DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

W Maroku aresztowano czterech islamistów. Dwóch ma polskie korzenie!

W Maroku aresztowano czterech islamistów. Dwóch ma polskie korzenie!
Fot. Caters Agency/Forum

Marokański minister spraw wewnętrznych Mohamed Hassad poinformował, że aresztowano czterech Francuzów związanych z siatką terrorystyczną operującą na południu kraju. Dwóch z nich jest związanych z Polską – ujawniły władze.

 

Marokańskie służby zatrzymały czterech Francuzów podejrzewanych o współpracę z lokalną siatką terrorystyczną. „W oparciu o informacje wywiadu (…) policja aresztowała czterech francuskich islamistów, w tym dwóch polskiego pochodzenia, działających w Marrakeszu i Al-Ujun – podejrzanych o związki z organizacjami terrorystycznymi”czytamy w oficjalnym komunikacie ministerstwa spraw wewnętrznych.

 

Marokańczycy ujawnili, że jeden spośród zatrzymanych dołączył do terrorystów w Jemenie, inny z kolei zbierał informacje potrzebne do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Maroku. W ostatnich latach w Maroku dochodziło do wielu zamachów, najbardziej znanym z nich był ten w Marrakeszu w 2011 r. Ocenia się, że około 2 tys. obywateli tego kraju wyjechało do Syrii, by walczyć u boku islamistów.

 

Władze Maroka podwyższyły poziom gotowości służb mundurowych.

 

FLC


DATA: 2014-11-14 15:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mnemonniuk: a od kiedy to polski Cygan nie jest Polakiem? Bo jak wychował się w Polsce, zna polski, ma obywatelstwo - to jest. I może faktycznie się okaże, że to dzieciak jakiejś Polki, co poszła za arabem. I dobrze. Może kilku coś zaświta w głowie.
ponad 4 lata temu / Krewki
 
Tak... jakie polskie, co za Polskie?? To piszą Francuzi, co na pewno rubla od złotego nie odróżniają. Więcej krytycyzmu, Redaktorze
ponad 4 lata temu / Mirosław Dakowski
 
Swego czasu było sporo szumu po morderstwie, jakiego dokonał chłopak polskiego pochodzenia na młodym Belgu. Nikt się nie zająknął o tym, że ten morderca był polskim Cyganem. Czego się dowiemy teraz? Że to syn Polki, która zadała się z Arabem, czy że to może prawnuk kogoś, kto 40 lat temu studiował w Polsce. Zacznijcie pisać rzetelnie albo sobie odpuśćcie.
ponad 4 lata temu / Mnemonniuk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.