DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2019 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

W końcu się opamiętali? Resort Jacka Czaputowicza nie wesprze finansowo ukraińskich rolników

W końcu się opamiętali? Resort Jacka Czaputowicza nie wesprze finansowo ukraińskich rolników
FOT. BARTLOMIEJ KUDOWICZ / FORUM

Polski MSZ nie przekaże kolejnej transzy finansowej na wsparcie ukraińskich plantatorów malin. Decyzja zapadła po interwencji polskich rolników i sadowników należących do rolniczej „Solidarności”, którzy byli głównymi poszkodowanymi rządowych działań.

 

„Ukraina od kilku lat rywalizuje z Polską o rynki zbytu w wielu sektorach. Walka o klientów toczy się m.in. wśród producentów owoców miękkich. Sytuacja naszych producentów w tym roku była dramatyczna”, przypomina portal radiomaryja.pl.

 

Chodzi przede wszystkim o ceny skupu malin, które dramatycznie spadły z ponad 7 zł za kilogram w 2015 roku do 2 zł za kg w roku bieżącym. Podobna sytuacja tyczy się m.in. truskawek, wiśni i czereśni. Niskie ceny, susza, rządowe wsparcie dla ukraińskich plantatorów i kilka innych politycznych i ekonomicznych czynników sprawiło, że ta gałąź rolnictwa mocno podupadła.

 

Rolnicy nie ukrywają, że działania polskich władz polegające na wspieraniu ukraińskich plantatorów budzą ich niepokój i rozgoryczenie. „Związkowcy alarmowali, że rząd nie przeanalizował skutków gospodarczych i nie konsultował decyzji ze środowiskiem rolniczym”, wskazuje serwis internetowy Radia Maryja.

 

„To działania przeciwko polskim gospodarzom” – podkreślali przedstawiciele NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidulanych. „Mogły one doprowadzić do rozregulowania rynku i wzmocnienia pozycji ukraińskich rolników kosztem naszych gospodarzy” - dodawali.

 

Polski resort spraw zagranicznych, poinformował, że wycofuje się z kontrowersyjnego projektu.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK


DATA: 2018-08-19 10:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

aaa: Tak właśnie budujecie Judeopolonię. Każdemu ukraińskiemu studentowi dajecie 3000 zł/mc dofinansowania z polskich podatków, zaś polscy studenci muszą pracować żeby studiować, chyba że są ustawień z władzą popis. Z pieniedzy Polaków finansujecie rolników ukraińskich, żeby polscy upadli. To samo w pozostałych branżach. Czekacie na kryzys finansowy żeby ukraińscy studenci i rolnicy którym wszystko od Polaków "się należy" zradykalizowali się i wyrżnęli Polaków. Wtedy Polska jest wasza. Kiedy Polacy nie wyrażą zgody na finansowanie pasożytów też to zrobicie. Mamy banderowski rząd PiS a Kaczyński jest zdrajcą. Wyborcy PiS świadomie wyhodowali tasiemca na ciele Polski obecnie już trupa.
10 miesięcy temu / ww
 
Proponuję sympatykom PiS-u robienie zbiórek wśród elektoratu na te wszystkie poronione pomysły. Niech biegają z puszkami i zbierają na biednych ukraińskich rolników.
10 miesięcy temu / Leaf427
 
Trzeba pomagać rolnikom z Ukrainy, tak aby dzięki nam rolnicy się bogacili. Trzeba coś z nimi zrobić, a rozwiązania siłowe są zawsze gorsze. Dlatego rezygnacja z pomocy dla chłopów Ukraińskich nie jest dobrą decyzją. Bieda sprawi, że łatwo mogą się zradykalizować, a ci zradykalizowani młodzi ludzie nie będą dociekać kto jest wrogiem czy oligarchia żydowska czy Polacy.
10 miesięcy temu / aaa
 
Dlaczego pomagamy Ukrainie ? - to niepoważne zważając co oni na Wołyniu wyprawiali.
10 miesięcy temu / Ewa
 
Jakim durniem trzeba być, żeby mieć takie pomysły? Władza deprawuje.
10 miesięcy temu / Marek
 
bardzo typowe dla zdrajców ojczyzny (pytanie czy swojej?) - idą wybory, zrobił się dym na cały kraj, to dali krok do tyłu, by po wygranych wyborach dodać gazu i dać min. dwa kroki do przodu; typowe dla zdrajców, socjalistów, lewaków; inna rzecz, że to pokazuje, że musimy się, Polacy, w końcu zjednoczyć pod jednym dowództwem; główne punkty programu muszą być dopracowane i tylko te nagłaśniane w kampaniach; drobne różnice nie mogą przesłonić całości, która powinna, a nawet w obecnej sytuacji Polski to nawet musi, być zwarta, konkretna i niezmienna; drobiazgi na ten czas do szafy;
10 miesięcy temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.