DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

W Papieskiej Akademii Życia jest co najmniej pięciu zwolenników antykoncepcji! Są i sojusznicy LGBT

W Papieskiej Akademii Życia jest co najmniej pięciu zwolenników antykoncepcji! Są i sojusznicy LGBT
Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia abp Vincenzo Paglia. FOT.REUTERS/FORUM

Co najmniej pięciu z 28 nowych członków Papieskiej Akademii Życia krytykuje katolicką doktrynę zakazującą antykoncepcji zawartą w encyklice „Humanae Vitae” – donosi Life Site News.

 

Portal powołując się na artykuł watykanisty z „National Catholic Register”, Eda Pentina podaje, że wśród osób kwestionujących zakaz antykoncepcji są: Pierangelo Sequeri, Anne-Marie Pelletier, Alain Thomasset SJ, ks. Maurizio Chiodi, Humberto Miguel Yanez SJ oraz potencjalnie szósty duchowny Carlo Casalone SJ.

 

Specjalista w dziedzinie ascetycznej teologii i muzykologii Sequeri został mianowany szefem Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną przez papieża Franciszka. Jako przewodniczący automatycznie zasiada w zarządzie Akademii Życia.

 

Sequeri we włoskim opracowaniu zatytułowanym „Amoris laetitia: punkt zwrotny w moralnej teologii” wraz z innymi uczonymi twierdzi, że adhortacja papieża Franciszka „Amoris laetitia reprezentuje przesunięcie paradygmatu dla całej teologii moralnej, a zwłaszcza odnośnie interpretacji Humanae vitae”.

 

Pentin poinformował, że Sequeri był rzekomo jednym z organizatorów tzw. „Tajnego Synodu”, znanego jako „Dzień Studiów Poświęconych Praktyce Duszpasterskiej dotyczącej Małżeństwa i Rodziny”, który odbył się 15 maja 2015 r.

 

Podczas tego spotkania z udziałem około 50 osób zaproszonych przez kardynała Reinharda Marxa, kardynała Markusa Büchela i arcybiskupa Georgesa Pontiera teologowie i dziennikarze dyskutowali o tym, w jaki sposób Kościół mógłby „lepiej powitać” tych, którzy mają stabilne relacje homoseksualne, o popędzie płciowym, zastąpieniu „teologii ciała” „teologią miłości” i „niemoralności odmowy Komunii dla rozwodników ponownie ożenionych”. W tym synodzie uczestniczyli także: Pelletier, Thomasset i Yanez.

 

Biblistka Pelletier wygłosiła 20-minutowy wykład o nauczaniu Chrystusa w sprawie małżeństwa zawartym w Ewangelii Mateusza (19: 3-12), opowiadając się za udzielaniem Komunii Świętej rozwodnikom.

 

Thomasset, profesor w Jezuickim Centrum Sèvres w Paryżu, w 20-minutowej prezentacji skupił się na zmianach zachodzących w życiu moralnym i duszpasterskim rodziny.

 

Stwierdził on, że „interpretacja doktrynalna aktów uważnych za wewnętrznie złe wydaje mi się być jednym z podstawowych źródeł obecnych trudności w sprawowaniu duszpasterskiej opieki nad rodziną, ponieważ w dużym stopniu opiera się na potępieniu sztucznej antykoncepcji, aktów seksualnych rozwiedzionych małżonków i homoseksualnych małżeństw, w tym tych stabilnych. To wydaje się wielu jako niezrozumiałe i pastoralnie niekorzystne”.

 

Thomasset powiedział też uczestnikom, że „relacje homoseksualne stabilne i wierne mogą być ścieżką świętości”.

 

Oba wykłady są dostępne w sieci w oryginalnym języku francuskim i przetłumaczone na język niemiecki oraz włoski.

 

Chiodi pracuje na wydziale teologii FTIS w Mediolanie. Jego poglądy na temat  antykoncepcji były prezentowane we włoskiej gazecie „L’Avvenire” w lipcu 2015 r. W książce, do której również przyczynił się Sequeri, Chiodi stwierdził, że sztuczna kontrola narodzin może być moralna, a naturalne metody planowania rodziny – niemoralne: „O moralności nie decyduje sama metoda, lecz sumienie małżonków, ich poczucie odpowiedzialności, autentyczna gotowość do otwarcia się na życie”.

