DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

W Madison ateiści jak homoseksualiści. Pod szczególną ochroną

W Madison ateiści jak homoseksualiści. Pod szczególną ochroną
fot. sxc.hu

Radni w mieście Madison w stanie Wisconsin postanowili ateistów umieścić obok homoseksualistów na liście szczególnie chronionych grup, jeśli chodzi o zatrudnienie, dostęp do mieszkań czynszowych, traktowanie w szkołach itp. Jest to reakcja na poprawki religijne do konstytucji przyjmowane przez niektóre stany, sprzeciwiające się narzucanym odgórnie ustawom federalnym i orzeczeniom Sądu Najwyższego, uprzywilejowującym sodomitów.   


W Stanach Zjednoczonych trwa gorąca debata dotycząca inicjatyw podejmowanych przez kongresmenów stanowych, którzy w celu wzmocnienia prawa do wolności religijnej, przyjmują poprawki do konstytucji stanowych, zezwalające zwykłym obywatelom na odmowę usług pewnym grupom ze względu na przekonania religijne.

 

Na przekór tym inicjatywom ateiści mobilizują się w całym kraju i podejmują kroki, które uszczuplą prawa osób religijnych. Przedstawiają się jako mniejszość, wymagająca szczególnej ochrony ze względu na powszechna dyskryminację. Ochronę, której się domagają - jak na razie jako jedyni – przyznali im radni z Madison.    

 

„The Washington Post” ujął się za ateistami. Lewicowa gazeta  przypomniała, że w ośmiu stanach formalnie istnieją przepisy, które zakazują ateistom zasiadania w kongresie. Tymi stanami są: Arkansas, Maryland, Missisipi, Karolina Północna, Pensylwania, Karolina Południowa, Tennessee i Teksas. Na szczęście – dodaje pismo - orzeczenie Sądu Najwyższego z 1961 r. nie zezwala na ich egzekwowanie, ale to nie zmienia faktu, że wśród kongresmenów w tych stanach nie ma ateistów.

 

W 2013 roku magazyn informacyjny „The Week” opublikował artykuł o wymogach, jakie stawia armia USA wobec rekrutów. Wg wytycznych Pentagonu, rekruci nieprzyznający się do żadnej religii (niewierzący lub ci, którzy utracili wiarę) zostali uznani za potencjalnie niebezpiecznych. Pentagon dowodził, że wśród niewierzących żołnierzy odnotowano najwyższy wskaźnik samobójstw. Ateiści obruszyli się i stwierdzili, że takie „insynuacje” są dyskryminujące i niezgodne z konstytucją.

 

Zdecydowanie przeciwko wytycznym zaprotestował wówczas były oficer Air Force, Mikey Weinstein, który założył fundację, walczącą z praktykami religijnymi w armii.

 

Ateiści skarżą się także na dyskryminację, jakiej rzekomo doświadczają ich dzieci w szkołach.  

 

Około połowa obywateli USA ankietowanych przez Pew Research Center nie zagłosowałaby w wyborach prezydenckich na ateistę. Również prawie połowa Amerykanów stwierdziła, że byliby nieszczęśliwi, gdyby członek rodziny poślubił kogoś, kto nie wierzy w Boga. W sumie około 40 procent Amerykanów źle postrzega ateistów. Nie ma do nich zaufania.

 

 

Źródło: yahoo.com, AS.DATA: 2015-04-21 07:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i tak to jest: jak się ludziom pokaże statystykę, to będą udawać, że jej nie ma. W imię "światopoglądu naukowego" oczywiście.
ponad 4 lata temu / cyt
 
"wśród niewierzących żołnierzy odnotowano najwyższy wskaźnik samobójstw. Ateiści obruszyli się i stwierdzili, że takie insynuacje są dyskryminujące " - gdyby to byli myślący ateiści to właśnie już dawno popełniliby samobójstwa. Przecież, zgodnie z ich wiarą, koniec życia ukróciłby ich cierpienia, w tym cierpienie ślepoty i paranoi dyskryminacji.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.