DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

W Nowym Jorku kościół zamieniono w meczet

W Nowym Jorku kościół zamieniono w meczet
fot. asifthebes / sxc.hu

Rada Miejska Nowego Jorku zezwoliła, by ze zbudowanego ponad 100 lat temu kościoła Świętej Trójcy zdjąć sześć krzyży, przebudować dach i zamieniając go w meczet przekazać muzułmanom. Przeciwko zdjęciu krzyży protestowało ponad  200 wiernych, głównie z miejscowej parafii.

 

Świątynia z powodu chronicznego braku księży zamknięta została cztery lata temu. Wierni, którzy domagają się od władz Nowego Jorku wstrzymania decyzji o przekazania kościoła muzułmanom, to potomkowie niemieckich emigrantów. W swoim liście protestacyjnym, który ukazał się także w Internecie czytamy między innymi, że „świątynia powstała dzięki staraniom niemieckich emigrantów na wschodnim wybrzeżu. Jest dużą atrakcją turystyczną metropolii, a także pomnikiem architektury”.

 

Jedyną, jak na razie, reakcją władz była lakoniczna wypowiedź przewodniczącego Rady Miejskiej, który stwierdził, że rada nie ma zamiaru wtrącać sie do sporów, które w jakikolwiek sposób mogą naruszać wolność wyznania.

 

W grudniu ubiegłego roku kościół wraz z domem parafialnym i innymi pomieszczeniami kupiła niekomercyjna organizacja, która zajmuje się likwidacją analfabetyzmu wśród imigrantów – głównie z Birmy, Bhutanu i Somalii. Inicjatorem natomiast powstania w miejscu kościoła meczetu był dyrekor jednego z nowojorskich domów kultury.

 

Sprzedaż i „przeprofilowanie” chrześcijańskich kościołów na meczety to w ostatnim czasie w USA zjawisko coraz częstsze. Choć wywołuje protesty miejscowych parafian, władze prawie nigdy na nie reagują. Tak dzieje się zarówno w USA, jak i w Anglii czy Niemczech. W Wielkiej Brytanii na przykład już dziesięć lat temu Kościół Anglikański poinformował o wystawieniu na sprzedaż rezydencji biskupich. Ogłoszenie takie pojawiło się w mediach dzień po 62. urodzinach (wiek emerytalny)  odpowiedzialnego za nie prałata. W Niemczech, w ostatnich latach wiele kościołów zamieniono na restauracje (Bielefield), pałace ślubów (Lubeka) czy bibliotekę (miejscowość nad Renem).

 

 

Żródło “Interfax-Religia”

ChS

 

 


DATA: 2014-04-15 07:42
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 6 lat temu / Asia
 
Czy chodzi o ten przepiękny kościół w centrum, na Manhattanie???
ponad 6 lat temu / Iwet
 
Przepiękne owoce dialogu. Dobrego kotleta.
ponad 6 lat temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.