DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

W Lublinie nie ma miejsca dla Marszu Równości

W Lublinie nie ma miejsca dla Marszu Równości
Fot. Adam Białous

Po decyzji prezydenta Lublina, który nakazał organizatorom Marszu Równości LGBT zmianę miejsca rozpoczęcia demonstracji, mają oni z tym duży problem. Liczne kontrmanifestacje zajęły już praktycznie wszystkie place, na których mogliby się zgromadzić propagatorzy normalizowania dewiacji. Chcą więc oni zlekceważyć decyzję prezydenta i rozpocząć paradę na placu, na którym trwać będzie pokaz sprzętu wojskowego.

 

 

II Marsz Równości w Lublinie zaplanowano na 28 września. Prezydent miasta Krzysztof Żuk nie podjął jeszcze decyzji czy zgodzi się na homomanifestację. W ubiegłym roku zabronił jej przejścia, jednak sąd uchylił zakaz. W tym roku prezydent ma coraz więcej argumentów, aby nie wydać zgody. Punktem zapalnym, stwarzającym niebezpieczeństwo dla mieszkańców miasta, może być wybór miejsca, w którym marsz LGBT miałby się rozpocząć.

 

Organizatorzy akcji pod prowokacyjnym hasłem „Wielka promocja homoseksualizmu”, zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia swojej imprezy zgłosili do Ratusza pod koniec sierpnia. Była tam podana m.in. data manifestacji – 28 września – oraz planowana trasa. Lobbyści LGBT najpierw chcieli wyruszyć z Placu Zamkowego, jednak okazało się, że wcześniej zarezerwowała to miejsce 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, która będzie świętować urodziny swojego patrona – majora Hieronima Dekutowskiego, ps. „Zapora”, Żołnierza Niezłomnego. Nowi „terytorialsi” złożą wówczas również przysięgę.

 

Osoby odpowiedzialne za organizację homo-manifestacji twierdziły, że impreza „terytorialsów” im nie przeszkadza i planowały nawet na rozpoczęcie swojego marszu… odśpiewanie hymnu państwowego. Jednak na spotkanie w jednym miejscu uczestników Marszu Równości oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej nie zgodził się prezydent Lublina. Dlatego organizatorzy marszu LGBT postanowili rozpocząć manifestację na Placu Teatralnym. Znów okazało się jednak, że miejsce to jest już „zaklepane”. 28 września Wojskowy Piknik Historyczny na Placu Teatralnym organizuje urząd marszałkowski województwa lubelskiego.

 

Tęczowi rewolucjoniści zaczęli więc gorączkowo szukać innego miejsca startu. Jednak do tej pory im się to nie udało, a to za sprawą licznych kontrmanifestacji, które zajęły już praktycznie wszystkie place w mieście, zgłaszając to oczywiście wcześniej do Ratusza. Zdesperowani homoaktywiści powiadomili więc Urząd Miasta, że zamierzają jednak rozpocząć swój marsz na Placu Teatralnym, gdzie 28 września z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbywać się będzie wystawa pojazdów wojskowych, mundurów i wyposażenia żołnierzy 2. Korpusu Polskiego gen Andersa oraz 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka.

 

Centrum Zarządzania Kryzysowego już wcześniej poinformowało organizatorów, że wspomnianego dnia nie jest możliwe przeprowadzenie ich marszu. Na razie więc sytuacja jest niejasna a ruch należy do Ratusza. Wygląda na to, że aktywiści LGBT sami narobili sobie kłopotu, zbyt późnym złożeniem zawiadomienia do prezydenta miasta o planach przeprowadzenia homomanifestacji. Jak wcześniej informowali, był to celowy zabieg, aby organizatorzy kontrdemonstracji nie mieli czasu na złożenie swoich powiadomień do Ratusza.

 

 

Adam Białous

 

 

 

 


DATA: 2019-09-16 18:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W dniu 28 września na ulicach miast świata modlimy się o godz.15 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Jest to akcja nie tylko ogólnopolska ale i ogólnoświatowa. Panu Prezydentowi Lublina gratuluję stanowczości. Pozdrawiam z Kłodzka
8 miesięcy temu / [email protected]
 
Niech sobie maszeruja ale bez obscenicznych zachowań. Na poważnie.
8 miesięcy temu / Ada
 
Przestańcie walczyć z naszymi rodakami. Miłujcie bliźniego jak siebie samego.
8 miesięcy temu / Rozsądek
 
@Ciekawy: Chcesz przekonać czytelników o nieobecności ambasad USA i Izraela na paradzie równości w Warszawie? Jakie jeszcze kłamstwo chcesz przekazać w ten wyjątkowo chamski sposób?
8 miesięcy temu / antysowiet
 
Globalizm jest komunizmem na skalę świata.
8 miesięcy temu / katol
 
Aktywność prosowieckich troli wychwalajacych putinowski zamordyzm w opozycji do amerykańskiego " totalitaryzmu" jest jakoś sponsorowana na tym portalu?
8 miesięcy temu / Ciekawy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.