DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

W Paryżu przejrzeli na oczy? Odmawiają przyjęcia muzułmańskich migrantów

W Paryżu przejrzeli na oczy? Odmawiają przyjęcia muzułmańskich migrantów
REUTERS / FORUM
#EMIGRACJA    #RENZI    #MIGRANCI    #GRANICE    #IMIGRACJA    #FRANCJA    #WŁOCHY    #MUZUŁMANIE    #ISLAM    #UNIA EUROPEJSKA    #POLITYKA    #SHENGEN

Dyplomatyczne napięcie na linii Paryż-Rzym. Francja odmówiła przyjęcia emigrantów, którzy przez Morze Śródziemne wdarli się do Włoch. Do tej pory Francja stanowiła eldorado dla przybyszów z Afryki.


Szef włoskiego rządu Matteo Renzi skrytykował niespodziewane stanowisko francuskich władz, które odmówiły prawa pobytu emigrantom znajdującym się w przygranicznej miejscowości Vintimille. – Europejczycy mają obowiązek skonfrontować się wspólnie z problemem migracji. Oświadczenia niektórych ministrów krajów unijnych temu się przeciwstawiają – powiedział premier Włoch. Była to odpowiedź na deklarację francuskiego ministra spraw wewnętrznych, Bernarda Cazeneuve, który poinformował, że „granica z Włochami została całkowicie zablokowana”.


Zdaniem włoskiego ministra spraw wewnętrznych, Angelino Alfano postawa Francji jest „uderzeniem w policzek Europy w sytuacji kiedy dziesiątki emigrantów biwakuje w Vintimille”.


- Oni nie chcą zostać w Italii tylko przemieszczać się po Europie – twierdził premier Włoch apelując w ten sposób do Unii Europejskiej, by znalazła odpowiedź na inwazję emigrantów. Tylko w tym roku dotarło do Włoch już 100 tys. obcokrajowców.


Podobną politykę jak Francja przyjęli Austriacy oświadczając, że nie zamykają granicy, ale „tworzą wyjątkowe punkty kontrolne w pewnych miejscach”.


Premier Włoch stwierdził też, że w przypadku braku unijnej solidarności, „Włochy same stawią czoła inwazji emigrantów, wprowadzając plan B, który jak dotychczas jest tajemnicą”.


 

FLC

 DATA: 2015-06-17 19:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ekumenizm to grzech przeciw miłości.Kościół Katolicki jest Kościołem Chrystusowym.Po za kościołem katolickim nie ma zbawienia.Przed terroryzmem islamskim należy się zbrojnie bronić.Przyjąć tylko chrześcijan.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
Spokojnie muzułmańskie burasy. My tu w Polsce wszystkich was przyjmiemy, odziejemy, nakarmimy, damy pracę i mieszkania oraz po 2000 euro na łebka miesięcznie. W ramach ekumenizmu.
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
Nareszcie!!! Oby tylko się nie ugięli. I oby nasz rząd nie okazał się ciamajda. Niech wreszcie odsyłają ich tam skąd przybyli. I zamiast upychać ich siła tam gdzie ich już nie chcą, bo nie szanują chleba, który otrzymują, tyko usiłują zabić ofiarodawców i przejąc ich mienie.Niech sie wreszcie zajmą psychopatami w Afryce i na Bliskim wschodzie, by ludzie mogli żyć, uczyć się i rozwijać. Ciągną do cywilizacji? Ich zachowania w Europie świadczą zupełnie o czymś innym.
ponad 5 lat temu / blanka
 
Mafia włoska sprowadza Afrykanów, to niech Włochy ich adoptują. Choć część mogłaby przyjąć Francja. Łatwiej byłoby przejść temu krajowi na islam.
ponad 5 lat temu / podział złoty
 
Nareszcie. Dla islamistow nie ma miejsca w swiecie cywilizacji lacinskiej. Islam to zlo.
ponad 5 lat temu / Hendo
 
I jeszcze 20, 30 lat temu za przekraczanie granicy w nielegalny sposób Straże graniczne po ostrzeżeniu strzelały! Czy jest to rozwiązanie moralne? Na pewno skutecznie odstraszające ewentualnych emigrantów.
ponad 5 lat temu / masd
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.