DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

W Poznaniu nie będzie tęczowej Karty Równości

W Poznaniu nie będzie tęczowej Karty Równości
Fot. Pixabay

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę poznańskiej rady miasta na decyzję wojewody, który unieważnił uchwałę wprowadzającą Europejską Kartę Równości w Życiu Lokalnym. Dokument promujący ideologię LGBT nie wejdzie więc w życie na terenie stolicy Wielkopolski.

 

 

Sąd zgodził się z opinią wojewody, iż „Rada Miasta nie ma uprawnień do wyznaczania nowych zadań publicznych”, a takim dokumentem jest Karta Równości. Sąd miał wiele uwag do uchwały, która miała wprowadzić w życie Kartę. „Podstawowym mankamentem uchwały było to, że przez jej przyjęcie Rada Miasta usiłowała samodzielnie nadać – bez żadnych zastrzeżeń i w całości – Europejskiej Karcie Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, walor dokumentu regulującego na przyszłość działania organów gminy” – w uzasadnieniu werdyktu sąd wskazał główny defekt uchwały.

 

WSA oparł się na podobnym wyroku analogicznego sądu w Gdańsku, który oceniając uchwałę wprowadzającą „Model na rzecz Równego Traktowania” orzekł, że rada miasta przyjmując ten dokument przekroczyła swoje kompetencje.

 

11 lutego 2020 roku poznańscy radni przyjęli głosami klubu PO dokument, z którego zapisów wynika możliwość prowadzenia w szkołach zajęć z edukacji seksualnej bez zgody rodziców, według zaleceń WHO, czyli praktycznie w stylu LGBT. Deklaracja przyjęta została pomimo sprzeciwu podpisanego przez ponad 7 tysięcy osób.

 

Przedstawiciele środowisk prawicowych twierdzą, że poznańska Karta Równości ingeruje w prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnym światopoglądem, wtrąca się w programy nauczania, przedstawia rodzinę, małżeństwo, macierzyństwo i ojcostwo w niekorzystnym świetle, promuje LGBTQ+.

 

W marcu wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk unieważnił lutową uchwałę. Radni Koalicji Obywatelskiej zaskarżyli decyzję wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten w środę oddalił tę skargę. Karta Równości, dokument promujący ideologię LGBT, nie wejdzie więc w życie.

 

 

Źródła: radiopoznan.pl, gloswielkopolski.pl

AB

 

 

 

 


DATA: 2020-09-23 17:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mała potyczka wygrana. Dobre i to.
28 dni temu / PrPr
 
Chwała Panu!
29 dni temu / Monika
 
APEL. Przestańmy nadużywać przymiotnika "tęczowy" w odniesieniu do LGBT. To obraża tęczę. Niech ta 6-kolorowa pasiasta symbolika ma swoją adekwatną nazwę. "Sodomka" brzmi o wiele lepiej i krócej.
29 dni temu / Legwan
 
Chwała Bogu. KRÓLUJ NAM CHRYSTE!
29 dni temu / maria
 
BOGU DZIĘKI
29 dni temu / Lila
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.