DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2019 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

W Norwegii dzieci mogą zmienić płeć. Badania są zbędne, wystarczy internetowy wniosek

W Norwegii dzieci mogą zmienić płeć. Badania są zbędne, wystarczy internetowy wniosek
fot.surfkid74/sxc.hu

Obowiązujące w Norwegii prawo pozwala już 6-latkom zdecydować o swojej płci. Procedura jest prosta i nie ma żadnych ograniczeń. Płeć w dokumentach można zmieniać kilkukrotnie, wystarczy internetowy wniosek. Do 16 roku życia potrzebna jest także zgoda rodziców. Jakiekolwiek badania uznano za zbędne.

 

Zgodnie z niedawno wprowadzonymi w Norwegii przepisami dzieci już od szóstego roku życia mają prawo do decydowania o swojej płci. Chodzi o zmianę zapisów w dokumentacji. Procedura jest bardzo prosta, nie przewiduje żadnych badań i można z niej skorzystać wielokrotnie. Jedynym ograniczeniem dla milusińskich w wieku 6-16 lat, jest wymóg przedstawienia zgody rodziców.

 

Jeden z takich przypadków niedawno opisywał portal „wPolityce.pl”. Bohaterem historii był(a) 10 letnia Anna, która w swoim starym paszporcie ma zapisane imię Adrian.

 

W ocenie Hanny Wujkowskiej, bioetyka, takie prawo zaprzecza normalności a przede wszystkim biologii i wiedzy medycznej. Jak wskazuje, dziecko sześcioletnie, które może zmienić płeć za zgodą rodziców, nie uczyni tego zgodnie ze swoim rozeznaniem, tylko z tego powodu, że rodzice chcą to zrobić.

 

- Jest to typowa manipulacja człowiekiem, człowiek jest tutaj używany instrumentalnie, przedmiotowo. Jedna i druga propozycja dotycząca małych dzieci i nastolatków jest przeciwko człowiekowi, przeciwko młodym ludziom Jest czymś, co wykracza poza ludzkie prawa i sądzę, że tego typu ustawodawstwo nie może się utrzymać i jednak ludzie sięgną po rozum do głowy – ustawodawcy, rodzice i młodzież. Trzeba w każdym miejscu na ten temat głośno mówić, domagać się normalności – podkreśla Hanna Wujkowska.

 

Dotąd w Norwegii z możliwości zmiany płci w dokumentach skorzystało już dziewięcioro dzieci. Wszystkie przypadki zostały rozpatrzone pozytywnie.


 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

DATA: 2016-09-29 12:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dla ścisłości - to nie małe dzieci korzystają z tego "prawa", bo 6-cio latek nawet nie wie o co chodzi, tylko ich do cna ogłupieni rodzice.
ponad 2 lata temu / abc
 
To jest tak durne, że trudno w to uwierzyć. Lewactwo niszczy Europę.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
Jedna rzecz jest bardzo logiczna. Faktycznie badania są zbędne. Bo tu nic zbadać nie można. Zatem nawet nie jest potrzebna procedura ściemniania poprzez badania. Po prostu wypełniamy dokument i już.
ponad 2 lata temu / Piotr Zajkowski
 
I fajnie! Szybciej wyginą i zaprowadzimy tamNASZ porządek
ponad 2 lata temu / Rozsądny
 
Tego się nawet nie da komentować. Interwencja Boga na 100%. I nie będzie to przyjemne.
ponad 2 lata temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.