 

„L’Avvenire” przywołuje również pogląd Yaneza o tym, że sztuczna antykoncepcja jest czasami dozwolona. Yanez jest dyrektorem Wydziału Teologii Moralnej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim.

 

Casalone, włoski jezuita, prezesuje Fundacji Carlo Marii Martiniego. Kardynał Martini był zdecydowanym krytykiem encykliki „Humanae Vitae”. Hierarcha stwierdził, że „Humanae Vitae” spowodowała „poważne szkody”, podtrzymując nauczanie przeciwko sztucznej antykoncepcji. – Wielu ludzi odeszło od Kościoła i Kościół odszedł od ludzi – mówił. Hierarcha uważał, że sprzeciw biskupów katolickich, zwłaszcza austriackich i niemieckich, wyrażał „nową kulturę czułości i podejścia do seksualności, bardziej wolnej od uprzedzeń”. Casalone odmówił odpowiedzi na pytanie Pentina, czy sam podziela opinię kard. Martiniego na temat encykliki „Humanae Vitae”.

 

W czerwcu obrońcy życia i byli członkowie Papieskiej Akademii Życia wyrazili zaniepokojenie kursem obranym przez nowego przewodniczącego Akademii – Vincenzo Paglię.

 

W 2016 roku papież Franciszek mianował arcybiskupa Vincenzo Paglię przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia. Ten z kolei dokonał w niej rewolucyjnych zmian. Zwolnił jednocześnie 172 osoby należące do Akademii, pozostawiając jedynie części z nich możliwość powrotu, a także anulował wymóg, aby nowi członkowie podpisywali oświadczenie o woli ochrony życia według Magisterium Kościoła.

 

Nowy przewodniczący Papieskiej Akademii Życia budzi kontrowersje także z innego powodu. Chodzi o malowidła w katedrze w Terni-Narni-Amelia we włoskiej Umbrii. Ich wykonanie zlecił w 2007 roku artyście niekryjącemu się ze swym homoseksualizmem. Zawierają one treści homoseksualne i trans-genderowe oraz przedstawiają prostytutki i dilerów narkotyków.

 


Źródło: lifesitenews.com / PCh24.pl

AS
  


DATA: 2017-09-02 19:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie ma czegoś takiego jak "przesunięcie paradygmatu" - oto przykład klasycznej sofistyki ! Paradygmat można tylko zastąpić innym paradygmatem, ale nie przesunąć
ponad 3 lata temu / ed
 
Odsyłam do lektury książek śp. Gabriela Amorta egzorcysty z Watykanu. Pisze on iż dym szatana już jestw Watykanie, że są biskupi którzy nie wierzą w istnienie złego.Po przeczytaniu jego książek łatwiej pewne życzy zrozumieć a w szczególności to "kto" inspiruje niektórych duchownych.
ponad 3 lata temu / As
 
"...zwłaszcza odnośnie interpretacji Humanae vitae". Boże jedyny, jakiej interpretacji? Tam jest napisane wszystko wprost, nie ma czego "interpretować". Kolejny raz władze kościelne zmienią obowiązujące od 2 tys. lat nauczanie na dokładnie odwrotne do niego i będą przy tym twierdzić, że nowe nauczanie wcale nie stoi w sprzeczności ze starym. A jak jakiś biskup powie, "OK, skoro nie stoi w sprzeczności ze starym nauczeniem, to my będziemy głosić to stare", to zostaje suspendowany. Na tym opiera się funkcjonowanie posoborowego Kościoła. Szczerze mówiąc, nie zdziwi mnie jeśli antykoncepcja przestanie być uznawana za grzech. Nie takie sukcesy już moderniści święcili przez ostatnie 50 lat...
ponad 3 lata temu / Kwiat
 
Coraz trudniej mi wierzyć, że Franciszek nie ma z tym nic wspólnego.
ponad 3 lata temu / Eulalia
 
Szeroka brukowana droga zamiast trudnej wąskiej pełnej cierni i wyrzeczeń wiadomo dokąd nas zaprowadzi
ponad 3 lata temu / Dana
 
Zadziwia w komentarzach brak słowa "masoneria" !!! Przecież samo się to nie robi, ktoś tym wszystkim kieruje ! Ale przecież masoni to cykliści...
ponad 3 lata temu / cykliści
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.