DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

W Poznaniu znaleziono pojemnik z ludzkimi embrionami

W Poznaniu znaleziono pojemnik z ludzkimi embrionami
fot. eke
#POZNAŃ    #IN VITRO    #ZAPŁODNIENIE    #ZARODEK    #    #EMBRION    #PIECHA

W prywatnej klinice okulistycznej w Poznaniu znaleziono pojemnik, w którym od 2005 roku przechowywano ludzkie embriony. Do prokuratury trafiło doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z możliwym uszkodzeniem lub zniszczeniem ludzkich zarodków. Jak podkreśla poseł Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, to lekceważenie poczętego życia. – Potrzebne są uregulowania prawne, żeby tego typu sytuacje nie zdarzały się w naszym kraju. To, co się dzieje obecnie jest karygodne – zaznacza poseł.

 

Należy w trybie pilnym zakazać tworzenia nowych zarodków metodą in vitro. Tym samym skończyć dyskusję z procedurą in vitro, odesłać ją do lamusa, jako medycznie mało efektywną, ryzykowną pod względem również możliwości powikłań; moralnie i etycznie nie do przyjęcia, tworzonej ja to nazywam – “w szkle”. Niestety są ofiary, i to są ofiary z innych dzieci, które muszą, albo zginąć na etapie wczesnej preselekcji, albo zostać zamrożone i potem zostawione w kącie jakiejś kliniki – zaznaczał poseł Bolesław Piecha.

 

Jak przypomina Piecha, poznański przypadek nie jest pierwszym, który dotyczy zabezpieczenia zarodków w pojemnikach z ciekłym azotem. Kilka lat temu po Polsce krążył pojemnik z zarodkami, ponieważ klinika zajmująca się in vitro zbankrutowała.

 

Jak zaznacza były wiceminister zdrowia, w Polsce nie ma uregulowań prawnych dotyczących in vitro. Jego zdaniem, należy zakazać metody zapłodnienia “na szkle”.

 

Źródło: radiomaryja.pl

pam


DATA: 2013-04-15 16:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A to bandyty!
ponad 7 lat temu / autumnlover
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.