DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Zawierzanie samo w sobie jest na pewno ciekawą inicjatywą, tylko , że jak myślę Matka Boska chce prawdziwych przykładów- nawrócenia, wiary i pokuty.Czy znowu jak mamy nóż na gardle to skomlimy o pomoc nie dając nic od siebie ? Wirus ustąpi a ilu zostanie przy wierze ?
7 dni temu / Hubi
 
Takie zawierzanie jest nie biblijne. W biblii nie mamy nakazy zawierzania komukolwiek kraju. Powinniśmy powierzyć kraj Bogu !
8 dni temu / DetektywPrawdy
 
Gietrzwałd - pojedyncze osoby przybyły by prosić wstawiennictwa naszej Królowej, tu, gdzie stanął Tron zniesiony z Nieba! Obraz krnąbrności nie do pomyślenia. Posłuszeństwo godne samego osobnika, który spadł z Nieba na zawsze . . .
8 dni temu / AndrzejBR
 
Czy w Polsce ktos jeszce wierzy w Jezusa Krola Królów i Pana Panów, Zbawiciela od wszelkiego zła, to On zniszczył dzieła sztana na Krzyżu. Nie słyszałam nigdy publicznego zawierzenia Polski Jezusowi Bogu. Boleję nad tym, bo to jest odbieranie Chwały Jedynemu Prawdziwemu Bogu.
8 dni temu / nikola
 
Zdecydowanie popieram. Orędzia MB Fatimskiej m.in żeby powierzyć kraje i świat Jej Niepokalanemu Sercu napewno aktualne.
8 dni temu / An
 
Nie mogę się z tym pogodzić że katolicy są odpychani od pojscia do kościoła. 5 osób w Kościele to skandal i tak w Kościołach było tylko 20. 30 osób. Dlaczego nikt z tym nic nie zrobi. Tu nie ma żadnego zagrożenia Bóg leczy a nie zaraża więcej wiary. Serce mi krwawi widząc jak ludzie naród Polski Katolicki traktuje Boga Ojca.
8 dni temu / Besta
 
Do @Teodora-nie boj sie Matki Boga,bo On nadal jest Jej Synem i ma dla Niej synowska czesc. Maryja zna Boga najlepiej z ludzi i wie jacy najbardziej sie Bogu podobamy.Powierzajmy sie Jej a Ona bedzie wiedziala co robic.Chrystus odkupil swiat i chce by teraz uratowala go Jego Matka.
8 dni temu / Ell
 
"spostrzegawczy" ma rację. Już dawno zauważyłem że nazywajacy siebie " narodowcami" narodu o jakiej haplogrupie? mają alergię na Chrystusa Króla Polski.
8 dni temu / eradycator
 
Nasienie, ktorego ojcem jest diabel sadzi, ze jest przebiegle...tak jakby nie zostalo rozpoznane.
8 dni temu / Teodor...
 
Kto albo jaka instytucja podejmie kwestię szykan wobec wiernych Kościoła katolickiego? Bo: a/ w autobusach - dostępnych jest 1/2 miejsc dla chcących podróżować po miastach 50%; b/ w kościołach - dostęp 5/~250 miejsc dla chcących podróżować do Nieba 2%. Co robią ks. Biskupi? +++ "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Bożą Rodzicielko -Matko i Królowo nasza-..."
8 dni temu / Jurek
 
Pełny Akt Intronizacji Pana Jezusa Chrystusa Króla Polski - natychmiast !Powinniśmy jak najszybciej repolonizowac i rekatolicyzowac wszystkie władze, instytucje, urzędy i media w Polsce, a zwłaszcza szkolnictwo, sądownictwo i prokuraturę oraz dużą niekatolicką część Episkopatu ; 99 procent zwykłych księży jest ok. Robert Bąkiewicz wraz z narodowcami robią świetną robotę ewangelizujaca.
8 dni temu / Spostrzegawczy
 
Bakiewicz prawde ci powie...
8 dni temu / Teodor...
 
Ile juz bylo zawierzen w tym roku...krolowej niebios? Mimo, ze Krol jest jeden.
8 dni temu / Teodor...
 
