DZIŚ JEST:   26   MAJA   2019 r.

VI Niedziela Wielkanocy
Św. Filipa Neri
 
 
 
 

W obronie małżeństwa i rodziny. Akcję Polonia Semper Fidelis wsparło już ponad 140 tys. osób

W obronie małżeństwa i rodziny. Akcję Polonia Semper Fidelis wsparło już ponad 140 tys. osób
Fot.:pixabay.com

Kierowany na ręce abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP apel o potwierdzenie tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa podpisało już ponad 140 tys. wiernych. Akcja dostrzegana jest w mediach poza granicami Polski.

 

Zainicjowana przez Instytut im. Ks. Piotra Skargi akcja Polonia Sepmer Fidelis, to synowska prośba o potwierdzenie przez Konferencję Episkopatu Polski nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa, jak i niedopuszczania do sakramentu ołtarza osób żyjących w tak zwanych związkach niesakramentalnych.

 

Do tej pory pod prośbą do polskich biskupów podpisało się ponad 140 tys. osób. Wciąż można dołączyć do akcji, składając swój podpis za pośrednictwem strony poloniasemperfidelis.pl.

 

Głos wiernych świeckich zatroskanych o zachowanie ciągłości nauczania Chrystusowego wsparły także liczne osoby życia publicznego: twórcy, artyści, publicyści, naukowcy. Unikatowa na skalę światową akcja została też dostrzeżona przez media krajowe, a także zagraniczne. O Polonia Semper Fidelis napisali m.in. amerykański portal ChurchMilitant.com, a ostatnio włoski serwis blogowy: Chiesa e post concilio. Portal zwrócił uwagę na postawę polskich wiernych, którzy swoim głosem chcą wesprzeć swoich pasterzy, wskazując, że ich głos może mieć ogromne znaczenie dla całego Kościoła.

 

MA

 


DATA: 2018-02-26 08:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ile jeszcze POTRZEBA podpisów ? Jaka liczba będzie wystarczająca dla KEP ? A może tylko chodzi o statystykę i POLICZENIE NIEZADOWOLONYCH i kontestujących zmiany ? Przecież Pan Jezus >szukał nawet 1 OWCYkim jesteśmy< aby się >wymądrzać< i zwracać uwagę oświeconym przez ŚWIAT.
ponad 1 rok temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "58525"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.