DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

W obronie dobrego wizerunku KUL

W obronie dobrego wizerunku KUL
fot.Krzysiek dbk/praca własna/creative/commons
#WYWIAD    #GENDER    #KUL    #LIST    #UCZELNIA    #RADOSŁAW BRZÓZKA

 Z najwyższym zaniepokojeniem zapoznałem się z wywiadem prasowym, którego udzielił „Gazecie Wyborczej”, ks. prof. Alfred Wierzbicki przedstawiany m.in. w roli dyrektora Instytutu Jana Pawła II – pisze absolwent KUL, samorządowiec świdnicki.

 

Szanowna Pani

Dr Lidia K. Jaskuła

Rzecznik Prasowy KUL

 

Z najwyższym zaniepokojeniem zapoznałem się z wywiadem prasowym, którego udzielił ks. prof. Alfred Wierzbicki przedstawiany m.in. w roli dyrektora Instytutu Jana Pawła II (“Nieprecyzyjni biskupi, niedouczeni radni” Gazeta Wyborcza Lublin z dn, 16.01.2014).

 

 Z zażenowaniem przyjąłem porównanie inicjatywy radnych (stanowiska ws. ideologii gender) Rady Miasta Lublin do praktyk totalitarnych. Niezrozumiałe jest dla mnie przyjęcie przez bohatera wywiadu roli recenzenta nie tylko autorów stanowiska (pośród których znajduje się profesor Naszej Uczelni), ale także Episkopatu Polski – na łamach tytułu prasowego powszechnie znanego z nieżyczliwości dla Kościoła katolickiego. Podjęta przez ks. prof. Wierzbickiego próba relatywizacji problemu ideologii gender i jej praktycznej aplikacji do edukacji publicznej sprawia wrażenie ad hoc formułowanych dywagacji publicystycznych – nie ujawnia przemyślanego, czy tym bardziej naukowo podbudowanego stanowiska w dyskutowanej w kręgu eklezjalnym kwestii.

 

Ten sam charakter mają asocjacje formułowane w związku z dyskusją nad charakterem działalności kulturalnej finansowanej z miejskich publicznych środków. Wbrew niepozbawionym złośliwości sugestiom radni miejscy mają mandat społeczny i delegację prawną do decydowania o sposobie wydatkowania pieniędzy przeznaczanych na przedsięwzięcia kulturalne.

 

Uprzejmie proszę o informację na temat stanowiska uczelni w stosunku do tej publikacji, formie sprostowania nierzetelnego przekazu zawartego w wywiadzie oraz działaniach na rzecz poprawy wizerunku Naszej Uczelni, który ucierpiał w wyniku tego i innych podobnych incydentów.

 

Z poważaniem

 

Radosław Brzózka

absolwent KUL


naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu
Starostwa Powiatowego w Świdniku

Rzecznik Prasowy Starosty Świdnickiego


DATA: 2014-01-17 15:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Za taką wypowiedź Biskup Lubelski - ks. abp Budzik powinien tego liberała upomnieć, albo nawet suspendować z funkcji kapłańskich
ponad 4 lata temu / porcus
 
Absolwencie sprawdź najpierw źródło, na którym część episkopatu opiera się tej w nagonce antygenderowskiej i dopiero przemyśl po co i dlaczego to wszystko. Nie używaj słów, których nie rozumiesz a bezmyślnie wypowiadasz i które ni jak mają się do rzeczywistości:relatywizacja problemu ideologii gender". W problemach z percepcja zawsze można szukać pomocy u specjalisty:)
ponad 5 lat temu / nnnnnnnnnnn
 
Dobry wizerunek stracili dawno współpracując z wrogami Kościoła
ponad 5 lat temu / Paweł
 
Sp. biskup Zyciński to zwolennik Hegla. Popsuł wiele umysłów. Niech mu Bóg wybaczy, jak już umarł.
ponad 5 lat temu / circ
 
Dalej współpracują z Bramą Grodzką Teatrem NN Krytyka Polityczna I ta uczelnia nosi nazwę Jana Pawła II... Żenada. Komunistyczny Uniwersytet Lubelski B\'nai B\'rith
ponad 5 lat temu / Jacek
 
ad "niektórzy" - chodzę i już od 13 lat nie płacę i nie będe płacił - lepiej na hospicjum dziecięce niż na KULowskie gender!
ponad 5 lat temu / bb
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.