DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

W obronie arcybiskupa Jędraszewskiego. Zagraniczne media o akcji polskich katolików

W obronie arcybiskupa Jędraszewskiego. Zagraniczne media o akcji polskich katolików
Abp Marek Jędraszewski. FOT.Piotr Guzik/FORUM

Sobotnie czuwanie modlitewne pod siedzibą krakowskiej kurii odnotowały czołowe zagraniczne media. O akcji katolików w obronie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego informował między innymi „New York Times” oraz agencja Reuters.

 

„New York Times” liczbę uczestników krakowskiego zgromadzenia oszacował na 3 tysiące. Wspomniał o udziale parlamentarzystów PiS. O akcji protestacyjnej polskich katolików informuje także czołowa zagraniczna agencja informacyjna Reuters.

 

„Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa” – powiedział arcybiskup Jędraszewski 1 sierpnia podczas homilii w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

 

Słowa te wywołały żywą dyskusję nie tylko w Polsce, lecz i za granicą. Obszernie informowały o tym zagraniczne media. Kanadyjski portal Life Site News opublikował wideo z kazaniem krakowskiego metropolity, co spotkało się z wyjątkowym zainteresowaniem czytelników. O kazaniu poinformował również prawicowy portal CNS News.

 

Z drugiej strony do słów arcybiskupa Jędraszewskiego odniósł się także znany z rozmiękczania nauczania Kościoła na temat homoseksualizmu, o. James Martin. Stwierdził on, że „prowokacyjne” słowa krakowskiego hierarchy o „tęczowej zarazie” promują nienawiść i przemoc wobec „osób LGBTQ”. 

 

O homilii arcybiskupa Jędraszewskiego wspomniał także portal Irish Times. Jak twierdzi Derek Scally, w Polsce panuje retoryka „anty-LGBTI”, co działacze homoseksualni określają jako „nastrój pogromów” (pogrom mood). 

 

Źródła: nytimes.com / reuters.com / lifesitenews.com / wolnosc24.pl / cnsnews.com /  twitter.com/JamesMartinSJ / diecezja.pl / irishtimes.com

 

mjend


DATA: 2019-08-12 11:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak zwykle o. Martin na stanowisku... Biedny intelektualnie i duchowo kapłan, który sprzedał wiarę w Chrystusa za przysłowiową miskę soczewicy... Tragiczna postać z pustą duszą bez wiary w Boga...
3 miesiące temu / Krakusik
 
Jest Msza Święta, do której klękał król Władysław Jagiełło przed bitwą na polach Grunwaldu, jest Msza Święta do której klękał król Jan Kazimierz składając Śluby Matce Bożej w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie, jest Msza Święta do której służył król Jan III Sobieski na Jasnej Górze w drodze ze swoim wojskiem na odsiecz Wiedniowi, jest Msza Święta, z której przez 1000 lat rzesze Świętych Pańskich i rzesze wiernych katolików czerpali niezmierzone łaski - to Katolicka Msza Święta, czas powracać do Tradycji, czas powracać do Macierzy, czas powracać do najgodniejszej, Najświętszej Ofiary, którą Kościół Święty - Matka nasza składał przez wieki Panu Bogu.
3 miesiące temu / tak tylko
 
Viki pora wyłączyć TVN.
3 miesiące temu / Ament
 
@Viki take retoryka nie ma sensu. Więzienia są w gestii Państwa a nie Kościoła. Kościół zaś wyraźnie mówi, że kara musi być i będzie. Problem jest nie z tym, że Państwo źle funkcjonuje, bo praktycznie żadne sobie nie daje rady z wyeliminowaniem choćby jednego przestępstwa. Problem jest z upadkiem moralności. Główna wina spada na nas, Katolików, którzy nie robią tego co powinni robić, a jak Kościół upada tak i świat upada.
3 miesiące temu / Grzegorz
 
O tych LGBT ,to już jest za głośno ,ale KK nie ma prawa nikomu niczego narzucać ,niech pilnują swoich pedofilów ,którzy powinny być w więzieniu na conajmniej 10 lat.
3 miesiące temu / Viki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.