DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

W Krakowie wybrzmiało radosne: „Tak” dla rodziny! „Tak” dla życia! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

W Krakowie wybrzmiało radosne: „Tak” dla rodziny! „Tak” dla życia! [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Fot. Jarosław Kozikowski

W niedzielne przedpołudnie ulicami centrum krakowskiego Starego Miasta przeszedł Marsz Dla Życia i Rodziny. Impreza odbyła się pod Wawelem po raz czwarty i jak zwykle zgromadziła licznych zwolenników porządku świata opartego o rodzinę i poszanowanie ludzkiego życia. W imprezie udział wzięli przedstawiciele różnych środowisk, a przemarsz zakończył się piknikiem rodzinnym w Parku Jordana. Niestety na trasie marszu nie zabrakło również lewackich prowokacji.

 

Liczbę uczestników czwartego krakowskiego Marszu Dla Życia i Rodziny określić można na około 2 tysiące. Impreza, jak zawsze, zgromadziła przedstawicieli całego polskiego społeczeństwa. Były na niej siostry zakonne, osoby starsze, babcie i dziadkowie z wnuczętami, rodzice z dziećmi, młode rodziny oczekujące na narodziny swojego potomka oraz narzeczeni. Na Marszu nie zabrakło różnych środowisk katolickich, prawicowych, patriotycznych i narodowych.

 

Na czele Marszu, który kilka minut po godzinie 10 wyruszył z Placu Matejki, szli przedstawiciele Krucjaty Młodych ze sztandarami oraz orkiestra grająca na dudach. Przybyła ona z Częstochowy i swoją obecnością uatrakcyjniała Marsze dla Życia i Rodziny w wielu polskich miastach. Za nimi szli obrońcy życia w przygotowanych przez organizatorów imprezy jednakowych, białych koszulkach oraz dzieci. Organizatorzy na początku zgromadzenia poprosili, by to właśnie najmłodsi nadawali tempo pochodu. W Marszu nie brakowało również pro-liferów w charakterystycznych dla nich żółtych t-shirtach, w których w całej naszej Ojczyźnie zbierają podpisy pod projektem ustawy zakazującej mordowania nienarodzonych. Co ciekawe, wśród zgromadzonych były również osoby z innych państw - Ukrainy i Białorusi.

 

Prowadzący Marsz Piotr Podlecki z Akademii Obrońców Życia niestrudzenie intonował hasła podejmowane przez uczestników radosnego świętowania. Zwracały one uwagę przyglądających się Marszowi Krakowian i turystów na różne problemy, z jakimi borykają się rodziny. Oto niektóre z nich:

 

„Czekamy, czekamy, na nowe mamy!”

„Dobrze jest w pracy, dobrze jest w kinie, ale najlepiej jest w rodzinie!”

„Czy jest lato, czy jest zima, najważniejsza jest rodzina!”

„Niskie podatki dla ojca i matki!”

„Stop aborcji!”

„Stop gender!”

„In vitro - czyste zło!”

„Każde dziecko, jak świat światem, chce mieć mamę oraz tatę!”

„Sex-edukacja to deprawacja!”

„Nie pozwól nikomu rządzić w Twoim domu!”

„Chodźcie z nami, rodzinami!”

„Wybieram rodzinę, a nie nadgodzinę!”

„Chłopak i dziewczyna - normalna rodzina!”

„Każdy to przyzna, za życiem Ojczyzna!”

„Każdą godzinę inwestuj w rodzinę!”

„Poznaj dziewczynę - załóż rodzinę!”

„Rodzina, rodzina - tu wszystko się zaczyna!”

„Stop pigułce śmierci!”

„Rodzina szkołą życia!”

„Gdy rodzina zjednoczona, żadne zło jej nie pokona!”

„Hej, hej, hej - rodzina jest OKEJ”

„Dzieci są skarbem, a nie garbem!”

„Sześciolatki - nie do szkoły, a do matki!”

„Nie ma wolności bez moralności”

„Kocham żonę, córkę, syna - naszą dumą jest rodzina”

oraz wersja dla pań: „Kocham męża, córkę, syna - naszą dumą jest rodzina”

 

Na trasie Marszu doszło do drobnych prowokacji. Tuż pod „oknem papieskim” przy ul. Franciszkańskiej 3, z którego święty Jan Paweł II zwracał się do młodych Polaków podczas swoich pielgrzymek do Ojczyzny, dwie młodociane przedstawicielski homoseksualnej subkultury postanowiły w wulgarny sposób dać wyraz swojej nieuporządkowanej seksualności. Liczyły zapewne na wywołanie awantury. Przeliczyły się jednak, gdyż nikt z uczestników Marszu nie zwrócił uwagi na żądne taniej sensacji gomorytki. Nieco niebezpieczniejsze w skutkach mogło być zachowanie mężczyzny, który celowo podłożył nogę pracującemu nad video-relacją z Marszu kamerzyście portalu PCh24.pl. Na szczęście naszemu koledze udało się zachować równowagę i nie doznał żadnych obrażeń.