Ostatnio po Mszy Św. Nagadałam proboszczowi a tydzień później wikaremu. Smiech w twarz z ich strony i szyderstwo. O masonerii nie wolno mówić bo biskup Budzik nie pozwala. Ogólnie kpina z ich strony. Teraz inicjatywa w rękach świeckich.
8 dni temu / Zuza
 
coś jest nie tak, u mnie nie biły dzwony !!! Akt zawierzenia był zaplanowany podczas mszy o godzinie 18 , ale teraz kto dotrze do kościoła ?
8 dni temu / Pejot
 
O Maryi nigdy dośc - gdyż Ona rozpoczęła boski plan zbawienia i doprowadzi Go do końca. Jest Matką Boga-Człowieka,jedynego Zbawiciela świata a Jej orędownictwo jest wszechpotężne,jest Królową Aniołów i Matką mistycznego Ciała Chrystusa.Bóg uczynił Jej wielkie rzeczy których nie jesteśmy w stanie w pełni tu poznac; jest Wspomożycielka wiernych i dopomaga by doszli do nieba. Modlitwy przechodzące przez Jej ręce są oczyszczane i nabierają wielkiej wartości wstawienniczej;Ona nie zatrzymuje aktów miłości na sobie lecz ukierunkowuje je na Boga. Zbawienie rozpoczęło się od " Zdrowaś Maryja" - pisze św.Ludwik de Montfort - a Ona wyprasza hojne łaski dla czcicieli a praktyka różańca św.jest młotem na upadłego anioła.
8 dni temu / t
 
Pandemia i to,że siedzimy w domach, to dobry czas by się zastanowić, co będzie z nami po smierci. Czy jesteśmy gotowi by Pan powołał nas dziś do siebie? Ewangelia jest dobrą nowiną o ratunku w Jezusie Chrystusie. Oddajmy swoje zycie Jezusowi a będziemy uratowani. "Ja jestem drogą, prawda i życiem, kto wierzy we mnie chocby umarł zyć będzie". Kochani zgłębiajmy Słowo Boga póki pozwolił nam cieszyc się kolejnym dniem.
8 dni temu / Agness
 
Wspaniała inicjatywa. Właśnie odmówiłam tę modlitwę zawierzenia tutaj w Australii gdzie mieszkam o 12 tej w południe po modlitwie Anioł Pański. Ave Maria!
8 dni temu / Joanna
 
Tim Tom @ A to, że PiS daje ochronę policji marszonm LGBT ci nie przeszkadza? To jak PiS głosowało w sprawie aborcji też nie? A jak politycy PiS wychwalają Bnai Brith i palą świeczki channukowe też nie przeszkadza? Czy katolik powinien uznawać coś takiego jak mniejsze i większe zło? Przecież zło to zło.
9 dni temu / Leszek
 
W tak trudnym czasie zwyciężą się tylko poprzez miłość, zgodę i szacunek dla drugiego człowieka, inaczej można tylko zginąć w czeluściach tego świata. Podajmy sobie ręce i módlmy się o spokój i zdrowie każdego człowieka.
9 dni temu / hala
 
Robert Bąkiewicz i narodowcy, dziękuję. Niech Was i wszystkich Bóg błogosławi.
9 dni temu / L
 
Najswietrza Panienko ratuj
9 dni temu / Grisza 67
 
Daro ... komentarz mówi o piszącym wszystko!
9 dni temu / Muuu
 
Płakać się chce na to wszystko. Dzięki Wam Narodowcy za szlachetna inicjatywę. Realizacji, jak widzimy, nie będzie.
9 dni temu / Mao
 
Zawierzamy się Niepokalanemu Sercu Maryi na Chwałę Boga Najwyższego. Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję. Amen
9 dni temu / Halina
 
Nawróć się. Wiara to coś więcej niż logika .
9 dni temu / @racjonalista
 
@Chętnie pojechałabym do Włoch i zapytała po co zaszczepiliście dziadków i babki w środku sezonu grypowego darmowymi szczepionkami dla wszystkich powyżej 65 roku życia? Dwie zmasowane akcje dotyczyły Bergamo i Berscii. Ten wirus nie zabija, ale dobija konających na inne choroby.
9 dni temu / Masza
 
