DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Dołączam się do tej odezwy Polskich Katolików w obronie niepodległości od obcych ideologii ????????
6 miesięcy temu / Nika
 
Niech zglosza wniosek by nie bylo mozliwosci eutanazji w Polsce. Se zsglosuhe i wyjda wszystkie przebierance na wierzch we wszystkich ugrupowaniach. Ten odzew nie ma zadnej konkretnej precyzyjnej decyzji zobowiazujacej dla nikogo to jest puste i dziurawe wiadro.
6 miesięcy temu / Leshek
 
Czyli kiedy wracają do Izraela, albo przynajmniej do Watykanu?
6 miesięcy temu / CzyliCo
 
Godne wystąpienie! Odwagi, polski Episkopacie! Nie lękajcie się !!!
6 miesięcy temu / Zbigniew Żmigr
 
Wojtku, chodziło mi o poprawność ortograficzną, bo moim zdaniem błędy ort. są obrazliwe dla każdego patrioty. Dowodzą braku szacunku dla kultury i tradycji, są wyrażeń niechlujstwa umysłowego i lekceważenia zasad. Moja misja to walka z nimi. Z poprawnością w sensie politycznym nie mam nic wspólnego. Unikaj stereotypów, myśl samodzielnie, nie oceniaj bezmyślnie i powierzchownie. To też uwagi do odezwy....
6 miesięcy temu / Poprawność
 
Największym celem człowieka jest osiągnięcie zbawienia. Celowi temu sprzeciwiał się wynajęty przez masonerię wszechświatową komunizm, do likwidacji KK. Obecnie "pałeczkę" po nim przejął elgiebetyzm posługujący się innymi metodami ale cel jest ten sam. Jak pisał św.M.Kolbe "głową",herezji,apostazji i "sprężyną" wszelakich wrogich,nurtów, ruch,herezji,apostazji jest "bractwo fartuszkowe" które kieruje i inspiruję tym całym oszołomstwem z ukrytego "drugiego siedzenia". Jest to odwieczna walka duchowa,albowiem jak nauczał św.Paweł nie zmagamy się z mocami materialnymi ale demonicznymi,dlatego i narzędzia walki muszą byc duchowe.
6 miesięcy temu / t
 
"Poprawność" w domyśle poprawność polityczna: cytat z odezwy "Na naszych oczach głowę podnosi hydra wściekłego antyklerykalizmu atakująca katolików, szczególnie kapłanów, już nie tylko słowem, ale i czynem. Widzimy nabierającą rozpędu antykatolicką nagonkę. Widzimy agresywne ataki na księży oraz ohydne bluźnierstwa i profanacje podczas tak zwanych parad równości. Widzimy, że katolickie głosy są pomijane i usuwane z mediów oraz przestrzeni publicznej. Nie możemy być obojętni na falę nienawiści wobec katolików i naszych miejsc kultu. Tylko w ubiegłym roku ponad trzydzieści polskich kościołów, kaplic i katolickich cmentarzy zostało sprofanowanych! W tym roku zaczęły się też brutalne napady na kapłanów!" . Musiałbym sięgnąć do książki po nazwisko błogosławionego autora słów: "Nich Niebo broni nas przed tymi przez których przegrywa się wojny: tchórzami i zdrajcami". Teraz jest WOJNA.
6 miesięcy temu / Wojtek
 
Powinniśmy jeszcze dążyć do przywrócenia pańszczyzny w szczególności tej kościelnej.
6 miesięcy temu / Rod
 
Popieram całym sercem.Szcześć Boże
6 miesięcy temu / [email protected]
 
Kochani Polacy, zacznijmy od siebie. Chrystus królem? Ale dopiero wtedy kiedy panny młode nie będą szly w ciaży do ołtarza, a wesela po ślubie kościelnym będą bez wódy. Kiedy zamiast przyjęcia po urocxystisciach pierwszej komunii rodzice i dzieci ponodlą się wspólnie w ciszy i skupieniu? Zacznijmy od siebie, ukorzmy się przed własną niedoskonaloscua i maloscią. A obrażanie innych i głosy pełne nienawisci to nie jest chrześcijaństwo. Wywyzszanie się i bluzganie jadem to nie jest chrześcijaństwo. Luksusiwe rezydencje i wystawne uczty to nie jest chrześcijaństwo. Pokora. Prawda. Dobro. Miłosierdzie. Miłość. Nauczanie. Przykład. Skromność. Dluho tak można. I tego tu nie ma.
6 miesięcy temu / Poprawność
 