 

Na ulicy Piłsudskiego widać było jak na dłoni cały Marsz, który na tej długiej i prostej przestrzeni sprawiał wrażenie jakby nie miał końca. Stamtąd w ciągu kilku minut kolumna przedostała się do Parku Jordana, gdzie Marsz Dla Życia i Rodziny został rozwiązany. Nie był to jednak koniec imprez, jakie na niedzielę zaplanowali organizatorzy.

 

Na tę część szczególnie czekały dzieci, które dzielnie maszerowały przez skąpane słońcem centrum Krakowa. W Parku Jordana przygotowano dla nich różne gry i zabawy: malowanie twarzy, zjeżdżalnie, dmuchane obiekty.

 

Zanim radosny piknik w pełni się rozpoczął, Piotr Podlecki podziękował uczestnikom Marszu i zachęcił ich do zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zakazującej mordowania nienarodzonych dzieci. Uczestnicy Marszu mogli nie tylko złożyć własny podpis, ale również pobrać pakiety, na których poparcie dla inicjatywy mogą wyrazić ich krewni, przyjaciele, znajomi i sąsiedzi. Następnie o kryzysie męskości i katolickiej odpowiedzi na ów kryzys opowiedział jeden z przedstawicieli "Mężczyzn św. Józefa".

 

Gdy najmłodsi zaczęli korzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów Marszu, orkiestra dudziarzy dała popis swojego kunsztu. Następnie swój czas mieli harcerze. Ostatnim punktem pikniku był koncert Joszko Brody.

 

Wszystko odbyło się w atmosferze przyjaźni, radości i wdzięczności Panu Bogu za dar życia i rodziny. Jak zauważali organizatorzy, Stwórca zawsze nagradza starania maszerujących, gdyż każdy krakowski Marsz dla Życia i Rodziny odbywa się w pięknej aurze. Tak było i tym razem!


Już wkrótce na PCh24.pl opublikujemy relację video z krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

 
Michał Wałach


  


DATA: 2016-05-31 08:13
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Wolnościowiec zaproponowane przez ciebie rozwiązanie ma szereg wad. Czy spodziewałbyś się po 10-letniej dziewczynce że zacznie miesiączkować? (to przecież tylko 4 klasa szkoły podstawowej -zazwyczaj pstro w głowie! Jeśli nie będzie mieć świadomości, że miesiączka to całkowicie normalny proces, może zamknąć się w sobie i wcale nie powiedzieć rodzicom co się dzieje! Łatwiej i mniej wstydu jest jak się wpisze pytanie w wyszukiwarkę, a że treści internetu nikt nie sprawdza to rozpowszechniają się mity). Wobec tego powstaje pytanie - kiedy z dzieckiem rozmawiać na ten temat? Uczyć się reagować na zaczepki o podłożu pedofilii powinno już od przedszkola! (moja osobista opinia jako ofiary pedofila) A co jeśli któregoś z rodziców nie ma? Co z dziećmi z domów dziecka? Co z dziećmi z rodzin patologicznych - kto z nimi porozmawia? Dodatkowo - nie każdy z rodziców zna się na biologii na tyle, aby wytłumaczyć w sposób przystępny dziecku co się dzieje z jego organizmem.
ponad 4 lata temu / MinieMe
 
@MiniMe: I to jest zadanie dla rodziców, aby w domowym zaciszu omówili sprawę dojrzewania, a nie dla seksedukatorów w szkołach, którzy od razu będą promować niemoralne środki tzw. antykoncepcyjne, których Kościół zabrania stosować u katolików (i oby tak zostało).
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
?Sex-edukacja to deprawacja!? - a właśnie niedawno ze znajomą rozmawiałyśmy o tym jak bardzo taka edukacja jest potrzebna. Obie dostałyśmy pierwszej miesiączki bardzo wcześnie (mając po 10 - 11 lat) i pamiętamy szok, stres, wstyd i panikę jaka się z tym wiązała. Ponadto trzeba niszczyć mity dotyczące seksu (jak słyszę od 17 latki, że podczas pierwszego w życiu stosunku kobieta nie ma możliwości zajścia w ciążę, albo jak 25 latka twierdzi, że pigułki antykoncepcyjne chronią ją przed chorobami wenerycznymi to załamuję ręce).
ponad 4 lata temu / MiniMe
 
A nie było transparentów "kara śmierci dla morderców"? Dziwne. To nieporozumienie, że się o takich zapomina. Żeby chronić życie, trzeba także rozprawić się z mordercami.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.