DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

W Pakistanie są znaki nadziei dla chrześcijan. Czy uda się zlikwidować krwawe prawo?

W Pakistanie są znaki nadziei dla chrześcijan. Czy uda się zlikwidować krwawe prawo?
fot. Fot. Jakub Porzycki / FORUM

Kard. Joseph Coutts, arcybiskup Karaczi w Pakistanie przebywa we Włoszech, gdzie uczestniczy w kilku spotkaniach, podczas których dzieli się świadectwem na temat sytuacji Kościoła katolickiego w tym azjatyckim kraju. Opowiada również o znakach nadziei, które pojawiają się pomimo prześladowań ze strony ekstremizmu zagrażającemu wszystkim mniejszościom religijnym.

 

W wywiadzie udzielonym Radiu Watykańskiemu wspomniał o satysfakcji z jaką chrześcijanie w Pakistanie przyjęli wiadomość o uwolnieniu w listopadzie ubiegłego roku Asii Bibi, po dziewięciu latach spędzonych w więzieniu. Oprócz niej w wyniku legalnych procesów zostały uwolnione również inne osoby.

 

Kardynał skomentował podejmowane inicjatywy dążące do obalenia prawa dotyczącego bluźnierstwa oraz zaangażowanie w obronę praw mniejszości.

 

Nie jest łatwo obalić prawo dotyczące bluźnierstwa. To jest proces, który musi przejść przez parlament i na to potrzeba czasu. Dzisiaj stało się to problemem bardzo poruszającym emocje, zwłaszcza fanatyków. Potrzeba więc czasu – zaznaczył kard. Coutts. – Teraz nie ruszamy tej sprawy właśnie z tego powodu. Żyjemy w kraju islamskim, w którym 95 procent mieszkańców stanowią muzułmanie, liczba chrześcijan kształtuje się na poziomie 2 procent. Nie możemy żądać zmiany tego prawa tak po prostu, z dnia na dzień – dodał.

 

KAI

TK


DATA: 2019-04-06 10:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A tak, uda się, w momencie zlikwidowania ostatniego dżihadysty, czyli wszystkich.
6 miesięcy temu / agricola
 
Niestety nie widać tu żadnych znaków nadziei.Po 10 latach walki czałego swiata o 1-ną kobietę chrzescijankę....
6 miesięcy temu / Jana
 
Czyż to nie zakrawa na żart złego, że islam religia zła nie daje żadnych praw w swych krajach nie muzułmanom, ale domaga się tak bardzo tych praw dla siebie w zlaicyzowanym bezbożnym świecie wykorzystując fałszywą tolerancję i nienawiść przewrotnie nazwaną dobrym słowem? Rasistowskie i dyskryminacyjne zachowania wobec Chrześcijan w imię walki z nimi? Czyż to nie kpina z systemu zachodniej ateistycznej filozofii życia? Tutaj nie wystarczy już zawołanie dziecka "król jest nagi", gdyż to dziecko zostało wykorzystane i zdeprawowane w rzekomej walce o nie i samo jak król jest nagie. Dzisiaj nagi król chodzi z dumą po ulicach zachodu, zwłaszcza Europy i wymachuje przyrodzeniem jak berłem. Dopóki ten nagi król nie zostanie ukarany za ekshibicjonizm, a ekshibicjonizm nie wróci na karty podręczników medycznych i kodeksu karnego islam dalej będzie zabijał w imię tolerancji dla siebie, której nie ma dla innych.
6 miesięcy temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.