przynaglana do całkowitego oddania się Panu Jezusowi i do tego, aby Polska i inne kraje oddały się Jego Najświętszemu Sercu i uznały Go za swego Króla. Jak życzył sobie Chrystus, w tym Akcie Intronizacji uczestniczyć mają nie tylko poszczególne części kraju, ale całe państwo z rządem na czele. W rozmowie z Panem Jezusem Rozalia często słyszała, by wynagradzała Mu za grzechy swych podopiecznych i by złożyła Mu w ofierze swe życie. Wiele cierpiała z miłości dla Chrystusa. Modliła się o świętych kapłanów i o nawrócenie grzeszników. Zbawiciel wskazał jej też potrzebę ekspiacji za grzechy Narodu i kapłanów.

 

pam


DATA: 2014-09-03 22:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

JEZUS CHRYSTUS -KROLEM,Rosja poswiecona NAJSWIETSZEMU SERCU MARYI-3 Tajemnica Fatimska i objawienia Bl.Rozalii Celakowny !
ponad 5 lat temu / gosc
 
Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski, a nie tylko Jego serca to przesłanie Pana Jezusa przekazane Rozalii Celakównie.Wnikliwie te niuanse a także relacje Pan Bóg - ludzie omawia wspaniałe dzieło ŚP Księdza Tadeusza Kiersztyna pt " Ostatnia walka". Lektura obowiązkowa dla każdego katolika.
ponad 5 lat temu / czytelnik
 
"Była przynaglana do całkowitego oddania się Panu Jezusowi i do tego, aby Polska i inne kraje oddały się Jego Najświętszemu Sercu i uznały Go za swego Króla. Jak życzył sobie Chrystus, w tym Akcie Intronizacji uczestniczyć mają nie tylko poszczególne części kraju, ale całe państwo z rządem na czele." No to Natanek ma w końcu racje czy nie? W zapiskach Celakówny pisze jak wół, żeby intronizować Jego Najświętsze Serce w obecności rządu, a wszyscy ganiają Natanka, że wypacza jej objawienia. Wytłumaczy mi to ktoś?
ponad 5 lat temu / tito
 
Pozostaje nam czekać na beatyfikację
ponad 5 lat temu / Wierzący
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.