DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

W Krakowie bez zmian. Jacek Majchrowski po raz piąty wybrany na urząd prezydenta miasta

W Krakowie bez zmian. Jacek Majchrowski po raz piąty wybrany na urząd prezydenta miasta
Fot. Piotr Guzik/Forum

Jacek Majchrowski został po raz piąty z rzędu wybrany na urząd prezydenta Krakowa. Polityk pokonał w drugiej turze kandydatkę Zjednoczonej Prawicy, poseł Małgorzatę Wassermann stosunkiem głosów 61,94 do 38,06 proc.

 

Majchrowski zdobył w niedzielnej drugiej turze wyborów 197 tys. 19 głosów. Za jego kontrkandydatką opowiedziało się 121 tys. 83 wyborców. Frekwencja wyborcza w Krakowie wyniosła 55,27 proc.

 

Majchrowski znacznie powiększył swoją przewagę z pierwszej tury wyborów, w której uzyskał 45,8 proc. głosów. Ta sztuka nie udała się Małgorzacie Wassermann, na którą dwa tygodnie temu głosowało 31,9 proc. wyborców.

 

Prezydent Krakowa dziękując swoim wyborcom obiecał, że będzie „godnie sprawować urząd”. Jak ocenił, kluczem do sukcesu była wysoka frekwencja. - Dziękuję tym wszystkim, którzy poszli do wyborów, bo - jak wszyscy pamiętacie - mieliśmy taki konkurs między miastami, gdzie będzie większa frekwencja, jako że to od tej frekwencji bardzo wiele, moim zdaniem, zależało. I tak też się stało - powiedział Majchrowski.

 

Małgorzata Wasserman po ogłoszeniu sondażowych wyników powiedziała, że szanuje wybór krakowian i przyznała, że robiła wszystko, by przekonać wyborców do zmiany włodarza miasta. - Te 35 proc. w obliczu tego, że nie szukałam koalicjantów, nie proponowałam stanowiska wiceprezydenta, to uważam, że to jest bardzo duży, bardzo dobry wynik i bardzo jestem wdzięczna tym wszystkim, którzy poszli do wyborów i oddali na mnie głos – dodała.

 

Jacek Majchrowski, piastujący urząd prezydenta Krakowa nieprzerwanie od 2002 roku, w tegorocznej kampanii został wsparty przez niemal wszystkie partie opozycyjne: Sojusz Lewicy Demokratycznej, Platformę Obywatelską, Nowoczesną i Polskie Stronnictwo Ludowe.

 

 

Źródło: TVP Info / PCh24.pl / wPolsce.pl

TK

 

  


DATA: 2018-11-06 07:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiS popełnił błąd rezygnując z programu CELA+. W radiu, telewizji słyszymy ciągle o aferach, przekrętach, łapówkarstwie.... no i co? No i NIC. To przekrętasów rozzuchwala. Z początku cicho siedzieli ale teraz buta ich rozpiera no bo hulaj dusza piekła nie ma. PiS mocno śpi.
ponad 1 rok temu / Polaczek
 
Do kik-a : "Pewna grupa Polaków, którzy zwietrzyli interes i chcieli uszczkną z tego darmowego tortu, została przykładowo i publicznie ukarana - czytaj Komisja Reprywatyzacyjna." Ta część tych twoich Polaków, to polskojęzyczna ruska chołota, żydokomuna i zdrajcy co przyjechali na ruskich czołgach w 1944 r. No żydokomuna przyjechała parę miesięcy później. Ci twoi Polacy to często nawet w 1944r. obywatele ZSRR.
ponad 1 rok temu / Janusz z Kolonii
 
Panie Jarosławie! Więcej ocieplenia wizerunku, jeszcze większy skręt w lewo, więcej "Błękitnych Patryków"..... i towarzysze będą się Panu śmiać w twarz.
ponad 1 rok temu / Bolszewik
 
W Polsce od 80-tych lat jest systematyczne przejmowanie majątku przez Żydów co bardzo dobrze widać w Krakowie Proceder jest prosty; ambasada w RP Izraelu wydaje około 1500 polskich paszportów Żydom rocznie (http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=ZAP&nr=7043), nie mającym nic wspólnego z Polską. Następnie oni jako już obywatele Polski otrzymują zwrot nieruchomości. Uzyskując duże wpływy z tych nieruchomości część z nich przekazują organizacją Żydowskim, które pomogły im zostać biznesmenami. Proceder nieustannie trwa. Pewna grupa Polaków, którzy zwietrzyli interes i chcieli uszczkną z tego darmowego tortu, została przykładowo i publicznie ukarana - czytaj Komisja Reprywatyzacyjna. W związku z powyższym Wielu Polaków w kontrkandydatach obecnych władz miast (np. w Krakowie) widziała duże większe zagrożenie.
ponad 1 rok temu / Kik
 
On nie prosił ich o poparcie .To te partie ogłosiły swoje poparcie , aby przypisać sobie zwycięstwo
ponad 1 rok temu / jackers_ea
 
Te wyniki pokazują że Warszawiakom, Krakowianom, Gdańszczanom, Łodzianom itd nie przeszkadza, mafia, "prywatyzacja", kosmopolityzm, natomiast chcą luzu moralnego i "kasiory". To smutne dla nas duszpasterzy, że wierni - wyborcy takie maja sumienia i takich dokonują wyborów.
ponad 1 rok temu / ks. emerytowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.