DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

W piątek do Polski przylecą pierwsi chrześcijanie uciekający przez islamskim terrorem

W piątek do Polski przylecą pierwsi chrześcijanie uciekający przez islamskim terrorem
REUTERS / FORUM

W piątek późnym wieczorem w Warszawie wyląduje samolot z pierwszą grupą chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Wyznawcy Chrystusa zostali zmuszeni do opuszczenia swoich ojczyzn z powodu wieloletniej wojny domowej w Syrii i terroru Państwa Islamskiego w Iraku.

 

Jak powiedział w rozmowie z portalem PCh24.pl ksiądz Tomasz Jegierski zajmujący się pomocą chrześcijanom w Iraku, pierwsza grupa uchodźców z Bliskiego Wschodu wyląduje w Warszawie około godziny 23. Duchowny został poproszony przez Fundację „Estera” o pomoc przy transporcie Syryjczyków i Irakijczyków.

 

Chrześcijanie sami pokryją koszty swojego przelotu do Polski. Samolotem przybywać do naszego kraju będą jeszcze kolejne grupy prześladowanych wyznawców Chrystusa. Uchodźcy zostaną rozlokowywani przez „Fundację Estera” po całym terytorium Rzeczypospolitej.

 

Budującym jest fakt, że ludzie dobrej woli pomagają cierpiącym uciec z piekła stworzonego na Bliskim Wschodzie przez islamskich fundamentalistów. Niestety gdy Państwo Polskie na swój koszt planuje przyjąć radykalnych muzułmanów z Afryki Północnej, Chrześcijanie sami muszą płacić za możliwość ucieczki z miejsc krwawych prześladowań.

 


MWł

 


DATA: 2015-07-11 11:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

alez propaganda
ponad 4 lata temu / reni100
 
Mnie przeraża,że dla obcokrajowców zawsze znajdzie się pomoc a co z naszymi obywatelami? Dlaczego Polacy głodują, są im odbierane dzieci bo nie mają warunków do godnego życia,a dla obcych pomoc zawsze się znajdzie. Dostaną mieszkania,pracę pomoc państwa. za jakiś czas obudzimy się i będziemy zasypani właśnie murzynami arabami itp. drugie Niemcy,Holandia czy Francja. Później dziwić się jak będą ataki terrorystyczne. Otępiali obywatele wybierają ludzi którzy zniszczą nasz kraj. Kraj o który walczyli nasi przodkowie,za który ginęli.Przyjadą i zaczną się rządzić w naszym kraju. Ręce opadają..
ponad 4 lata temu / Niewychowana
 
@la_mettrie: różnica jest jak między żołnierzem frontowym a żołnierzem-sabotażystą prowadzącym dywersję na terenie wroga ;)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
aż bije tendencyjnością... jaka jest różnica wg autora artykułu pomiędzy "islamskimi fundamentalistami" a "radykalnymi muzułmanami" - ciekawe rozróżnienie...
ponad 4 lata temu / la_mettrie
 
Żegnaj biała raso! witaj polska Afryko
ponad 4 lata temu / Jacek
 
Estera - aj waj. A ksiądz to szabesgoj, czy kto? Polonusy ze wschodu nie mogą się doprosić zgody na repatriację. Jak jakaś gmina przyjmie jedną rodzinę - trąbią wszędzie.
ponad 4 lata temu / momus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.