DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

W obronie mediów katolickich w Brukseli i podczas Euro

W obronie mediów katolickich w Brukseli i podczas Euro
fot. Krzysztof Szewczyk/FORUM

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało pikiety w obronie Telewizji Trwam podczas piłkarskiego turnieju Mistrzostw Europy. Wcześniej, bo 5 czerwca, w Brukseli odbędzie się demonstracja w obronie mediów katolickich.


W Polsce zaplanowano duże demonstracje na czerwiec, czyli miesiąc w którym będą rozgrywane piłkarskie Mistrzostwa Europy. Ma w nich uczestniczyć kilka tysięcy osób. Organizatorzy chcą w ten sposób nagłośnić przed społecznością międzynarodową sprawę odmowy przyznania miejsca na multipleksie TV Trwam.

 

Chcemy pokazać w ten sposób przedstawicielom innych krajów problem dyskryminacji katolickich mediów w Polsce – mówi szef PiS w Gdańsku i koordynator całej akcji poseł Andrzej Jaworski.

 

Pikiety będą organizowane w miejscach gdzie zakwaterowane zostaną oficjalne delegacje na Euro. Jaworski zapowiada, że manifestanci nie będą powodować problemów organizacyjnych. Nie planują stosować żadnych blokad ani zakłócać piłkarskich spotkań.

 

Z kolei na 5 czerwca zaplanowana jest wielka manifestacja w obronie TV Trwam w Brukseli. Organizatorzy chcą przedstawić problemy z jakimi zmagają się katolickie media w Polsce europarlamentarzystom oraz zagranicznym mediom. W manifestacji ma wziąć udział kilka tysięcy osób: między innymi działacze PiS, Polonia oraz stoczniowcy.


Protesty przeciwko dyskryminacji mediów katolickich w Polsce rozpoczęły się gdy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznała miejsca na platformie cyfrowej, należącej do fundacji Lux Veritatis, katolickiej TV Trwam. Miejsca na multipleksie otrzymały natomiast inne stacje telewizyjne, również takie, które nie emitują żadnych programów. TV Trwam nadaje pełną ramówkę od 2003 roku i jak dotąd nie zmagała się z żadnymi poważnymi problemami organizacyjnymi czy finansowymi.

 

Źródło: Polskie Radio

ged

 


DATA: 2012-04-30 11:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.