DZIŚ JEST:   15   STYCZNIA   2021 r.

Św. Pawła, pustelnika
Św. Arnolda Janssena
 
 
 
 

W Niemczech nadchodzi komuna? Władze konfiskują własność obywateli i przekazują ją imigrantom

W Niemczech nadchodzi komuna? Władze konfiskują własność obywateli i przekazują ją imigrantom

W związku z potrzebą zapewnienia lokum dla fali imigrantów niemieckie władze coraz śmielej uciekają się do praktyk przymusowego wywłaszczania obywateli. Chodzi o nieużytkowane dotąd nieruchomości. Urzędnicy eksmitują także Niemców korzystających z lokali komunalnych.

 

23 września br. w Hamburgu, drugim co do wielkości mieście w Niemczech, urzędnicy miejscy zaproponowali projekt uchwały, która ma pozwolić władzom wykorzystać nieużytkowane nieruchomości komercyjne (biurowce i ziemię) w celu adaptacji ich na potrzeby imigrantów. Urzędnicy przekonują, że przejęcie tych nieruchomości jest konieczne, ponieważ codziennie do Hamburga przybywa ponad 400 nowych imigrantów, a schroniska dla uchodźców już są pełne. Włodarze miasta twierdzą, że właściciele nieużytkowanych nieruchomości odmówili ich udostępnienia na zasadzie dobrowolności, a więc „zaistniała potrzeba wprowadzenia przymusu prawnego”.

 

Z działań podjętych przez urzędników cieszą się lewicowi politycy. - Robimy wszystko co w naszej mocy, aby uchodźcy nie byli bezdomni podczas nadchodzącej zimy. Dlatego konieczne staje się wykorzystanie nieużywanych nieruchomości komercyjnych  – przekonuje senator Till Steffen z Partii Zielonych.


Inni twierdzą, że działania podejmowane przez lokalne władze Hamburga „na odległość zalatują komunizmem”. – Proponowana konfiskata prywatnych gruntów i budynków to zmasowany atak na prawo do własności obywateli Hamburga – grzmi André Trepoll z centroprawicowej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU). – Sprowadza się to do wywłaszczenia obywateli przez państwo – tłumaczy. Przywódca Wolnych Demokratów (FDP) w Hamburgu, Katja Suding, również uważa, że projekt ustawy jest „niedopuszczalnym przekroczeniem czerwonej linii”. - Takie środki przymusu będą tylko zniechęcać do uchodźców – tłumaczy.

 

W Tybindze – mieście położonym w Badenii-Wirtembergii – burmistrz Boris Palmer (także z Partii Zielonych) zaproponował, by obywatele przeznaczyli swoje wolne lokalne na wynajem lub je sprzedali. Burmistrz zagroził, że jeśli mieszkańcy Tybingi nie zrobią tak, jak proponuje, to muszą się liczyć z ewentualną konfiskatą majątku. W wywiadzie dla gazety „Die Welt” Palmer powiedział: - W pisemnych ofertach kierowanych do właścicieli wolnych nieruchomości zaznaczamy, że prawo daje nam możliwość – w nagłych przypadkach – konfiskaty domów, nawet na kilka miesięcy. Chcemy tego jednak uniknąć, ale jeśli nie będzie innej możliwości zapewnienia schronienia imigrantom, będziemy korzystać z tego prawa.

 

Na pytanie redaktora „Die Welt”, czy miasto nie obawia się pozwów prawowitych właścicieli nieruchomości, Palmer odrzekł: – Nie. Prawo jasno stanowi, że gdy miasto jest zagrożone bezdomnością, puste domy mogą zostać skonfiskowane. Tak może się zdarzyć, gdy obiekty dla imigrantów będą przepełnione i do Tybingi imigranci nadal będą napływać. Codziennie przybywa 50 nowych osób.

 

Burmistrz dodał, że w razie konieczności odpowiednie pismo zostanie skierowane do sądu, aby natychmiast wszcząć procedurę egzekucyjną. Nawet jeśli właściciel nieruchomości złoży zażalenie, to i tak nieruchomość pozostanie do dyspozycji miasta przez kilka miesięcy. W lutym 2015 roku urzędnicy w Nadrenii Północnej-Westfalii przejęli prywatny ośrodek w miejscowości Olpe, aby zapewnić mieszkania dla 400 imigrantów. Pierwotny plan był taki, że miasto zakupi ośrodek od jego bawarskich właścicieli. Władze Nadrenii Północnej-Westfalii zdecydowały się jednak majątek skonfiskować.

 

Według ministra spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, Ralfa Jägera, nieruchomości mogą być przejęte, jeśli istnieje „zagrożenie dla porządku i bezpieczeństwa publicznego”, a groźba masowej bezdomności stwarza takie zagrożenie. W Nieheim, innym mieście w Nadrenii Północnej-Westfalii, burmistrz Rainer Vidal uciekł się do manewru prawnego pt. „Prawo zwrotu mienia” (Eigenbedarf), które pozwala na wypowiedzenie dzierżawy obywatelom niemieckim mieszkającym w budynkach komunalnych. Przejmowane lokalne przeznaczane są na zakwaterowanie imigrantów.