Czytelniczka - ludzie - co Wy z tą intronizacją? Przecież nie można robić farsy z królowania Chrystusa. Jak masz konkretnego władcę to powinieneś jego prawo stosować. Zdajecie sobie sprawę z tego ze będziecie musieli zasypywać masowe mogiły przeciwników tego prawa aby je wprowadzić? Czy Wy sobie wyobrażacie że dzieci i wnuki UBowców ot tak pozwolą wprowadzić prawo chrystusowe? I całe to satanistyczne szambo z zagranicy spokojnie będzie się przygladać? Jesteście gotowi na fizyczna i duchową konfrontację na śmierć i życie? Macie broń i desperację Eliasza - będziecie hurtowo "wytracac" nad potokami przeciwników? Już to widzę.
6 miesięcy temu / Jot
 
> Odezwa jest wezwaniem do polskich władz kościelnych do odważnego głoszenia Prawdy, do mężnej obrony wiary, tradycji, rodziny< { ? Mamy coraz większy zamęt i wewnętrzny podział jeśli takie odezwy piszą wierni do swoich Biskupów. Nic dziwnegi , że Ks. Isakowicz -Zalewski mówi o Katastrofie.
6 miesięcy temu / iskierka
 
Wszelka prawda , w tym prawda naszej wiary katolickiej i nasze obowiązki z niej wynikające od co najmniej 15 lat staje przed "czerwonym murem", a swe cegiełki w tym murze ma spora część biskupów polskich !ICH "POTENCJA" JEST IŚCIE HERETYCKA !Emanacja takiego udziału w "czerwonym murze " jest dopuszczenie do świętych murów naszej wiary katolickiej takich przedstawicieli homo-herezji jak Paweł ADAMOWICZ ! JEDNO NAZWISKO TRAKTUJE JAKO "WYWOŁYWACZ" TRAKTOWANIE NA "CEBULKĘ" PRAWDY , O WROGICH NAM POLAKOM I POLSCE "PRZEBIERAŃCACH" , PROWADZI W KONSEKWENCJI DO WYPŁUKIWANIA WIARY ZE SKAŁY KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE , PRZY CZYNNYM UDZIALE PURPURATÓW POLSKICH !JEŚLI ZAMIAST BYCIA SOLĄ POLSKIEJ ZIEMI , BISKUPI SĄ KWASEM SOLNYM TEJ ZIEMI ,TO WCHODZĄ ONI W KOŚCIÓŁ EUROPEJSKI , KTÓRY DE FACTO JEST "WYLINKĄ" ! POLSKA I POLACY ZRODZĄ NOWYCH PASTERZY NA MIARĘ WIELKOŚCI NARODU POLSKIEGO ! BRAK MSZY DLA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI TO OBELGA DLA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II 1
6 miesięcy temu / Bogdan Dziuma
 
My polscy katolicy mamy do zaoferowania nasze świadectwo, prawdziwe świadectwo że Jezus jest Panem. Nasze świadectwo dotyczy Jezusa, Pana i Zbawiciela, Królów Królów i Zwycięzcy pokonanej śmierci, grzechu i egoizmu Tylko On jest Życiem, Prawdą i On tylko jako Jedyny Pośrednik prowadzi do Jedynego Boga, Ojca każdego człowieka. To świadectwo zawsze zmieniało świat. Zatem kochani Biskupi i kochani Prezbiterzy, nie lękajcie się głosić Jezusa On naprawdę daje swojego Ducha który dziś przenika cały świat bo Pan Zmartwychwstał Świeccy dziś w swoim powołania kapłański, proroczym i królewskim z radością i nadzieją głoszą Jezusa Pana i Zbawiciela kazdego człowieka GŁOŚMY i nie USTAWAJMY
6 miesięcy temu / wierzący
 
@Zbigniew - milczenie to też odpowiedź. Vide Bergoglio w sprawie dubiów.
6 miesięcy temu / zatroskana
 
Odpowiedzią będzie milczenie.
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
czytając wpisy kolo i ewy doszedłem do wniosku że na razie bardziej potrzebne jest to żeby katolicy wiedzieli co się dzieje w sprawach KK w Polsce i na świecie
6 miesięcy temu / do Czytelniczk
 
Mamy tu jeden, lecz zasadniczy problem, apel wystosowali ludzie dojrzali, a ci młodzi mają coraz bardziej głęboko w poważaniu Kościół i tradycyjnie wartości, bo są one dla nich bez znsczenia, tylko dlaczego?
6 miesięcy temu / Janek
 
