DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Sz.P. Komentatorzy odnoszący się do mnie, z racji na szacunek do drugiego człowieka i jego wolności pozostawiam Państwu pełną wolność dziwienia się lub nie moim wypowiedziom i mojej postawie. Ja w mojej "naiwnej pobożności", której wypomnieniem, już po raz wtóry, próbuje mnie dotknąć Pani/Pan Ra - to zbędne i skazane na niepowodzenie jak i przypinanie mi łatki trolla - wiele już ostrzejszych słów usłyszałam od podobnych Pani/Panu, deklarujących się jako prawdziwi katolicy, nadal będę podążała za wskazaniami Chrystusa dotyczącymi dwóch najważniejszych przykazań dla chrześcijanina - miłości Boga i Bliźniego, odrzucając zwodniczą pewność posiadania pełnej wiedzy na temat drugiego człowieka, jego uczuć i zamysłów, zgodnie z innymi słowami Chrystusa - by nie osądzać, aby nie być sądzonym i nie potępiać, aby nie być potępionym. Pełnię wiedzy o człowieku i osądzenie go pozostawiam Stwórcy, dziękując Mu za łaskę wiary - wiary szukającej zrozumienia, czego i Państwu życzę
13 dni temu / Teresa
 
Czyli obraza uczuć religijnych ma większą wagę niż swoboda wyrażania swojej opinii?
13 dni temu / Krzysztof
 
Uważam, że @Teresa jest trollem internetowym. Aż dziw, że nie widzi tego co się dzieje i wygłasza opinie tzw. "Naiwnej pobożności "
13 dni temu / Ra
 
@Teresa: To był 1983 rok, czyli ok. 38 lat temu - wtedy tęcza nie była symbolem tego co dzisiaj - dzieci mogły ją rysować bez jakiegokolwiek odbioru ideologicznego. Czy do obrony, to druga strona pewno też wyciągnie wizerunki czy obrazy sprzed ponad 38 lat? Inne czasy, inny kontekst, inne znaczenie - teraz ktokolwiek namaluje tęczę, to skojarzenie jest tylko jedno i dlatego powinno się walczyć z przerabianiem symboli związanych z religią - z chrześcijańską również
13 dni temu / anonim_galeon
 
Teresa, nie chodzi tu o ilość kolorów a kontekst. Ludzie "kochający inaczej" zawlaszczyli ten symbol i zaczęli to używać do rzeczy które są przeciwne zamierzeniu Pana Boga. Dlatego ten symbol w połączeniu z postaciami Matki Bożej w odczuciu katolików uznany jest za bluznierstwo. Nie wspominając o naklejeniu wizerunku na przenośną toaletę. To jest brak szacunku co najmniej i jawna kpina. Dziwię się twoim wypowiedziom. Nie ma pozwolenie na "robta co chceta".
14 dni temu / Ra
 
Do Teresy - w Biblii Pan Jezus powiedział do jawnogrzesznicy - Idź i nie grzesz więcej. A środowiska LGBT promują grzeszne życie. Nikt tu nie ma nic przeciw osobom homoseksualnym. Takim osobom należy się pomoc, a nie popieranie pewnej drogi do potępienia.
14 dni temu / Ewa
 
Do Edzia: Sz.Pani/Panie, otóź spieszę z odpowiedzią - na wspomnianym plakacie symboliczna tęcza również ma 6 kolorów. Tak więc rzecz jednak chyba nie w ilości kolorów, tylko w nierówności traktowania wszystkich ludzi - czy to aby na pewno zgodne z Biblią i jej Dobrą Nowiną?
14 dni temu / Teresa
 
Ta cała Anna P. idzie w zaparte i dalej sobie kpi z kodeksu karnego i obrazków świętych - dlatego sugeruję w sądzie traktować ją jak recydywistkę i przyklepać górną granicę przewidywanej kary. https://www.facebook.com/annajestem/posts/10224588824886462
14 dni temu / Ja
 
Tak, homotęcza to obraza moich uczuć religijnych i estetycznych. W tamtych czasach tęcza nie była kojarzona z zaburzeniami seksualności i osobowości. Teraz to nie są już zaburzenia, to są zboczenia, którym owczym, a w zasadzie diabelskim pędem się przyklaskuje. Marna sztuka, marny teatr, marni aktorzy.
14 dni temu / tosiaP
 
do Teresy ; Tęcza biblijna ma siedem kolorów, zaś LGBT tylko sześć.
14 dni temu / Edzia
 
Do paki... Moze od razu kara smierci?
14 dni temu / Do man
 
Brawo - do paki, może to im pomoże pomyśleć zanim coś złego zrobią, bo jak widac nadal skruchy brak.
14 dni temu / Man
 
A to ciekawe: w opisanym i sądzonym przypadku symboliczna tęcza w połączeniu z wizerunkiem Matki Bożej to podobno obraza uczuć religijnych i profanacja...a w roku 1983 na plakacie informującym o wizycie papieża Jana Pawła II w Polsce również użyto symbolu tęczy, która tworzy aureole wokół lekko zarysowanych sylwetek Matki Bożej i Jej Syna. I co wtedy to było w porządku, a teraz już nie? Tęcza przestała być biblijnym znakiem Przymierza? A może jednak niektórzy stosują jakieś podwójne standardy, bo...czują się lepsi od innych.
14 dni temu / Teresa
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.