 

I tak 1 września br. 51-letnia Bettina Halbey, pielęgniarka, która od 16 lat korzystała z lokalu komunalnego, otrzymała pismo informujące, że musi opuścić mieszkanie do maja 2016 roku. Oczywiście w związku z napływem fali imigrantów. – Jestem kompletnie zaskoczona – mówiła – To niepojęte, jak miasto może mnie traktować w ten sposób. Nie mogę uporać się z tą sytuacją. Całe życie zmagam się z depresją, a teraz dostaję zawiadomienie o eksmisji. To jest jak kopniak w brzuch – dodała rozgoryczona. Z tego samego powodu podobne pismo – w tym samym budynku - otrzymała samotna matka wychowująca dwójkę dzieci. Początkowo miała opuścić lokal do listopada 2015 r., ale jej eksmisja została opóźniona, aby córka mogła dokończyć rok szkolny.

 

W wywiadzie dla gazety „Westfalen-Blatt” burmistrz Vidal, który nie należy do żadnej partii politycznej, stwierdził: - Wiem, że to niekonwencjonalne środki, ale miasto ma obowiązek zapewnienia mieszkań dla imigrantów. W niektórych przypadkach właściciele kamienic sami eksmitują dotychczasowych mieszkańców lokali, ponieważ bardziej im się opłaca udostepnienie budynku dla imigrantów niż wynajmowanie ich obywatelom.

 

W Braunsbedra, w małym miasteczku w Saksonii-Anhalt, Marcus Skowronek wysiedlił dziesiątki mieszkańców ze swojej kamienicy. Według lokalnych mediów, otrzymuje on 552 euro za każdego imigranta. Media szacują, że w ciągu roku Skowronek może zarobić nawet ponad 2 mln euro. Bogatsi Niemcy powinni kupić droższe lokalne, a tańsze zostawić imigrantom.

 

Berliński Instytut Rozwoju Miast (IFS) ostrzega, że przez najbliższe lata wskutek napływu imigrantów popyt na mieszkania będzie przewyższał podaż. Z 285 tys. pozwoleń na budowę zatwierdzonych w 2014 roku, tylko 56 tys. stanowiły pozwolenia na budowę lokali wielorodzinnych, odpowiednich dla migrantów. IFS wzywa ponadto polityków do podjęcia inicjatyw prawnych, które zmuszą Niemców – korzystających z niedrogich mieszkań – do zakupu droższych lokali. Dotychczasowe mieliby udostępniać imigrantom.

 

„Biorąc pod uwagę fakt, że imigranci nie mogą sobie pozwolić na wynajęcie nowej nieruchomości  i większość z nich potrzebuje tańszych mieszkań, należy uruchomić szereg inicjatyw, zmuszających rodziny o dochodach wyższych do kupna lub zbudowania droższego lokum dla siebie, aby zwolnić tańsze mieszkania dla imigrantów" – rekomenduje IFS.

 

Ostatnio nawet uczniowie zmuszeni są opuszczać szkoły. W Lubece, w Nadrenii Północnej-Westfalii, nauczyciele i uczniowie mieli mniej niż 24 godziny na opuszczenie szkoły średniej Jahn-Realschule, do której uczęszcza 150 uczniów. Budynek został przeznaczony do zakwaterowania 300 imigrantów.


Dyrektor Marion Bienen żaliła się, że nakaz opuszczenia budynku otrzymała 15 września o 17.30. Uczniowie musieli następnego dnia pozbierać swoje rzeczy, nowych klas szukano dla nich przez tydzień. - Moi uczniowie to też ludzie – mówiła dyrektorka. - Nie można traktować ich w ten sposób. Dostali 15 minut, aby usunąć swoje rzeczy z klas. Potem mieli wyjść. To była ewakuacja, jak w czasie wojny. Bez dyskusji – ubolewała.

 

Centrum Studiów Ekonomicznych – think-tank z siedzibą w Monachium – opublikowało raport, w którym przestrzegło, że większość imigrantów przybywających do Niemiec nie posiada nawet najbardziej podstawowych kwalifikacji niezbędnych do znalezienia pracy. Oznacza to, że staną się długoterminowymi beneficjentami systemu opieki społecznej. Tym samym będą hamować rozwój gospodarki niemieckiej. Fachowcy rekomendują obniżenie płacy minimalnej, by uniknąć gwałtownego wzrostu stopy bezrobocia.

 

„W celu zapewnienia, że kryzys uchodźców nie doprowadzi do ciągłego przeciążenia finansowego dla niemieckiego podatnika, uchodźcy muszą znaleźć zatrudnienie tak szybko, jak to możliwe, by byli w stanie samodzielnie się utrzymywać. Istnieje obawa, że wielu z nich nie będzie mogło znaleźć zatrudnienia za minimalna stawkę 8,5 euro, ponieważ ich wydajność po prostu jest zbyt niska. Dlatego płaca minimalna powinna zostać obniżona, by stopa bezrobocia nie szła w górę” – napisano.

