DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

W Niemczech nieznani sprawcy podpalili zabytkowy kościół

W Niemczech nieznani sprawcy podpalili zabytkowy kościół
By Stefan Wicklein, Kronach (Own work (eigenes Bild)) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimed

W sobotę w heskim Hochheim podpalono zabytkowy kościół pw. śś. Piotra i Pawła, zbudowany w latach 1730-1732. Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej straty udało się ograniczyć do drewnianego konfesjonału. Niewiele brakowało, a ogniem zająłby się strop.

 

Heski kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła znajduje się na terenie diecezji limburskiej. Straż pożarna poinformowała, że sobotni pożar był wynikiem celowego podpalenia. Nieznani sprawcy podłożyli w świątyni ogień w trzech miejscach, w pobliżu łatwopalnych przedmiotów.

 

W wyniku pożaru zniszczony został zabytkowy konfesjonał. Podpalacze pozostawili też w księdze intencji modlitewnych obsceniczne wpisy. - Na szczęście udało nam się ograniczyć pożar do konfesjonału. Ze względu na wysoką temperaturę ogniem mogło zająć się także drewniane sklepienie. 300-letnie drewno jest bardzo suche i szybko się pali – powiedział w rozmowie z „Wiesbadener Tagblatt” inspektor lokalnej straży pożarnej.

 

Nie jest jeszcze znana wysokość szkód, jakie spowodował pożar. Niewykluczone też, że dym uszkodził barokowe freski odnowione w 2005 roku.

 

W tym roku to już drugie podpalenie kościoła w Niemczech. W nocy z 5 na 6 stycznia podpalono kościół w Karlsruhe (Badenia-Wirtembergia). Pożar strawił drewniany krzyż oraz ławkę.

 

Źródło: kath.net

pach

 DATA: 2016-02-01 13:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

TFilip, Francuzi i Niemcy są bardziej zlewaczeni niż Polacy. Porównaj choćby profil europosłów z Francji, Niemiec i Polski pod kątem ich podejścia do katolicyzmu. Gdyby nie było muzułmańskich imigrantów, to i tak skala agresji na Kościół byłaby tam większa niż u nas.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany: Pewnie masz rację, ale zauważ, że u nas też są ateiści i sataniści, ale nie dochodzi do tylu ataków na kościoły. W Niemczech czy Francji to już plaga.
ponad 3 lata temu / TFilip
 
TFilip, uważam że przyczyną jest nie jeden czynnik, ale nakładają się dwa czynniki - islamiści i rosnące w siłę antyteizmy (ateizm, satanizm).
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Złapanych sprawców wieszać na rynku.
ponad 3 lata temu / agricola
 
Dlaczego akurat teraz mamy serię podpaleń? Czy zdarzało się to 10-15 lat temu? Czy "nieznani sprawcy" nie są przypadkiem przybyszami (najeźdźcami)? Niech każdy sobie na to odpowie.
ponad 3 lata temu / TFilip
 
Nieznani? Czyzby?
ponad 3 lata temu / komuch
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.