Zgadzam się z Bożeną, Gościem i Zbigniewem, potrzebujemy intronizacji Chrystusa na króla Polski. Tak, jak On Sam tego chciał! Na Jego chwałę!
6 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Realnie rzecz ujmując to nie mamy najmniejszych szans w temacie intronizacji.W sposób skondensowany ujął wszystko Ksiądz Bańka w wypowiedzi dla MN.Sposób przedstawienia w petycji obecnych problemów ustawia nas w coraz większym rozkroku.Efekt upadku murowany.
6 miesięcy temu / stefan
 
JESZCZE RAZ MY CHCEMY INTRONIZACJI CHRYSTUSA KROLA W POLSCE TAK JAK DOKONANO INTRONIZACJI MATKI BOZEJ NA KROLOWA POLSKI
6 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 
@ kolo - tak, to prawda, szeregowi księża się nie wychylają, bo boją się, ze po pierwsze,biskup odeśle ich na wcześniejszą emeryturę vide ks. Kneblewski i wielu innych, albo przesunie ich na zabitą dechami wiochę, gdzie diabeł mówi dobranoc. Tam, jak na zesłaniu będzie mógł taki zbuntowany kapłan o głodzie i chłodzie przemyśleć swoją "niesubordynację"! Natomiast kurialiści, dziekani i inni "przyboczni wazeliniarze" siedzą cicho, bo mając ciepłe posadki,nie muszą się przepracowywać i czas im płynie bez większych problemów. No, ale nadejdzie dzień Sądu Bożego, gdzie każdy będzie musiał zdać sprawę z przeżytego życia. I wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Ale dzisiejsi księża, jakby w większości o tym całkiem zapomnieli.I, co gorsze, sami nie odróżniają białego od czarnego, tak samo w stosunku do siebie, jak i do innych.
6 miesięcy temu / Maryna
 
Do Bożena. Daj Panie!!!
6 miesięcy temu / Gosc
 
w sumie to przykre że katolicy to tacy ignoranci i że księżom to jakby pasuje ,masz racje ja spytałam znajomych co sądzą o zmianach na Soborze Amazońskim -nie wiedzieli że taki się odbył
6 miesięcy temu / ewa do kolo
 
Zapytałem szeregowego księdza dlaczego polscy kapłani milczą na temat potężnego kryzysu w kościele Synodu Amazońkiego,paczamamy i innych skandali.Odpowiedział ,że na ten temat milczą katolickie gazety,radio i telewizja a poza tym w wiekszości ludzie chodzący do koscioła mało interesują się sprawami kościoła,poczynaniami papieża Franciszka i niczego nie są świadomi.Powiedział,że gdyby on zaczął mówić o tych sprawach na kazaniach to raz, że naraził by się proboszczowi i biskupowi, a dwa ludzie w kościele pomyśleli by, że jest wariatem i co za głupoty opowiada.
6 miesięcy temu / kolo
 
My chcemy intronizacji Chrystusa na króla Polski !!!
6 miesięcy temu / Bożena
 
odezwa jest wezwaniem polskich władz państwowych i kościelnych i tych którzy się pod nią podpisali ,na forach widać zupełnie inne zdania i to w większości ,trzeba się przyjrzeć faktom i wyciągnąć wnioski
6 miesięcy temu / lil
 
Basia "Vox Populi,Vox Dei" - nie rozśmieszaj mnie. Jak to mówią - miliony much nie mogą się mylić. To że akurat w tym wypadku populi ma rację to nie jest to aksjomat zawsze.
6 miesięcy temu / Jot
 
Vox Populi,Vox Dei
6 miesięcy temu / Basia
 
Biskupi zapewne zrobią z tą Odezwą to samo, co z Listem Wątpliwości Rodzin w sprawie instrukcji do AL, czyli nic nie zrobią.
6 miesięcy temu / tradycja
 
Przepraszam za słowa. Polscy Biskupi są bezbozni! Mamy ratunek co robią nic! W luksusie siedzą nawet chyba nie wiedzą co Polsce grozi! Jak jest pierwsza sobota miesiąca Fatima wypelniana w Polskich Kościołach!!? INTRONIZACJA CHRYSTUSA KRÓLA!!! jedyny ratunek dla Polski!
6 miesięcy temu / Gosc
 
A co z "soborem" i nową mszą? Tego też mamy bronić?
6 miesięcy temu / Sal
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.