 

Politycy domagają się, aby „obywatele niemieccy zrobili więcej dla lepszego samopoczucia imigrantów w ich kraju”. Coraz więcej Niemców, mających na co dzień do czynienia z imigrantami, jest sfrustrowanych takim podejściem władz. Jeden z oburzonych pracowników Czerwonego Krzyża opowiadał, co zobaczył.


– Pojechałem na siłownię, w której miało być zakwaterowanych 500 imigrantów. Stało pod nią około dziesięciu pojazdów należących do Czerwonego Krzyża i wolontariuszy. Starsi mężczyźni powyżej 60 lat rozładowywali stoły i ławy z ciężarówek, czyścili je szmatkami zanurzanymi w wiadrach z wodą, a następnie wnosili je do środka. Byłem naprawdę poirytowany widząc pogrążonych w letargu młodych mężczyzn. Wszyscy z nich mieli po około 20lub 30 lat. Siedzieli i palili papierosy, wpatrując się w swoje telefony komórkowe, podczas gdy 60-letni wolontariusze pracowali i nikt im nie pomagał – relacjonował Niemiec.

 

Źródło: gatestoneinstitute.org, Agnieszka Stelmach.

 

 

 


DATA: 2015-09-29 08:06
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale czemu nie.... niech niemcy, norwegowie do nas wpadną, wolę ich przygarnąć niż uchodźców. Niech zabiorą swój majątek i przyjadą do nas..... skoro ich podatki idą na utrzymanie uchodźców to u nas z ich podatków załatamy dziurę w budżecie. Musimy pamiętać, że skoro skala liczby uchodźców idzie już w mln nie tyś, to jest to armia, która się wyżywi za unijne pieniądze i uformuje nowy ład. Moje czarnowidztwo to raczej wołanie o zwiększenie wydatków na zbrojenie i zaciąg czynnych żołnierzy. Skoro mln uchodźców uciekają z terenów ogarniętych wojną to kto tam został? kto się tam u nich tłucze - żołnierze uciekli, bojownicy? pomyślcie.
ponad 5 lat temu / Agnieszka
 
Musimy zacząć uszczelniać nasze granice. Już niedługo wysiedleni z własnej ojczyzny Niemcy i Szwedzi będą sie pchac do nas, tak jak na dziś, ta dzika szarańcza islamska do Niemiec i Szwecji.
ponad 5 lat temu / Realistka
 
Co ciekawe, gdy "państwa koalicji" zaczęły równać z ziemią Irak i tworzyć tysiące bezdomnych, wygnanych i potrzebujących, ani im w głowie było pomagać tym ludziom. Tylko teraz, gdy idzie o młodych, krzepkich, sfanatyzowanych byczkach myślących tylko o zabijaniu europejskich tubylców, nagle zaistniała tajemnicza potrzeba wciskania ich tutaj wszelkimi możliwymi sposobami.
ponad 5 lat temu / Jacko z Lublina
 
@Venatrix: "Drang nach osten" w poszukiwaniu "lebensraum". Oby tylko Twoja wizja się nie sprawdziła, bo to by świadczyło, że Niemcy wcale nie postradali rozumu, tylko są jeszcze bardziej przebiegli niż Hitler. Sami mają teraz bliski zeru przyrost naturalny, więc może ci "uchodźcy" to tylko "mięso armatnie" - to oni się będą mnożyć, a Niemcy okażą się za małe, by ich pomieścić. Unia jedną dyrektywą "skoryguje" granice, to żaden kłopot. Potem wystarczy tylko pozbyć się niechcianych gości - spychając ich do jednego większego"obozu dla uchodźców" - tj. tego, co na tę okoliczność pozostawią z obecnego terytorium Polski. Trzeba będzie tylko sfinansować kurs arabskiego dla polskojęzycznej "obsługi" - spokojna głowa, na to "państwo opiekuńcze" może sobie pozwolić. I będą mieć 2 razy większe, czyste etnicznie państwo, spełniając ostatnią wolę dziadka Adiego.
ponad 5 lat temu / czarnowidz
 
Nie co się dzieje w tej Europie , to jest nie do pomyślenia. Argument że w Syrii jest wojna i należy przyjąć uchodźców jak dla mnie to żaden argument, przecież biorąc ten aspekt za fakt to należałoby przyjąć wszystkich ludzi z Państw gdzie obecnie są prowadzone działania wojenne. Jeżeli Europa przyjmuje uchodźców z Syrii to dlaczego obywatele innych państw są dyskryminowani przecież też jest zagrożone ich życie. Może za szybko wpadam w czarnowidztwo ale jak dla mnie to nic dobrego z tego nie wyjdzie obym się mylił, ale zobaczymy za dwa lub trzy lata i wtedy zobaczymy kto miał rację.
ponad 5 lat temu / Alojzy
 
Na studiach doktoranckich miałam kilku Ukraińców. Uczyli się za darmo i dostawali stypendium tak jak reszta. Dziś większość pracuje w Polsce i płaci podatki - i to nie małe, bo zwykle zarabiają dużo.
ponad 5 lat temu / Kasia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.