DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

W meczecie pod Kairem torturowano chrześcijan

W meczecie pod Kairem torturowano chrześcijan

Islamiści przekształcili meczet na przedmieściach Kairu w miejsce tortur dla chrześcijan, którzy brali udział w protestach przeciwko władzy Bractwa Muzułmańskiego. Analitycy alarmują, że nasilają się gwałtowne prześladowań Koptów i będzie jeszcze gorzej.


Egipscy urzędnicy potwierdzają drastyczne doniesienia o katowaniu Koptów w jednym z podmiejskich meczetów znajdującym się na przedmieściach Kairu. Policja złożyła raport w tej sprawie. Do „miejsca kaźni” mieli trafiać także tzw. umiarkowani muzułmanie, którzy nie godzą się na jedynowładztwo Bractwa Muzułmańskiego. Najnowsze doniesienia potwierdzają, że w piątek w meczecie Bil ibn Rabah Mosque opanowanym przez radykałów islamskich związanych z Bractwem Muzułmańskim, torturowano Amira Ayada. Kopt ze szpitalnego łóżka mówił agencji MidEast Christian News: - Zaprowadzili mnie do jednego z meczetów w okolicy i zdałem sobie sprawę, że jest on wykorzystywany do więzienia i torturowania demonstrantów.


Ayad powiedział, że przez wiele godzin bito go kijami, a potem porzucono na drodze. Brat poszkodowanego mężczyzny Amir otrzymał anonimowy telefon o 3 rano w sobotę. Poinformowano go, że Ayad był bliski śmierci i zabrała go do szpitala karetka pogotowia. Seria badań diagnostycznych potwierdziła, że pobity mężczyzna doznał złamania podstawy czaszki i złamania lewej ręki. Doszło też do krwotoku w prawym oku.


Duchowni administrujący meczetem tłumaczyli, że radykalne bojówki  wtargnęły do budynku na przedmieściach Kairu po piątkowych modłach. Powiedzieli, że stracili kontrolę nad budynkiem i przeprosili za to, co się stało. W wydanym oświadczeniu potępili przemoc, a także wykorzystywanie meczetów do celów politycznych.


Shaul Gabbay, wykładowca stosunków międzynarodowych na uniwersytecie w Denver komentując ostatnie doniesienia stwierdził: - Ostatnie wydarzenie jest kolejnym potwierdzeniem tego, że Bractwo Muzułmańskie - reprezentujące najbardziej radykalne skrzydło islamu - przejmuje kontrolę w Egipcie i konsoliduje władzę. Dodał, że teraz będzie już tylko co raz gorzej, gdyż Bractwo będąc u władzy realizuje swoją ideologię – konwersji chrześcijan – nie zważając na nic. –Nie ma już niczego, co by ich powstrzymało – mówił.


Gabbay uważa, że radykalne bojówki cieszą się poparciem policji. Prawdopodobnie mogą być poza kontrolą coraz bardziej niepopularnego prezydenta Mohammeda Mursi, albo wręcz przeciwnie – prezydent Egiptu wykorzystuje je do niszczenia opozycji. Amerykański wykładowca egipskiego pochodzenia uważa, że obecnie zagrożeni są nie tylko Koptowie, którzy stanowią 10 proc. mieszkańców Egiptu, ale także tzw. umiarkowani muzułmanie i świeccy liberałowie.


Szejk Ahmed Saber, znany imam i urzędnik w egipskim Ministerstwie Sprawiedliwości, potwierdził, że chrześcijanie w Egipcie są najbardziej prześladowaną grupą. Mówił: - Wszyscy Egipcjanie w ogóle są uciskani, ale chrześcijanie są szczególnie prześladowani, ponieważ cierpią podwójnie to co inni.Źródło: Fox News, AS.


DATA: 2013-03-29 13:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a później .. EUROPA!!! No i budujmy tak chętnie meczety w stolicy Polski!! Bądźmy tolerancyjni i otwarci! Bądźmy super hiper nowocześni! Gotujmy piekło dla naszych dzieci.
ponad 6 lat temu / asiek12345
 
Podobno urzędnicy warszawscy wyrazili zgodę na budowę meczetu dla islamistów w stolicy.
ponad 6 lat temu / marekb54
 
To sama kilka, Bractwo Muzułmańskie, chce przejąć władzę w Syrii. Już urządzają zamachy pod kościołami i szkołami.
ponad 6 lat temu / Mine
 
Matko Kosciola pomoz im!!!
ponad 6 lat temu / razorrr
 
No co, może muzułmanie tylko tak dialogowali?
ponad 6 lat temu / Trololo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.