DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

W Płocku ruszył proces prowokatorek, które sprofanowały wizerunek Matki Bożej

W Płocku ruszył proces prowokatorek, które sprofanowały wizerunek Matki Bożej
Fot. Pixabay

W środę przed płockim Sądem Rejonowym rozpoczął się proces trzech kobiet oskarżanych za sprofanowanie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

 

 

Feministki nocą z 26 na 27 kwietnia 2019 roku wokół kościoła pod wezwaniem świętego Dominika w Płocku – między innymi na śmietniku oraz przenośnej toalecie – rozmieściły naklejki z wizerunkiem Maryi z Dzieciątkiem Jezus i tęczą charakterystyczną dla międzynarodowego ruchu politycznego LGBT.

 

Pełniący wówczas funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podziękował policjantom za sprawną akcję, która doprowadziła do ustalenia tożsamości prowokatorek. „Żadne bajanie o wolności i tolerancji NIKOMU nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących” – podkreślił wówczas. Profanację nazwał zaś celnie „kulturowym barbarzyństwem”.

 

Prokuratura Rejonowa skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Elżbiety P., Anny P. i Joanny G. w czerwcu minionego roku. Zarzuty dotyczą artykułu 196. Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej. Zgodnie z polskim prawem grozi za to – przynajmniej teoretycznie – grzywna, kara ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do lat 2.

 

13 stycznia to nie pierwszy termin rozpoczęcia procesu. Miał on ruszyć jeszcze w listopadzie, jednak tak się nie stało z powodu zwolnienia lekarskiego jednej z oskarżonych. W środę wszystkie trzy kobiety zameldowały się już w sądzie.

 

Do obrazy uczuć religijnych się nie przyznam. Nie uważam, żeby tęcza obrażała cokolwiek i kogokolwiek. Nie popełniłam przestępstwa – powiedziała przed rozprawą Elżbieta P. Na sali sądowej podtrzymała swoje stanowisko.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2021-01-13 18:35
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sz.P. Komentatorzy odnoszący się do mnie, z racji na szacunek do drugiego człowieka i jego wolności pozostawiam Państwu pełną wolność dziwienia się lub nie moim wypowiedziom i mojej postawie. Ja w mojej "naiwnej pobożności", której wypomnieniem, już po raz wtóry, próbuje mnie dotknąć Pani/Pan Ra - to zbędne i skazane na niepowodzenie jak i przypinanie mi łatki trolla - wiele już ostrzejszych słów usłyszałam od podobnych Pani/Panu, deklarujących się jako prawdziwi katolicy, nadal będę podążała za wskazaniami Chrystusa dotyczącymi dwóch najważniejszych przykazań dla chrześcijanina - miłości Boga i Bliźniego, odrzucając zwodniczą pewność posiadania pełnej wiedzy na temat drugiego człowieka, jego uczuć i zamysłów, zgodnie z innymi słowami Chrystusa - by nie osądzać, aby nie być sądzonym i nie potępiać, aby nie być potępionym. Pełnię wiedzy o człowieku i osądzenie go pozostawiam Stwórcy, dziękując Mu za łaskę wiary - wiary szukającej zrozumienia, czego i Państwu życzę
3 dni temu / Teresa
 
Czyli obraza uczuć religijnych ma większą wagę niż swoboda wyrażania swojej opinii?
3 dni temu / Krzysztof
 
Uważam, że @Teresa jest trollem internetowym. Aż dziw, że nie widzi tego co się dzieje i wygłasza opinie tzw. "Naiwnej pobożności "
3 dni temu / Ra
 
@Teresa: To był 1983 rok, czyli ok. 38 lat temu - wtedy tęcza nie była symbolem tego co dzisiaj - dzieci mogły ją rysować bez jakiegokolwiek odbioru ideologicznego. Czy do obrony, to druga strona pewno też wyciągnie wizerunki czy obrazy sprzed ponad 38 lat? Inne czasy, inny kontekst, inne znaczenie - teraz ktokolwiek namaluje tęczę, to skojarzenie jest tylko jedno i dlatego powinno się walczyć z przerabianiem symboli związanych z religią - z chrześcijańską również
3 dni temu / anonim_galeon
 
Teresa, nie chodzi tu o ilość kolorów a kontekst. Ludzie "kochający inaczej" zawlaszczyli ten symbol i zaczęli to używać do rzeczy które są przeciwne zamierzeniu Pana Boga. Dlatego ten symbol w połączeniu z postaciami Matki Bożej w odczuciu katolików uznany jest za bluznierstwo. Nie wspominając o naklejeniu wizerunku na przenośną toaletę. To jest brak szacunku co najmniej i jawna kpina. Dziwię się twoim wypowiedziom. Nie ma pozwolenie na "robta co chceta".
3 dni temu / Ra
 
Do Teresy - w Biblii Pan Jezus powiedział do jawnogrzesznicy - Idź i nie grzesz więcej. A środowiska LGBT promują grzeszne życie. Nikt tu nie ma nic przeciw osobom homoseksualnym. Takim osobom należy się pomoc, a nie popieranie pewnej drogi do potępienia.
3 dni temu / Ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.