@Daro. W wielu kościołach, w obliczu nicnierobienia księży, to wierni przejęli inicjatywę. Księża po odprawieniu mszy wychodzą , a wierni w kościele śpiewają suplikację Święty Boże... Po każdej mszy odmawiają również modlitwę do św. Michała Archanioła. Również bez obecności księdza. Smutno mi Boże...
9 dni temu / Airam
 
@JARO, masz rację, przekażcie w wyborach swoją odpowiedź rządowi. Niech wygra PO lub SLD, oni by Nam kościoły zamknęli od razu, jak tylko się pierwszy chory pokazał krzyczeli żeby zamknąć kościoły. Nie było by ani ograniczeń do 50 ani do 5, od razu zamknięte i koniec. Poza tym wprowadzą aborcję i eutanazję dla wszystkich, z całych sił będą wspierać LGBT oraz gender. Polska będzie pięknym, kolorowym krajem... tylko sobie w łeb palnąć. Naprawdę JARO genialna taktyka, prawdziwego katolika!!!
9 dni temu / TimTom
 
proszę zobaczyć odpowiedź /nie/rządu na tę najwspanialszą inicjatywę narodu polskiego - od jutra w kościołach max. 5 osób /pewnie razem z księdzem i ministrantem/ i stać razem mogą tylko 2 osoby; przekażmy im przy nieodwołanych wyborach na 10 maja br. na prezydenta naszą odpowiedź; tak wyraźną jak się tylko da; Polakom pomysłów nie zabraknie;
9 dni temu / JARO
 
@Masza powiedz to w twarz tym co stracili bliskich. Skoro jesteś taki kozak to jedź do Włoch i pomagaj ludziom bez rękawiczek jeśli uważasz, że pandemia cie nie dotyczy
9 dni temu / Aha
 
brakuje wam logiki i racjonalizmu.
9 dni temu / racjonalista
 
Pandemia jest straszna. Pandemia strachu, zniewolenia, izolacji, odcięcia od sakramentów...Tak ta pandemia jest straszna.Bo wirus to pryszcz.
9 dni temu / Masza
 
Pierwsza właściwa inicjatywa adekwatna do sytuacji. A zarazem sprawdzian, kto jest kim i co ma w sercu.
9 dni temu / Ireneusz
 
Tylko Bóg jest wszędzie. Bóg żyje.
9 dni temu / Second
 
Rozpowszechniajmy ten apel gdzie sie da.
9 dni temu / Pan Jan
 
Jak mamy to zrobić skoro księża nic na ten temat nie mówią i nie wiedzą ?! To jest temat tabu. W mojej parafii oprócz stosowania się do zaleceń rządu, EP odnośnie likwidacji wody święconej w kropielnicach, Komunii Świętej na rękę, nie całowania KRZYŻA i RELIKWI ŚWIĘTYCH, 50-ciu osób w kościele itd., nic więcej proboszcz i reszta kapłanów nie mówi. Żadnych dodatkowych modlitw itp., po prostu nic, nic. Nigdy nawet nie było żadnej wzmianki ani żadne najmniejsze ogłoszenie nie ukazało się na temat NABOŻEŃSTWA 5 PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA, tym bardziej, że jest tu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej to na ten temat opiekunowie Salwatorianie tegoż Sanktuarium milczą co jest HAŃBĄ !! Trudno w to uwierzyć ale jest to prawda. Z roku na rok dzieje się coraz gorzej i co zmiana proboszcza to widać to bardzo dobrze jak wiara w tym zgromadzeniu wygasa, pojawiają się nadużycia liturgiczne i profanacje PRZENAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, których byłem świadkiem.
9 dni temu / Daro
 
Niech się wypełni wola Boża....
9 dni temu / Elter
 
pandemia pandemią, zawierzmy się by Królowa obroniła swój wierny lud przed atakiem diabła...
9 dni temu / Wojtek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.