DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

W Libii odnaleziono grób koptyjskich męczenników, których zamordowali islamscy dżihadyści

W Libii odnaleziono grób koptyjskich męczenników, których zamordowali islamscy dżihadyści

Prokurator generalny Libii Al-Sadiq al-Sour ujawnił, że z wielkim prawdopodobieństwem ustalono miejsce, w którym znajdują się zwłoki 21 egipskich koptów, barbarzyńsko zamordowanych w 2015 r. przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego. Rozpoczęto już prace ekshumacyjne w zbiorowym grobie. Kościół koptyjski uznał ich za świętych męczenników.


O sprawie poinformował prokurator generalny Libii, który podkreślił, że odnalezione ciała z dużym prawdopodobieństwem należą do egipskich koptów – męczenników, którzy zostali zamordowanie przez islamskich dżihadystów z ISIS. Odnalezienie prawdopodobnego miejsca pochówku męczenników było możliwe dzięki aresztowaniu człowieka oskarżanego o udział w tej masakrze, którą sprawcy sfilmowali, a samo nagranie zamieścili w internecie. Według prokuratora doszło do niej na plaży przy jednym hoteli w Syrcie. Lokalne władze podają, że udało się ustalić m.in. kim był operator kamery, który następnie zmontował nagranie z tragicznych wydarzeń.


Warto przypomnieć, że 21 koptów, którzy tragicznie zginęli z rąk islamskich bojowników, zostało już uznanych przez Kościół koptyjski świętymi męczennikami. Ich wspomnienie liturgiczne jest obchodzone 15 lutego, w dniu, w którym w internecie pojawiło się wideo pokazujące obcinanie im głów. Słychać na nim, jak w chwili egzekucji niektórzy z zabijanych powtarzali słowa: „Panie Jezu Chryste”.

 

 

Źródło: KAI, PCh24.pl

WMa

DATA: 2017-09-29 18:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Masud Bojownik wywołuje pozytywne skojarzenia, to są zwykli mordercy. Albo nazywajmy złodziei "bojownikami o byt doczesny" a gwałcicieli "bojownikami o swobody obyczajowe" Nie wolno wchodzić w lewacką narrację i tyle.
ponad 2 lata temu / One
 
@One. Uważam, że niepotrzebnie się czepiasz. Autor użył również sformułowań: "barbarzyńsko zamordowanych", "zostali zamordowani", "masakra", "obcinanie głów", "zabijanych". A nawet pisząc "tragicznie zginęli" dodał zaraz: "z rąk islamskich bojowników". Wszystko w krótkiej, kilkuzdaniowej notce. Unikanie powtórzeń w tekście to nie spisek i nowomowa, a przejaw sprawnego posługiwania się polszczyzną.
ponad 2 lata temu / Masud
 
Tak trzeba pisać. Jak mówi One.
ponad 2 lata temu / dio
 
!! Proszę nie stosować lewackiej nowomowy! "Warto przypomnieć, że 21 koptów, którzy tragicznie zginęli z rąk islamskich bojowników, " Ci chrześcijanie zostali zamordowani przez muzułmańskich zbrodniarzy i w imię Allaha i Mahometa w zgodzie z doktryną islamu. Jeszcze raz proszę, chociaż Wy używajcie normalnego języka, tak-tak, nie-nie.
ponad 2 lata temu / One
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.