DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

W Niemczech będzie obowiązek szczepień? Minister zdrowia RFN kluczy jak Łukasz Szumowski

W Niemczech będzie obowiązek szczepień? Minister zdrowia RFN kluczy jak Łukasz Szumowski
Jens Spahn, fot. Olaf Kosinsky/Wikipedia; Łukasz Szumowski, fot. KPRM/Wikipedia

Niemieckie władze unikają jednoznacznej deklaracji w sprawie obowiązku szczepień na koronawirusa. Podobnie jak polski minister zdrowia Łukasz Szumowski, także jego niemiecki odpowiednik, Jens Spahn, nie chce wyraźnie powiedzieć, czy w jego kraju wszyscy zostaną zmuszeni do szczepienia.

 

Niemieckie władze pracują obecnie nad ustawą, której deklarowanym celem jest poprawia ochrony ludności przed zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2. Minister zdrowia Jens Spahn w pierwotnym tekście planowanego prawa zamieścił sugestię wprowadzenia dowodu szczepienia. To stało się przedmiotem niezwykle ostrej krytyki, bo w praktyce oznaczałoby stworzenie dwóch kategorii obywateli: takich, którzy mają pełne prawa, bo się zaszczepili, i takich, którym jakieś prawa (jakie?) zostałyby odebrane ze względu na brak szczepienia. W efekcie rząd wycofał się z tego pomysłu, ale wciąż unika jasnej odpowiedzi w sprawie wprowadzenia ewentualnego obowiązku szczepień.

 

- Nie potrzeba przymusu, bo po tym wszystkim, czego doświadczyłem, jestem przekonany, że istnieje wysoka gotowość by się zaszczepić - powiedział Spahn pytany przez dziennikarzy o sprawę. Nie jest to więc jasne odrzucenie obowiązku szczepień.

 

Wprowadzenie przymusu za możliwe uważają przy tym szef Zielonych Robert Habeck oraz szef CSU i premier Bawarii, Markus Söder. Ich zdanie jest niezwykle istotne, bo Habeck ma szanse po wyborach parlamentarnych wejść do rządu jako wicekanclerz, a Söder może zostać następcą Angeli Merkel.

 

W sprawie obowiązkowych szczepień podobnie jak Niemcy kluczą władze Polski. Minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany kilka dni temu o tę sprawę odpowiedział, że „pytanie jest trudne” i stwierdził tylko, że „w pierwszej kolejności” szczepionka będzie „proponowana” osobom najbardziej narażonym, a „później reszcie społeczeństwa”. Czy będzie to propozycja „nie do odrzucenia”, minister nie powiedział.

 

Źródła: zdf.de, PCh24.pl

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-05-10 09:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kota obecnie mamy miękki totalitaryzm .Tj operacja zarządzania strachem COVID1984 .Zaplanowano cała operacje w czasie ćwiczeń epidemiologicznych 18 10 2019 EVENT 201 przez B Gaitsa i jego fundację.Rządy wykonują polecenia stanistów światowych .
2 miesiące temu / Tomasz
 
@ kota- ty masz rzeczywiscie kota w mozgownicy i zakochany jestes w bolszewickich ideologach, nie chciej mi nic tlumaczyc, ze on cos robi dla mojego dobra,czy mojej rodziny
4 miesiące temu / adam
 
Odkluczcie się od Szumowskiego.
4 miesiące temu / kota
 
Wydaje się, że USA dogadało się z Chinami że wojny nie będzie, Podzial wpływów i zamordyzm. Europa no cóż, to dziś peryferie decyzyjne. Mamy się dostosować. Możemy sobie wybrac co najwyżej który barak bedzie nasz.
4 miesiące temu / kołtun
 
dzis już nie ma możliwości odmówic badania czy jestes nosicielem jeśli jestes na kwarantannie
4 miesiące temu / dddk
 
Jestem przekonany , ze Ci obywatele którzy się nie zaszczepią będą mieli poważne ograniczenia funkcjonowaniu .... to idzie w tym kierunku ...
4 miesiące temu / Łysy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.